Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

X Bionic - najlepszy - prawda czy fałsz ?


jesku

Rekomendowane odpowiedzi

... jednakze wobec braku doswiadczenia z X Bionic jestem szczerze zainteresowany opinią tych którzy taką bieliznę mają - czy warto zainwestować ? Czy opinie sprzedawców to prawda ? :biggrin:

Wypowiadałem się w tym temacie wiele razy. Z racji pracy jaka wykonuje miałem okazję używać bielizny wielu producentów m.in. Berkner, Icebreaker, Spyder, Odlo, X-Bionic, Falke, Lowe Alpine, Mammuta itd... I stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że X-Bionic jest najlepszy, co nie znaczy, że inne marki są złe. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie także bielizna Spydera, Icebreakera, Odlo i Falke.

Akademickie dyskusje czy X-Bionic jest 5 razy lepszy od marki X, bo jest 5 razy droższy nie maja kompletnie sensu. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli kogoś tylko stać, to polecam zakup bielizny X-Bionic. Jeżeli dysponuje mniejszym budżetem, to Spydera, Icebreakera, Odlo, Falke też się sprawdzą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mojej żonie brat w Niemczech zakupił Falke, które przywiezie na marcowy wypad do Austrii.

Zobaczymy czy będzie różnica.

Jak przetestuje to zdam relację.

Pozdrawiam

Jak obiecałem tak piszę.

Falke, żonie podeszły.

Mówi, że jest lepiej i będzie używać ich właśnie.

Dla równowagi dodam, że mnie się chyba buty dopasowały do tych X-socks-ów, bo obecnie zjawisko ucisku nie występuje:rolleyes::

Na dzień dzisiejszy jest idealnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja od kilku lat. Podsumowanie... tak jak bieliznę zaliczam je do najlepszych na rynku.

A czy sprawdzają się w niskich temperaturach tj jak twierdzą sprzedawcy że te włókna z metalem, że odbijają zatrzymują ciepło. Posiadam model ski adrenaline i zastanawiam się czy ski metal będzie dużo lepszą skarpetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję intensywnie tą bieliznę od 2 sezonów i dla mnie jest również THE BEST.Nie mam wreszcie dylematu,co ubrać pod kurtkę przy danej temperaturze-polar poszedł w odstawkę-czy jest -15,czy +15 to wystarcza w zupełnosci X-bionic radiactor i kurtka,idealnie trzyma ciepło i nie pozwala się również spocić,czyli zapewnienie o utrzymywaniu przy ciele temp.37 stopni nie jest tylko chwytem reklamowym.Również w odróżnieniu np od rhovyl-a nie ma nieprzyjemnego zapachu przy kilkudniowym użyciu na wyjeździe narciarskim.Dla mnie po prostu bomba i polecam każdemu.Do skarpetek Ski Metal również nie mam się do czego przyczepić,choć tutaj różnica między innymi modelami a tym "wypasionym" nie jest tak bardzo zauważalna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w opinii Jurka. Mam dwa rodzaje Bionica, Accumulatora użytkowanego i przetestowanego w różnych warunkach od -27 do + 16 i zachowuje się idealnie. Teraz nabyłem Radiatora, który jest cieńszy w strukturze i będę go sprawdzał aktualnie przy dość wysokich temperaturach, jakie się zapowiadają. Dam znać po powrocie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda wyszła z worka

Dziekuję Wam wszystkim za wypowiedzi. A oto krótkie podsumowanie:

1. Lepiej marcedesem niż syrenką

2. Kazdy według swoich możliwości

3. Jeśli mozesz sobie na to pozwolic to bielizna X-Bionic sprawdza sie wyśmienicie

Czekam nadal na kolejne wrażenia z użytkowania tej bielizny zgonie z waszymi zapowiedziami.

Decyzje już podjąłem na Tak dzieki Waszej pomocy. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam wszystkim za wypowiedzi. A oto krótkie podsumowanie:

1. Lepiej marcedesem niż syrenką

2. Kazdy według swoich możliwości

3. Jeśli mozesz sobie na to pozwolic to bielizna X-Bionic sprawdza sie wyśmienicie

Czekam nadal na kolejne wrażenia z użytkowania tej bielizny zgonie z waszymi zapowiedziami.

Decyzje już podjąłem na Tak dzieki Waszej pomocy. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło :cool::

prawda zależy od tego, jak długo jeździsz na nartach, ile dni w roku i jakie masz umiejętności (z grubsza)

od tego zależy co jest dobre a co nie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same wątpliwości, ostatnio zakupiłem http://www.termoaktywne.net.pl/product-pol-20500-Koszulka-z-dlugim-rekawem-EA-EVO-Man-X-BIONIC.html niestety nie sprawdziłem jej jeszcze w boju ale porównując do brubecka thermo to wygląda zdecydowanie lepiej i chyba będzie tak jak pisano wcześniej na forum, że nie trzeba stosować drugiej warstwy, jedynie przy bardzo niskich temperaturach

Od tego brubecka sprawuje się dużo lepiej, brubeck na mnie nie odprowadzał tak wilgoci (potu) jak ten x-bionic- generalnie polecam jak ktoś jest wstanie wyłożyć taką kasę. W następnym sezonie dokupuję spodnie 3/4 w tym nie trafiłem na przeceny na evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa może skarpet X-Socks Ski Metal bo jestem ciekaw opinii na ich temat

Tak ja od kilku lat. Podsumowanie... tak jak bieliznę zaliczam je do najlepszych na rynku.

A ja przeciwnie, skarpety posiadam od końcówki zeszłego sezonu i dokuczały mi już na WST, jednak w tym sezonie postanowiłem dać im szansę w tym sezonie, po 2 dniach jazdy musiałem je odstawić bo jak nie zrobił bym tego to chyba bym nie dał rady już jeździć bo by mi skóra z nóg zlazła:eek:. Normalnie mnie gniotą i mi obcierają golenie i podbicie w szczególności:mad::.

Już jak je kupowałem to mi się na dotyk nie podobały, twarde i szorstkie, nieprzyjemne po prostu, no ale pomyślałem że tak ma być:tongue:, Figo świadkiem że po nartach miałem nogi czerwone jak by wrzątkiem polane:eek:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeciwnie,... po 2 dniach jazdy musiałem je odstawić bo jak nie zrobił bym tego to chyba bym nie dał rady już jeździć bo by mi skóra z nóg zlazła:eek:. Normalnie mnie gniotą i mi obcierają golenie i podbicie w szczególności..

...Figo świadkiem że po nartach miałem nogi czerwone jak by wrzątkiem polane

.

a jakie poleciłbyś dla kobiety wiadomo - zmarzlucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie poleciłbyś dla kobiety wiadomo - zmarzlucha

Lorpen, co prawda tego najcieplejszego modelu nie posiadam, ale używam od wielu lat tych skarpet i są moim zdaniem bardzo dobre.

Mają w ofercie taki ciepły model z Polartec, macałem je że tak powiem w sklepie i pomijając zaporową cenę(189 PLN) wzbudzają zaufanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem sprawdzanie X Bionic od skarpet Ski Touring Sliver. W podejściu skarpety są ważne. Inne używane przeze mnie zwijały się i były more. Teraz różnica jest zasadnicza. Bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i są cały czas na swoim miejscu. Komfort na podejsciach poprawił się znacznie. Opinają stopę i łydkę, ale nie w ekstremalny sposób, są tez odpowiedniej dla mnie grubości. Także teraz będę kupował koszulkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie co do skarpet są skrajne - jedni zachwalają a u innych się nie sprawdziły. Na wyprzedaży kupiłem Ski Adrenaline i niestety testowałem je tylko 3 dni w temp 0-5 stopni i jak dla mnie zachowywały się OK a dla swojej połówki zastanawiałem się właśnie nad Ski Metal ale jak piszecie nie zawsze się sprawdzają.

Bończa koszulki X- Bionic ja jak najbardziej polecam, sam użytkuję Energy Accumulator Evo jestem z niej zadowolony, na mnie wilgoć odprowadza idealnie czego nie mogłem powiedzieć o wcześniejszej koszulce Brubeck thermo. I tak jak pisano na forum koszulka i kurtka (membrana 20 tyś/20 tyś) i jest idealnie w temp -5 do 10 stopni - w takich tylko w tym roku miałem przyjemność ją testować. Jak jesteś zainteresowany to tanio teraz jest w inter sport model wcześniejszy energy accumulator http://esklep.intersport.pl/pl/category/8210/odziez-bielizna-meska/?offset=18 ale już tylko przez internet bo ze sklepów już odesłali do magazynu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Witam

Odświeżę temat

Obecnie w sklepie Ski-team obniżka 50% na całą zimę , co normalne ale po raz pierwszy się spotkałem że i na bieliznę google itd.

To sobie nabyłem X-BIONC , w miarę w normalnej cenie plus skarpety ( a co sobie będę żałował :laughing: )

Zobaczymy za parę dni jak się to sprawdzi w życiu , skarpety miałem dwie pary i ja byłem mega zadowolony

Zastanawiam się nad Bluza termoaktywna X-BIONIC INSTRUCTOR HD ale ..... nawet po przecenie cena :stupid: , może ktoś z koleżeństwa posiada to cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat

Obecnie w sklepie Ski-team obniżka 50% na całą zimę , co normalne ale po raz pierwszy się spotkałem że i na bieliznę google itd.

To sobie nabyłem X-BIONC , w miarę w normalnej cenie plus skarpety ( a co sobie będę żałował :laughing: )

Zobaczymy za parę dni jak się to sprawdzi w życiu , skarpety miałem dwie pary i ja byłem mega zadowolony

Zastanawiam się nad Bluza termoaktywna X-BIONIC INSTRUCTOR HD ale ..... nawet po przecenie cena :stupid: , może ktoś z koleżeństwa posiada to cudo ?

Ja mam Energy Accumulator Evo i rzadko zakładam 2 warstwę (jeżdżę w kurtce). Ta bluza moim zdaniem to ma rację byty pod softschella przy niskich temperaturach. Sama koszulka jest gruba a tej bluza jest jeszcze grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laughing:

będąc na krótkim wypadzie w Europie nabyłem soft shell marki DLX nic mi to nie mówi ale podobał mi się bardzo :cheerful:

kilka dni nie miałem dostępu do netu i sobie ( naiwnie ) pomyślałem iż idzie wiosna i dość jazdy w normalnej kurtce więc kupiłem a tu zima wraca :sorrow:

może ktoś coś wie o tym DLX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat

Obecnie w sklepie Ski-team obniżka 50% na całą zimę , co normalne ale po raz pierwszy się spotkałem że i na bieliznę google itd.

To sobie nabyłem X-BIONC , w miarę w normalnej cenie plus skarpety ( a co sobie będę żałował :laughing: )

Zobaczymy za parę dni jak się to sprawdzi w życiu , skarpety miałem dwie pary i ja byłem mega zadowolony

Zastanawiam się nad Bluza termoaktywna X-BIONIC INSTRUCTOR HD ale ..... nawet po przecenie cena :stupid: , może ktoś z koleżeństwa posiada to cudo ?

Ja mam tą bluzę ale niestety nic nie powiem jak ma się w boju bo nie miałem okazji "ujechać" jednak włożyłem z ciekawości kilka razy. Bardzo obcisła, jak dla mnie o szerokim przeznaczeniu ...pod grubą kurtkę na mrozik lub cieplejsze dni pod softschela a nawet tylko bezrękawnik. Jak jej ścisk ci nie przeszkadza i nadmiar gotówki jest to warto sobie kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...