Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 2012/13


Rekomendowane odpowiedzi

Buuuuu, nie ma Spindleruv Mlyn :frown::

Ale pod koniec stycznia jest Puchar Europy znów na Harendzie w Zakopanem - 2 x SL W, a zaraz potem na Chopoku, uwaga, DH - zjazd kobiet w PE! To przygotowanie, test przed juniorskimi Mistrzostwami Świata w kolejnym sezonie. W naszej, bliższej części Europy to raczej niezwykłe :)

Niestety dla mnie, te terminy to końcówka małopolskich ferii, więc, jak sądzę i mam nadzieję - bliżej mi będzie wtedy do Kitzbühel - zwłaszcza, że będą to jedyne zawody WC w Tyrolu w przyszłym sezonie.

Jeszcze ciekawostka - w przyszłym sezonie 2 x City Event w WC - w Monachium i Moskwie - widać, że FIS to promuje, trzeci pewnie będzie w Lenzerheide na finał. (sprawdziłem, będzie - jako zawody drużyn narodowych)

Ciekawe czy producenci przygotują jakiś specjalny model nart na te slalomy równoległe. Bramki są ustawiane niby gigantowe ale w całkiem nie gigantowych odległościach. Na którychś poprzednich zawodach obserwowałem - większość zawodników zaczynała na nartach GS, a pod koniec wszyscy już mieli SL na nogach. Może być tak, że pojawi się coś nowego w przyszłości, z jakimś pośrednim taliowaniem - i przy okazji to będzie jakaś alternatywa dla amatorów, na amatorskie GS i nie tylko ;)

Update: jest też czwarty slalom równoległy w przyszłym sezonie - na Mistrzostwach Świata w Schladming oczywiście.

To się robi poważna konkurencja :) GS w przyszłym sezonie ma nową specyfikację a SL to chyba jednak za wolne na tę konkurencję - aż się prosi o jakiś nowy model nart. Coś w rodzaju: ok. 175-180 cm, radius ok. 18 m - komórka o takich parametrach to byłoby chyba coś fajnego dla amatora :)

Edytowane przez gajowy01
update
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to mnie zainteresowałeś :)

http://actup.org/news/sweden-skiing-legend-anja-parson-confirms-she-has-a-girlfriend-and-that-the-couple-are-expecting-a-baby/#comment-1843

Jeśli to ta Filippa to jest to Filippa Reinfeldt, ale ona dopiero od marca tego roku jest w separacji z mężem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Agnieszka się z tym czuje?

Dla Agnieszki to prawdziwy test, czy jej facet jest o nią zazdrosny, niestety zdjęcie nie jest w wersji analogowej(papierowej) bo tak w dowód zazdrości wystarczyło by go tylko demonstracyjnie podrzeć, a tak trza będzie rozbić komputer, czy tam tableta, a jak demonstracja zazdrości ma być na fool, to i jedno i drugie:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Agnieszki to prawdziwy test, czy jej facet jest o nią zazdrosny, niestety zdjęcie nie jest w wersji analogowej(papierowej) bo tak w dowód zazdrości wystarczyło by go tylko demonstracyjnie podrzeć, a tak trza będzie rozbić komputer, czy tam tableta, a jak demonstracja zazdrości ma być na fool, to i jedno i drugie:biggrin:

:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Czy ktoś się wybiera do Soelden na otwarcie sezonu? My tak! :)

Niewykluczone :)

Wygląda na to, że Sölden w najbliższym sezonie dołączy do sezonówki tyrolskiej, czyli Tirol Snow Card.

Taka zapowiedź jest na fanpage na facebookowym profilu Sölden, ktoś inny dzwonił do nich i potwierdzał.

To dosyć zaskakująca i nieoczekiwana wiadomość, bardzo pozytywna przy tym - dlatego się dzielę, choć tak na 100% to dla mnie jeszcze pewne nie jest (strona www na razie milczy).

Z drugiej strony te nowe inwestycje na Stubaiu też brzmią zachęcająco ...no i gdzie tu zacząć sezon? :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Vonn chce rywalizować z facetami:

"Amerykanka Lindsey Vonn chce rywalizować z mężczyznami. Zamiast wystąpić z kobietami w otwierających cykl Pucharu Świata zawodach w Aspen, wolałaby zmierzyć się z narciarzami w Lake Louise.

Niespełna 28-letnia Vonn chciałaby w ten sposób poprawić wizerunek kobiecego narciarstwa. Zwróciła się już w tej sprawie do międzynarodowej federacji (FIS).

Organizacja rozpatrywała tę kwestię podczas spotkania jej władz w Zurychu, nie podjęto jednak jeszcze żadnej decyzji.

- Musimy przestudiować regulamin, aby sprawdzić, czy taka możliwość istnieje i czy jest ku temu powód. To skomplikowane, ponieważ żaden z zawodników nie powinien jeździć na stoku, na którym kilka dni później ma rywalizować w zawodach. Jeśli Vonn będzie trenować i wystartuje z mężczyznami, da jej to przewagę nad rywalkami w kolejnym tygodniu, podczas zmagań w tym samym miejscu - powiedział dyrektor konkurencji alpejskich Atle Skaardal, który zapewnił, że rada FIS zajmie się tą sprawą podczas kolejnego spotkania w listopadzie.

Vonn to mistrzyni olimpijska w zjeździe z Vancouver (2010). W sezonie 2011/12 na alpejskich trasach nie miała sobie równych. Zdobyła Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej, a była również najlepsza w zjeździe, supergigancie i superkombinacji. Wygrała dotychczas 53. pucharowe zawody."

SportoweFakty

Ciekawe jak wypadłaby na tle facetów :)

Vonn jest dla mnie fascynującą postacią ale coraz częściej w Jej kontekście przypomina mi się dowcip o siostrach Williams:

Rozmawiają siostry Williams:

-Serena, wiesz, trener chyba nam cos dosypuje do jedzenia...

-A dlaczego tak uważasz?

-No bo mi włosy zaczynają rosnąć w dziwnych miejscach...

-Gdzie?

-...no na przykład na jajach...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy tej historii..

Prezes Austriackiego Związku Narciarskiego dr Peter Schroecksnadel uważa prośbę Lindsey Vonn o zgodę na start z mężczyznami w zjeździe podczas zawodów Pucharu Świata za znakomity chwyt reklamowy.

Vonn, najlepsza alpejka ostatniego sezonu, chce rywalizować z mężczyznami w Lake Louise. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) rozpatruje pismo Amerykanki.

- To znakomita zagrywka reklamowa, dodatkowa promocja firm sponsorujących alpejkę. Sama propozycja jest nierealna. Vonn mogłaby zaprezentować się w roli vorlaufera. Aby przekonać się o swoich rzeczywistych szansach w rywalizacji z mężczyznami powinna wystartować na znacznie trudniejszych trasach w Kitzbuehel lub Beaver Creek - powiedział Schroecksnadel.

Identyczną opinię prezentuje rodaczka szefa Austriackiego Związku Narciarskiego, specjalizująca się w slalomie Marlies Schild. Dla niej prośba Vonn to nic innego jak próba przebicia się na czołówki gazet sportowych przed zbliżającym się sezonem.

Schild regularnie jest vorlauferem wieczorego slalomu mężczyzn w Schladming. W tegorocznej edycji zawodów ze swoim czasem mogłaby wystąpić nawet w drugim przejeździe z udziałem 30 najlepszych.

Inauguracja cyklu zawodów Pucharu Świata w przedolimpijskim sezonie 2012/13 nastąpi 27 października na lodowcu w austriackim Soelden. Kobiety rywalizować będą w slalomie gigancie. Następnego dnia w tej samej konkurencji wystąpią mężczyźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonn jest dla mnie fascynującą postacią ale coraz częściej w Jej kontekście przypomina mi się dowcip o siostrach Williams:

Rozmawiają siostry Williams:

-Serena, wiesz, trener chyba nam cos dosypuje do jedzenia...

-A dlaczego tak uważasz?

-No bo mi włosy zaczynają rosnąć w dziwnych miejscach...

-Gdzie?

-...no na przykład na jajach...

dżisas Kaśka weź przestań, bo umrę ze śmiechu i sezonu nie doczekam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soelden tuż tuż (za 8 dni) więc czas się zainteresować programem tv (Eurosport):

27.10. - sobota

09:30 Soelden- Gigant kobiet, 1. przejazd (45min)

12:00 NARCIARSTWO ALPEJSKIE: Ski Pass - Magazyn (15min)

12:15 Soelden - Gigant kobiet, 1. przejazd (30min) - powtórka

12:45 Soelden - Gigant kobiet, 2. przejazd (60min)

28.10. - niedziela

08:30 NARCIARSTWO ALPEJSKIE: Ski Pass - Magazyn (15min)

08:45 Soelden - Gigant kobiet, 2. przejazd (45min) - powtórka

09:30 Soelden - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (60min)

12:00 Soelden - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (45min) - powtórka

12:45 Soelden - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (45min)

Miłego oglądańska :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...