Narty - skionline.pl
Jump to content

Technika jazdy, cz. 3 Liz Goergl jakiej nie znacie


JC
 Share

Recommended Posts

Rzeczywiście, jedzie sobie lajtowo, w pewnym momencie spogląda na narty, które ma pod butem...wiecie dlaczego? W tym miejscu stoku, gdzie stał Jacek z kamerą była lekka scianka. Wielu z testujacych, rownież ja, przechodziło tutaj do jazdy krótkim skrętem. Był to jeden z elementów oceny nart. Stok nie był za długi, więc gdzieś trzeba było te poszczególne oceny wytworzyć.

Niektórzy grzali i tutaj mocno, np. doskonały Joachim Puchner, który pokazuje dobrą jazdę w Pucharze Swiata. Ale Lizi postanowiła tutaj zwalniać i tak było za każdym razem podczas jej przejazdów. Nawet Jacek się "oburzał", że nie chce mu pozować z porządną jazdą. No, ale prawdziwe Gwiazdy tak mają :)

Takie moje widzenie tematu.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Wiem, z Panem Marcinem Szafrańskim nie mam, co dyskutować.

W porównaniu narciarz ze mnie żaden, po prostu jestem za cieniutki.

Ale technika pokazana przez Elizabeth w pierwszym materiale jest moją ulubioną i w jej wykonaniu bliską mojego niedoścignionego ideału.

Lekkość i łatwość, z jaką wykonuje te „niewykończone” skręty jest bombowa.

Pani Gorgl w materiale tym testuje zapewne „cywilne” narty, więc jedzie również „cywilną” techniką taką, jaką jeździ lub raczej należałoby powiedzieć, jaką chciałaby jeździć większość narciarzy „cywilnych”.

Rozumiem, że w jeździe stricte sportowej carving jest niezbędny i ze względu na walkę z czasem jest techniką dużo skuteczniejszą od „szurania”.

Nie zmienia to jednak faktu, że większość z nas jazdy sportowej nie zazna, a nawet nie powącha. A styl, jaki prezentuje Elizabeth w tym filmiku powinien być „elementarzem” dla każdego „cywila”, choćby ze względu na możliwość pełnej kontroli prędkości na każdym stoku.

Co do filmiku „Skier united” również polecam, widać na nim jakie Elizabeth ma „stanie”.

Jest dostępny tu:

http://www.lizz.at/

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, z tą techniką to chyba jest tak jak zwykle w życiu. Na przykład, jadąc samochodem, inną technikę stosuję ścigając się na torze a inną na ulicy. Pewne zasady są uniwersalne, ale jazda sportowa (wyczynowa) różni sie od tej na co dzień. To samo odnosi sie do jazdy na nartach. Trudno jeżdżąc rekreacyjnie zachowywać niską pozycję czy np. idealnie wycinać skręty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Create New...