Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata - Schladming 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie jeszcze na pewną offtopową uwagę o młodzieży i sporcie.

Od kilku lat obserwuję niezrozumiałą jak dla mnie tendencje z narciarstwem biegowym.

Do Lasu Kabackiego mam z domu rzut beretem i staram się jak tylko warunki pozwalają na biegówki wyskakiwać.

I choć sport z roku na rok się jednak popularyzuje , co widzę po zwiększającej się ilości biegających to praktycznie nie widuję ludzi młodych.

Spotykam najczęściej osoby w wieku 30-60 lat.

Sporadycznie zdarzy się biegający na przykład ojciec z synem.

Nie można zwalić nawet winy na brak sprzętu - to jednak jest jakiś wydatek.

Ale na moim osiedlu są dwie wypożyczalnie w odległości od siebie dwóch przystanków autobusowych.

Koszty groszowe.

A młodych ludzi jakoś w lesie nie widać.

W sumie smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo siedzą przed kompami.

Pozdrawiam.

A Ty gdzie siedzisz?!:smile: Kiedyś, ładnych już parę lat temu, jak dostaliśmy w hokeja od Szwajcarów, zacząłem szukać w necie info na ich temat. No i wyszło, że 15 tys Szwajcarów (dzici, młodych i starych) uprawia ten sport na różnym poziomie zaawansowania. W Polsce natomiast było zarejstrowanych było w tym czasie 500 zawodników ( od młodzików, przez juniorów do seniorów). Nie pamietam już ile lodowisk było tam i u nas, ale różnica była kolosalna. To także tłumaczy naszą pozycję w rankingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty gdzie siedzisz?!:smile: Kiedyś, ładnych już parę lat temu, jak dostaliśmy w hokeja od Szwajcarów, zacząłem szukać w necie info na ich temat. No i wyszło, że 15 tys Szwajcarów (dzici, młodych i starych) uprawia ten sport na różnym poziomie zaawansowania. W Polsce natomiast było zarejstrowanych było w tym czasie 500 zawodników ( od młodzików, przez juniorów do seniorów). Nie pamietam już ile lodowisk było tam i u nas, ale różnica była kolosalna. To także tłumaczy naszą pozycję w rankingach.

Jeśli w stolicy blisko czterdziestomilionowego kraju są dwa miejsca do pohasania na łyżwach to i nie ma się co dziwić.

Przy czym na Torwar praktycznie nie idzie się dostać.

Na Stegnach tłok jak na bazarze w dzień targowy.

Wieczorami się trzeba solidnie nagimnastykować żeby uniknąć jakiegoś zderzenia.

Nie wiem jak w tym sezonie bo nie byłem , ale w zeszłym Stegny przez pół zimy nie chodziły bo jakiś idiota wpadł na pomysł , że tor łyżwiarski powinno się remontować właśnie zimą zimą.

Moje gratulację pomysłodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Wspominając swoje szkolne doświadczenia - lata osiemdziesiąte , to dla chłopaka nie było gorszego wstydu i obciachu niż zwolnienie z wuefu.

To jak by sobie wytatuować na czole "jestem ciotą nie gadajcie ze mną"

Poobijane piszczele po grze w nogę czy siniak pod okiem po meczu ręcznej to był powód do chwały.

Tym się szpanowało przed dziewczynami.

Bycie reprezentantem szkoły w jakiejś dyscyplinie (niezależnie jak by się tej budy nie lubiło) to była duma.......

no tak kurna było

a teraz ???

nie rozumiem rodziców (pewnie niektórzy to "wybitni" specjaliści od wszelkiej maści dyscyplin sportowych) , którzy z powodu byle pierdoły piszą "latorośli" zwolnienie z WF-u :confused::

sorry za off topa , ale nie mogłem się powstrzymać

a co do wyniku MB , to w sumie się obronił :smile:. Oby nie zachłysnął się tym 16-tym miejscem , bo na razie powodu do jakiejś wielkiej radości nie ma (co by nie mówić miał trochę szczęścia , że trochę chłopaków wypadło w SL ) , ale za to ma bodziec do kontynuowania ciężkiej pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć czemu pzn nie wystawił naszych na team event? nie spełniali jakiś wymogów kwalifikacyjnych czy po prostu odpuścili? bo jeśli tak to trudno mi by było znaleźć w słowniku ludzi kulturalnych słowo które byłoby dostatecznie obelżywe by tę grandę nazwać. właśnie oglądam jak słowacy i czesi (przeszli 1 rundę) sobie radzą, sama młodzież, nazwiska w większości nieznane. bydliński, jasiczek, gąsielnice, kluś, czemu was dziś nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć czemu pzn nie wystawił naszych na team event? nie spełniali jakiś wymogów kwalifikacyjnych czy po prostu odpuścili? bo jeśli tak to trudno mi by było znaleźć w słowniku ludzi kulturalnych słowo które byłoby dostatecznie obelżywe by tę grandę nazwać. właśnie oglądam jak słowacy i czesi (przeszli 1 rundę) sobie radzą, sama młodzież, nazwiska w większości nieznane. bydliński, jasiczek, gąsielnice, kluś, czemu was dziś nie ma?

faktycznie dziwnie. Szczegolnie ze chyba w drabince zabraklo 16stego zespolu wiec az sie prosilo o obecnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie ze chyba w drabince zabraklo 16stego zespolu.

I dzięki temu Austriacy mieli o 1 wyścig mniej i sięgnęli wreszcie po Złoto.

Marcel jako jedyny miał czas poniżej 19 sekund-jest niesamowity i nie będę odkrywczy, to murowany kandydat do powtórzenia dzisiejszego wyniku w SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ta dyscyplina spodobała.

Taka fajna odmiana od zawodów w których startuje każdy na własny rachunek.

Transmisji nie widziałem od samego początku ale nie słyszałem aby komentatorzy na Eurosporcie coś wspominali a wymogach które mogły polską ekipę wyeliminować z tych zawodów.

Tyko trzeba minimum czwórkę zawodników wystawić - dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Ekipa naszego kraju zachowuje się dziwnie.

Ja rozumiem , każdy ma jakąś tam swoją specjalność i na nią się nastawia.

Mógł Tomba nie jeździć zjazdów i twierdzić , że to sport dla samobójców.

Mógł.

Ale to był Alberto Tomba....

Klasa dla siebie przez kilka dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ta dyscyplina spodobała...

...nie słyszałem a wymogach które mogły polską ekipę wyeliminować z tych zawodów.

Zawody NC odbywają się w takiej formule od... MŚ w Bormio w 2005. Zapraszane jest 16 najlepszych nacji w/g tabeli Narodów w PŚ. W tym roku Hiszpania zrezygnowała i stąd 15 uczestników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi pewnie odpoczywają (i wczoraj i dziś :confused::) przed GS i SL. Nie pierwszy raz nie startują więc zdziwnienie jest tu nie na miejscu...

Poza tym szanse mieli raczej niewielkie, a ryzyko kontuzji było spore.

Nauczyłam sie w trakcie tych MŚ podchodzić z dystansem do kibicowania Naszym. Szkoda nerwów:)

Co do samych zawodów to fajnie się patrzy na te eventy równoległe ale dla mnie to jest raczej zabawa i troszkę dziwię się że za to "coś" rozdawane są równocenne medale (co potem się liczy w statystykach). Z drugiej strony organizatorzy potrzebują jakiegoś argumentu żeby namówić zawodników do startu w takich zawodach... "Z trzeciej strony" rzeczywiście akurat zespół AUT był tutaj najmocniejszy.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody NC odbywają się w takiej formule od... MŚ w Bormio w 2005. Zapraszane jest 16 najlepszych nacji w/g tabeli Narodów w PŚ. W tym roku Hiszpania zrezygnowała i stąd 15 uczestników.

według tego klucza przez Polska pierwszństwo w zaproszeniu mieliby Japonczycy, Rosjanie i Holendrzy (!)

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/alpine-skiing/cupstandings.html?suchen=true&suchcompetitorid=&suchseason=2013&sector=AL&suchgender=&suchcup=NC&suchnation=&discipline=ALL&search=Search

ale mimo wszystko szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Bydliński

Brawooo Maciej 16 miejsce to bardzo dobry wynik:applause: Wczoraj spekulowaliśmy z Krzyśkiem na temat twoich przejazdów i doszliśmy do wniosku że miałeś jeszcze pewien zapas. A dla malkontentów taka sentencja Mierz siły na zamiary. Dlatego lepsza jest strategia ukończenia zawodów na 16 miejscu niż gorąca głowa i wyjazd w połowie trasy :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tego klucza przez Polska pierwszństwo w zaproszeniu mieliby Japonczycy, Rosjanie i Holendrzy (!)

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/alpine-skiing/cupstandings.html?suchen=true&suchcompetitorid=&suchseason=2013§or=AL&suchgender=&suchcup=NC&suchnation=&discipline=ALL&search=Search

ale mimo wszystko szkoda...

No to problem mi się rozwiązał .

Nie mogę do kogoś mieć pretensji , że nie wystartował skoro nie był do tego uprawniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie było zawodów, wrócę jeszcze do porównania czasów Pań i Panów. Zwykle w Team Event mamy tylko międzyczasy i nie możemy porównać kto jeździ szybciej, zdawać by się mogło że kobiety nie mają szans z facetami-jest jednak inaczej. Najszybciej w NTE pojechała Tessa Worley 20:02 - wielu facetów nie dało rady wykręcić takiego wyniku. Marcel wyśrubował wynik na 18:90 ścigając się z Fritzem którego najlepszy wynik to19:18.

W jednym z wywiadów Veronika Velez Zuzulová(obecnie 3 w SL w WC) mówiła że od 6 la trenuje z Adamem Zampą (najlepszy wynik to 16 miejsce w SL WC-pozycja 44 w rankingu) i na początku młody nie mógł jej dogonić, a teraz nie ma z nim żadnych szans na zwycięstwo-no ale tu mowa o treningu pełnowymiarowego slalomu a nie 20 sekundowej zabawy. Znaczy jednak Panie nie mają szans z Panami na trasach WC

Edytowane przez Rush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierz siły na zamiary.

Czy aby na pewno ta część miała tutaj zastosowanie? Czy to raczej nie było mierzenie zamiaru według sił? Mierz siły na zamiary w wolnym tłumaczeniu oznacza walcz zawsze o najwyższe cele do ostatniego tchu!

Dlatego lepsza jest strategia ukończenia zawodów na 16 miejscu niż gorąca głowa i wyjazd w połowie trasy :stupid:

Może i lepsza ale niestety tylko dla przeciętniaków! Legendą w ten sposób się nie staje. Mistrzowie zawsze jeździli, jeźdżą i jeździć będą ocierając się o granice ludzkich możliwości. Nie zostawiają sobie żadnego zapasu.

miałeś jeszcze pewien zapas.

To trzeba było go wykorzystać! Przecież to MŚ! Będzie jeszcze lepsza okazja?!

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwnie. Szczegolnie ze chyba w drabince zabraklo 16stego zespolu wiec az sie prosilo o obecnosc...

Dla mnie proste, komuś się nie chce. Lenistwo mentalne i pewnie fizyczne. Bo można na pół gwizdka. Ciekawe, że z takim podejściem do sportu można mieć najlepsze wyniki w kraju?

Może rozwiązaniem jest dopuścić do startu amatorów/ alpejczyków. Jest tak wielu, którzy oddają serce i każdą wolną chwilę swojej pasji :laughing: Nie byłoby dużego wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakiś buj w chucie z rana pozbawił Eurosportu.:angry:

Jak wrócę z pracy to pierwsze co zrobię (jak nadal nie będzie) to mega drakę operatorowi kablówki.

Jak komuś wywiercę drugą , trzecią a jak się da to i czwartą dziurę w d...e to inaczej zaczną śpiewać.

Oprócz tego diabli wzięli większość kanałów Discovery.

A dokładniej to są ale nie tłumaczone.

Dobra , pies wam mordę lizał , mogę oglądać w oryginale.

Tylko czemu ...dolone reklamy są i owszem po polsku ?:confused::

Przepraszam wszystkich za offtop krańcowy ale mnie szlag trafił od samego rana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno ta część miała tutaj zastosowanie? Czy to raczej nie było mierzenie zamiaru według sił? Mierz siły na zamiary w wolnym tłumaczeniu oznacza walcz zawsze o najwyższe cele do ostatniego tchu!

Może i lepsza ale niestety tylko dla przeciętniaków! Legendą w ten sposób się nie staje. Mistrzowie zawsze jeździli, jeźdżą i jeździć będą ocierając się o granice ludzkich możliwości. Nie zostawiają sobie żadnego zapasu.

Może Aressi jeżeli jesteś takim fachowcem to podasz nam choć jedne zawody które wygrałeś żebyśmy nie myśleli że jesteś mocny tylko w pisaniu frazesów:biggrin:

To trzeba było go wykorzystać! Przecież to MŚ! Będzie jeszcze lepsza okazja?!

Maciek jest młody i nie jedne MŚ przed nim:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...