Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsza Stacja Narcierska Małopolski


wojmu

Rekomendowane odpowiedzi

A oto wyniki

Znamy już laureatów tegorocznego Plebiscytu na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski. Najlepszym dużym ośrodkiem do śmigania na nartach jest stacja RusinSki z Bukowiny Tatrzańskiej. Ośrodek zwyciężył drugi rok z rzędu.

Duże stacje narciarskie

1. Bukowina Tatrzańska - stacja narciarska RusinSki

2. Czarna Góra - ośrodek narciarski Litwinka - Grapa

3. Rytro - ośrodek narciarski Ryterski Raj

Małe stacje narciarskie

1. Lubomierz - wyciąg narciarski Ski Lubomierz


2. Niedzica - ośrodek narciarski Polana Sosny


3. Krościenko - wyciąg narciarski Na Stajkowej

Pojedyncze wyciągi

1. Janowice - stacja narciarska Lubinka

2. Brzesko - wyciąg narciarski Okocim Ski

3. Chabówka - wyciąg narciarski U Żura

Specjalne wyróżnienia

Kasina Wielka - stacja narciarska Śnieżnica - specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku

Kluszkowce - stacja narciarska Czorsztyn-Ski - specjalne wyróżnienie - inwestycja roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi plebiscytami to wg mnie fikcja i tylko promowanie danych stacji - jak to się odbywa nie dociekam ale:

Rusin otworzono bodajże w 2009 już w 2010/2011 była laureatem plebiscytu podobnie było z Hawraniem.

Najlepsze jednak jest

Specjalne wyróżnienia

Kasina Wielka - stacja narciarska Śnieżnica - specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku

a tu opinie niektórych z którymi sam się spotkałem

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14703-Kasina-Wielka-%C5%9Anie%C5%BCnica-ODRADZAM!?highlight=kasina

stąd ja osobiście tego wyróżnienia nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to, zwłaszcza ten pseudopodział na kategorie - wszystko można powiedzieć to "stacje" składające się z jednego wyciągu a te średnie to mają dodatkowo mikroorczyk dla dzieci. No cóż, tu po części sprawdza się powiedzenie, że w kraju ślepców jednooki królem:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha:laughing: ranking stacji narciarskich w Polsce, przecież to jest śmieszne bo gdzie w Polsce znajduje się jakaś stacja narciarska?:biggrin:

DS10 mamy górki jakie mamy,trzeba się cieszyć z tego że coś jest ale głównie

w tych całych plebiscytach to jest tak że jak nie wiadomo o co chodzi ......:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha:laughing: ranking stacji narciarskich w Polsce, przecież to jest śmieszne bo gdzie w Polsce znajduje się jakaś stacja narciarska?:biggrin:

to jakie kryteria wg Ciebie powinna spełniać stacja narciarska żeby mogła być stacja ? Broń boże nie trzymam tu strony białki ale wg mnie to właśnie jest stacja narciarska i to jak na polskie warunki chyba nie najgorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moim zdaniem ranking onetu pokazuję nam jak jest na prawdę z naszymi stacjami narciarskimi. Nie zwiedziłem wszystkich ale zgadzam się z tym rankingiem http://narty.onet.pl/reportaze/najlepsze-osrodki-narciarskie-w-polsce-2012,5,4996066,artykul.html .

Dobra ranking onetu jest ok,ale my tu mówimy o woj .małopolskim w który jak zauważyłeś białki niet :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie kryteria wg Ciebie powinna spełniać stacja narciarska żeby mogła być stacja ? Broń boże nie trzymam tu strony białki ale wg mnie to właśnie jest stacja narciarska i to jak na polskie warunki chyba nie najgorsza

właśnie bo to są polskie warunki, a właściciele tych górek, które nazywają stacjami gdyby zobaczyli jak na świecie wygląda stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia to by już tak nie nazywali tych pagórków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to te wszystkie rankingi to jedna wielka ściema - bo jak ocenić który ośrodek jest lepszy skoro nie odwiedziło się większości. Niestety z obserwancji widzę, że większość osób zna jeden góra trzy "ośrodki narciarskie" i na tej podstawie głosuje, bo on tu jeździ i tu jest najlepiej dla niego nie znając w ogóle innych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak drugie miejsce Litwinka - Grapa to jakieś nieporozumienie, jedyną zaletą tej "stacji" jest to że można tam zjeżdżać bez tłoku (jak ferie w mazowieckim i Białka jest oblężona). Zaplecza gastronomicznego żadnego prawie, przed stokiem stoją Panie z trzema grilami i smażą oscypki, toalety w baraku, za karnety nie można było płacić kartą, brak ulgi dla dzieci na karnety terminowe, bramki zbliżeniowe kiepskie trzeba się się pogimnastykować z karnetem żeby otworzyć. Ogólna ocena stacji 3- i to tylko dlatego tak wysoka ocena że luźno podczas dnia i w 90% jazda na okrągło.

Zaś co się tyczy Białki, to tam trzeba umieć jeździć, lanserzy i lanserki w strojach do uprawiania narciarstwa (oczywiście obowiązkowo w strojach Spyder) okupują stok od rana do około 15 później spadają na obiadki i okupują kanjpki.

Nasza taktyka na Białke jest taka: przyjazd przed rozpoczęciem ferii ok 4 dni i tu jazda na Kotelnicy i Bani cały czas, jak zwala Warszawka (choć sam jestem z pod Warszawy) od rana do 15 jazda na Rusin,Koziniec,Litwinka potem zwijka na obiadokolacjie i jazda od 19 do końca w Białce tam już luźniutko (lanserzy w knajpach) i to tyle.

Dla mnie infrastruktura, gastronomia, lokalizacja, różnorodność tras jak na Polskie warunki to 5- w Białce, a co najważniejsze atmosfera i przyjemność obsługi jak i ludzi tam mieszkających rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rozkład głosów tylko nie wiem czy ostateczny http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/1237333,glosuj-na-swoja-stacje-lub-wyciag-58-obiektow-przeszlo-do,id,t.html

Rusin dużą stacją... :tongue:

Białka wyautowana przez te 3 mln. ludzi,które w termach próbowały się zmieścić... :eek:

Plebiscyt ogłaszany w lokalnych mediach a w Białce większość to przyjezdnych z po za Małopolski bo ci miejscowi to uderzają na stoki gdzie się smiga a nie stoi w kolejce lub omija

lanserzy i lanserki w strojach do uprawiania narciarstwa (oczywiście obowiązkowo w strojach Spyder)

No właśnie trochę to dziwne że nie ma białki ? Bo i inwestycje poczynili na ten rok a tu lipa
a najdziwniejsze jest to że sponsorem jest Supersnow (producent armatek) a to firma właścicieli Białki (jako stacji). Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś co się tyczy Białki, to tam trzeba umieć jeździć, lanserzy i lanserki w strojach do uprawiania narciarstwa (oczywiście obowiązkowo w strojach Spyder) okupują stok od rana do około 15 później spadają na obiadki i okupują kanjpki.

no no nie zapedzaj sie z tymi strojami spyder ok?:) albo wymien wiecej marek.. kjus, colmar, descente, phenix itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytro przed Jaworzyna czy Wierchomlą! Jaworzynie nic na razie nie dorówna, to najlepsza stacja w Polsce. Do tego dochodzi zaplecze w postaci hoteli, knajp i innych rozrywek. Szkoda że nie dowiercono sie do złóż ciepłej wody. Dziś jedyną przewagą Białki jest właśnie basen z ciepłą woda. W Krynicy jest wiecej basenów w hotelach, ale nie z wodą geotermalna. W Czarnym Potoku ( na terenach dawnego campingu) powstaje kompleks hotelowo- konferencyjno- wypoczynkowo - rozrywkowy. Gigant! Kamień, drewno i szkło. Tam z pewnością będzie jakiś aquapark ( mam nadzieje). Mam nadzieje ze bedzie nas stać na pobyt w tym ośrodku, nie tylko tych darmozjadów i pasibrzuchów z forum gospodsrczego ( z resztą oni i tak za nasze pieniądze się goszczą). A jakby udało sie zrealizować projekt siedmiu dolin....

PS. Ten ranking stacji to taki prawdziwy jak to, że np. najlepszym autem jest toyota! toyota jaris = ryterski raj. No to Walmy w nastepnym roku do Rytra! Jeden hotel i 10 kwater prywatnych czekają na was. Jedna trasa także!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie podzial jaki proponujecie - ale mam na mysli ludzi. Czego sie czepiacie? stroju? brzucha? zamoznosci? Macie z tym problem? Ja nie , chociaz na kazdy wyjazd musze oszczedzac a forsa nie wypada mi z rekawa... jesli chodzi o ranking to nie popdchodze do niego smiertelnie powaznie........

jacek.s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...