Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dokąd na narty w Słowacji sezon 2012 - 2013 ?


zbych400

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich . Może mi ktoś doradzi, gdzie wybrać się na narty w Słowacji ? Jestem już po kilku wyjazdach w Alpy Włoskie , ale w tym roku chciałbym spróbować pojeździć w Słowacji, mieszkam na Śląsku więc blisko i myślę w miarę niedrogo. Interesowałyby mnie po nartach, kąpiele w wodach termalnych . Prosze o jakieś nakierunkowanie w jaki rejon się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak termy to rzeczywiście Chopok bo blisko ale z tym Chopokiem to jest różnie ze względu na wiejące silne wiatry ,ja lubię Kubińskie Hole ,mniejszy ośrodek od Chopoka ale długie trasy i zróżnicowane .Jak nie byłeś to warto zaliczyć ale do term to trochę daleko ok.40km.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Apartamenty Chopok

Jasna / Chopok i tylko to :). W tym sezonie uruchamiają 2 nowe gondole i kolejkę linowo-torową. Oraz długo oczekiwane połączenie na stałe Chopoka Płn i Pd. Ceny praktycznie jak rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Cześć ,

Jakie miejsce na Słowacji polecacie w tym sezonie dla dwóch rodzin z dziećmi:

- dobre warunki śniegowe w terminie 20 stycznia - 2 marca

- stoki dla dzieci jak i starszych

- chcielibyśmy mieć pokoje/apartamenty blisko/obok siebie

- jakieś atrakcje dla dzieci, termy, itd.

Ze stoku dziękuję :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Jakie miejsce na Słowacji polecacie w tym sezonie dla dwóch rodzin z dziećmi:

- dobre warunki śniegowe w terminie 20 stycznia - 2 marca

- stoki dla dzieci jak i starszych

- chcielibyśmy mieć pokoje/apartamenty blisko/obok siebie

- jakieś atrakcje dla dzieci, termy, itd.

Ze stoku dziękuję :laughing:

Problem ze Słowacją jest taki, że na termy praktycznie zawsze trzeba kawałek podjechać.

A pozostałe parametry spełni pare miejsc.

Nie ukrywam, że moim ulubionym miejscem jest

Zdiar:

https://maps.google.pl/maps?q=%C5%BDdiar,+Slovakia&hl=en&ie=UTF8&sll=50.271399,19.194876&sspn=0.115203,0.308647&oq=Zdiar&t=h&hnear=%C5%BDdiar,+Slovakia&z=12

z górką:

www.skibachledova.sk

no i dalej z ulubionym pensjonatem:

www.pensionvasko.sk .

Aczkolwiek w zeszłym seoznie znajomi wybrali ww pensjonatu -który jest dość daleko od Bachledowej (skibus albo auto) ale obok www.strednica.sk - hotel Bachledka i byli BARDZO zadowoleni.

Co do term: dojazd do Popradu, albo do Bukowiny albo do Białki, w której to np www.pensionvasko.sk miał zniżki.

Oczywiście zobacz kiedy na SK są ferie. Wtedy wszędzie jest pełno. Poza tym okresem w Bachledowej czasami są pustki.

Plusem tego miejsca jest teżto, że w okolicy 20-30 minut jest pare innych narciarskich miejsc do sprawdzenia: Jurgów, Łomnica, Czarna Góra, ewentualnie Białka czy RusinSki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Lubie donovaly. Spędziłem tam kilka ferii zimowych parę lat temu. Zahradiste to duża łączka z krzesłem i orczykami i nawet jak jest malo śniegu to tam można jeździć bo pod spodem trawka. Nieco dalej jest nowa hola gdzie na czerwonej trasie można poszalec do woli. Po chopoku i Tatrach wysokich i oszczadnicy to chyba najlepsza ich miejscowka

vrinx using nexus7

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ok, chociaż ja jeździłem z dwuletnia córką w Dolomity i dzielnie znosiła, a na miejscu place zabaw na śniegu, saneczki, śnieżne przedszkole... etc. Byłem też z nią na Chopoku, ze starszą jeździłem a młodsza dwulatka lepiła z mamą bałwana. W zasadzie jak wytrzyma podróż to chyba bez różnicy miejscówka. Np. dojazd do Włoch bralismy na dwa razy - do Mikulowa, tam nocleg, oglądanie mini zoo i wczesnym rankiem heja w dalszą drogę. Polecam taką metodę jak się podróżuje z małym dzieckiem, koszt noclegu w Czechach niewielki , a jakość jazdy dla pociechy i rodziców znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...