Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostrzałka do cyklin


wojmu

Rekomendowane odpowiedzi

SB a z doświadczenia jaką/jakie szczotki proponujesz

Mam 2 jedna taka którą kupiłem jako pierwszą jest pół na pół nylon/miedź i tej używam do oczyszczenia ślizgu z ewentualnych pozostałości po poprzednim smarowaniu, ta się nie nadaje do polerowania po smarowaniu(moim zdaniem, bo producenta i owszem:biggrin:) a ta druga jest cała z nylonowym włosiem i jej używam po cyklinowaniu, mam jeszcze taką łazienkową:tongue: i jej używam do omiatania ślizgu po cyklinowaniu z lotnych cząstek i jeszcze mam takie gąbki niby z Castoramy:biggrin:, to mi polecił Romek Rajba i używam tego już na sam koniec przetrzeć ślizg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... pół na pół nylon/miedź i tej używam do oczyszczenia ślizgu z ewentualnych pozostałości po poprzednim smarowaniu, ta się nie nadaje do polerowania po smarowaniu(moim zdaniem, bo producenta i owszem:biggrin:)

Dzięki za info, też mi się nie chciało wierzyć, że nadaje się ona do polerowania po smarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 jedna taka którą kupiłem jako pierwszą jest pół na pół nylon/miedź i tej używam do oczyszczenia ślizgu z ewentualnych pozostałości po poprzednim smarowaniu, ta się nie nadaje do polerowania po smarowaniu(moim zdaniem, bo producenta i owszem:biggrin:) a ta druga jest cała z nylonowym włosiem i jej używam po cyklinowaniu, mam jeszcze taką łazienkową:tongue: i jej używam do omiatania ślizgu po cyklinowaniu z lotnych cząstek i jeszcze mam takie gąbki niby z Castoramy:biggrin:, to mi polecił Romek Rajba i używam tego już na sam koniec przetrzeć ślizg.

SB wrzucisz fotkę takiego zestawu serwismena? Co takiego warto mieć i jakich warto szukać zamienników (wizualnie) w łazience i garażu :wink:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB wrzucisz fotkę takiego zestawu serwismena? Co takiego warto mieć i jakich warto szukać zamienników (wizualnie) w łazience i garażu :wink:?

Postaram się coś pstryknąć, bo mi Darek przysłał narty do roboty więc będę musiał warsztat rozłożyć w ciągu 3 tygodni gdzieś, tyle mi dał czasu:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostrzałka do cyklin z pleksi http://allegro.pl/ostrzalka-do-cyklin-toko-3mm-4mm-5mm-6-mm-tanio-i2233152098.html sprawdza się, tj czy jest sens w nią inwestować

Gadżet jak gadżet. po pierwsze papierem ściernym nigdy nie naostrzysz plexi tak jak nożem, który tam się znajduje. Po dwóch przeciągnięciach cyklina jest na tyle ostra, że z powodzeniem można rozciąć skórę. A na papierze można ostrzyć, tylko że nikt nie ma prowadnicy 90* w dłoni, więc na pewno nie będzie to kąt prosty |_

Ale jak nie robisz 10 par dziennie to za cenę ostrzałki kup sobie więcej cyklin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadżet jak gadżet. po pierwsze papierem ściernym nigdy nie naostrzysz plexi tak jak nożem, który tam się znajduje. Po dwóch przeciągnięciach cyklina jest na tyle ostra, że z powodzeniem można rozciąć skórę. A na papierze można ostrzyć, tylko że nikt nie ma prowadnicy 90* w dłoni, więc na pewno nie będzie to kąt prosty |_

Tyle że tą ostrzałką nie uzyskasz krawędzi cykliny w linii prostej, papier ścierny jak położysz na kolanie to też nie, ale jak na równym blacie to już i owszem:wink:

A czy wyjdzie kąt 89, czy 92 to już w cyklinie jest w ogóle nie istotne, dla nas amatorów oczywiście:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tą ostrzałką nie uzyskasz krawędzi cykliny w linii prostej, papier ścierny jak położysz na kolanie to też nie, ale jak na równym blacie to już i owszem:wink:

A czy wyjdzie kąt 89, czy 92 to już w cyklinie jest w ogóle nie istotne, dla nas amatorów oczywiście:rolleyes::

zależy jaka to ostrzałka. my w klubie mamy z prowadnicą 90*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam i używam dokladnie takiej ostrzałki. Jest ok. 2-3 pociągnięcia i cyklina jest ostra ale jak zwykle coś za coś

Jak np. po 10 ostrzeniach położyć cyklinę na dokładnie płaskim np. stole to widać że w wyniku jej ostrzenia na środku jest bardziej wycięta niż na końcach (może ja nie umiem jej ostrzyć). Więc i tak papier ścierny jest potrzebny którym można cyklinę wyrównać (ja to robię na stole i w takiej ala prowadniczce dla kąta 90) a później jednak ostrzę ostrzałką. Jak tego nie zrobię to krawędź jest jakby lekko postrzępiona a po ostrzałce nie. Można oczywiście się bawić z coraz drobniejszym papierem, ale jakoś nie bardzo miałem na to chęci a w chacie mam 6 par do robieia w ciągu sezonu. A i po zakupie tej ostrzałki w końcu mogłem wykorzystać jako cykliny ścinki 6 mm pleksi która pociołem sobie na frezarce i papierem nie bardzo mogłem wygładzić ich krawędź, bo po cięciu były a bardzo poszarpane i rysowały ślizg.

Generalnie przydatna rzecz ale jak ktoś ma jedną parę to spoko można sobie poradzić tylko przy pomocy papieru.

Pozdr.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Slawek a coz to sie wydarzylo z ta reka ? Obiechala Ci przy robieniu krawedzi ?

Ja tak sprawdzam czy już dość ostre:stupid:

Tak kończą osoby nie przestrzegające przepisów BHP i nadużywające alkoholu podczas pracy. SB - jakbyś używał denaturatu to tego zaciecia nawet byś nie zauważył:biggrin:

No co.... miałem kask i okulary ochronne:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek dzięki za fotki czekałem i było warto :sorrow:

dobrze że środki dezynfekujące były pod ręką :biggrin:

Ja się obawiam że serwisman pokręcił coś z aplikacją środków i wykorzystał do "użytku wewnętrznego" jeszcze przed wypadkiem.

Świeżo naostrzone narty okraszone ciepłą krwią aż kipią testosteronem i mają +8 do lansu i +6 do agresywności na trasie :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam i używam dokladnie takiej ostrzałki. Jest ok. 2-3 pociągnięcia i cyklina jest ostra ale jak zwykle coś za coś

Jak np. po 10 ostrzeniach położyć cyklinę na dokładnie płaskim np. stole to widać że w wyniku jej ostrzenia na środku jest bardziej wycięta niż na końcach (może ja nie umiem jej ostrzyć).

Jan

To jedno dyskwalifikuje to urządzenie. W koncu cyklinuje sie by wyrównać posmarowany slizg a nie zostawić środkiem garba ze smaru.... ;)

Papier jest całkiem ok i zwykle w nadmiarze w każdym 'piwnicznym' czy garażowym warsztacie... "Nierównosci" pozostałe po zianistosci 250 są niedostrzegalne i znikają pod każdą koncową szczotką, korkiem czy gąbką....

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdziele takie przelewanie krwi!

Albo pije spyrol albo ostrze narty a nie "dwa w jednym".

Ja już chyba tylko do Marcina Szafrańskiego bede woził sprzęt.:rolleyes::

Bo to i bliżej mam iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, nie bede Cie miał nas sumieniu.:cool::

Nie wiadomo jak skończysz?????????? :confused::

Abo sie rozpijesz.:smile:

Abo sie wykrwawisz. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...