Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SKI JUWEL nowy region narciarski w Austrii


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tyrolskie ośrodki narciarskie - Alpbachtal i Wildschönau łączą się tworząc nowy region narciarski o wdzięcznej nazwie SKI JUWEL. Od grudnia 2012 amatorzy sportów zimowych będą mogli korzystać ze 145 km tras połączonych systemem 47 wyciągów. Do użytku zostanie również oddana nowa trasa.

Więcej przeczytacie tutaj: www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=5146

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tyrolskie ośrodki narciarskie - Alpbachtal i Wildschönau łączą się tworząc nowy region narciarski o wdzięcznej nazwie SKI JUWEL. Od grudnia 2012 amatorzy sportów zimowych będą mogli korzystać ze 145 km tras połączonych systemem 47 wyciągów. Do użytku zostanie również oddana nowa trasa.

Więcej przeczytacie tutaj: www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=5146

Fajnie, nawet bardzo. W Alpbachtal jak dotąd spędziłem jeden dzień - i jak dotąd uważałem, że tyle wystarczy :) W Wildschönau nie byłem ale patrząc na realia i miarodajne relacje znajomego (pozdrawiam Jerzego) - jakoś mnie tam nie ciągnęło. Jednak razem do kupy to się robi jakaś nowa jakość - trzeba będzie odwiedzić w najbliższym sezonie. Mapa Tyrolu staje się jeszcze ciekawsza :)

W kwestii formalnej - te podane 145 km tras nie będzie połączone w całości - na uboczu zostaje spory kawałek Wildschönau, ta część nad Niederau; a gondola łączy Inneralpbach z Auffach (akurat chyba z tą lepszą częścią). Szkoda też, że nowa trasa to tylko pół trasy, nie do samego dołu - nie lubię takich łącznikowych gondolek bez trasy :)

BTW - w związku z połączeniem podrożało trochę - w Alpbachtal już nie ma cen jak na Chopoku ;)

145 km.

Fajnie , mamy tyle w całym kraju ?? :eek: :biggrin:

Kiedyś na podstawie strony skiresort liczyłem to tak zgrubnie, żeby poznać skalę całości :) Wychodziło mi mniej więcej 300-350 km tras w całej Polsce (raczej mniej niż więcej), licząc wszystkie jakie tylko mi się wynalazły, małe i mniejsze - wg danych jakie podają ośrodki ...ale głowy nie daję za tę liczbę :)

Edytowane przez gajowy01
btw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

]Byłem tam w połowie marca-2 dni. I tyle wystarczy na tą stację.Trasy wymagające /czerwone tutaj-. we Włoszech byłyby czarne /niebieskich praktycznie nie ma,dobrze przygotowane,kilka gondoli,krzesla w większości bez osłon .Ludzi ilość umiarkowana -można pojeżdzić.Ogólnie pozytywnie.

IMGP4712.jpg

IMGP4742.jpg

IMGP4743.jpg

IMGP4712.jpg.8bc503c45d9b54401bf9fe4766440f31.jpg

IMGP4742.jpg.55c1a371254b6f330fef3eb20ab68730.jpg

IMGP4743.jpg.557ed09f5abe3b42dcfbe8304272cb75.jpg

Edytowane przez krzychu 55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym plusem tego ośrodka jest.. browar w Inneralpbach i knajpka przy nim. Nie trzeba daleko chodzić bo to blisko wyciągu. W knajpce można pooglądać filmiki i trofea właściciela z wyścigów trójkołowców - jest w czołówce światowej. Piwa godne polecenia, można też kupić w odlotowych (nietanich) butelkach na wynos.

W głównym obszarze narciarsko nie jest źle choć brakuje dolnego odcinka trasy z Schatzberga do InnerAlpbach (trzeba wsiąść do gondoli). Spoko na jeden dzień. Najlepsza trasa 41-42. Można ją przedłużyć 60 i robi się 1200 m w pionie. Plusem jest też możliwość wyskoczenia (skibusem) z Auffach do pobliskiego Niederau. To polecam bo choć na górnej stacji gondolki jest płasko i trzeba sporo kijkować (w obie strony) to obie trasy (no powiedzmy 3) są rewelacyjne a ludzi mało. Mimo, że bardzo nie lubię jeździć tą samą trasą to tutaj po parę zjazdów chętnie zaliczyłem. Czyli Niederau na pól dnia naprawdę warto.

Może za kolejne 11 lat połączą Niederau z Auffach - zrobiłby się z tego fajny ośrodek. Gwoli ścisłości w ramach statystyk jest tutaj jeszcze parę "pojedyńczych" wyciągów. Być może jeden z nich (w Reith im Alpbachtal) może być wart odwiedzenia bo dwie trasy koło 2500 - 3000 m z przewyższenia 570 m przy (pewnie) totalnym braku narciarzy mogą być interesujące...

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...