Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic cloud 9 czy dla mnie odpowiednie?


jam ci

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - K

2. Wiek - 35

3. Waga - 44

4. Wzrost - 164

5. Na nartach jeżdżę od 8 sezonów, ( dni w sezonie dużo, każda wolna chwila, mieszkam w "narciarskiej" okolicy)

6. Moje umiejętności określam na 5/6 - bliżej 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to Fischer Soma Vision 55

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Fischer Pure Vision

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach)

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Cloud 9 sezon 2010/2011

11. Mój budżet na narty to około mało :D planuję zakupić używki.

Dodam jeszcze, że jestem po dwóch operacjach kolana prawego i jednej lewego. W prawym pozbyłam się 25% łąkotki i mam naderwane ścięgno, ale się od 4 lat trzyma bez pogorszenia stanu rzeczy. Nie ruszam się na stok bez stabilizatorów na obydwa kolanka.

Fischery mi straszliwie myszkują przy szybszej jeździe i na muldach nie da się na nich jeździć......Cloudy nie dość że mi się podobają bardzo to jeszcze się mi wydają odpowiednie do moich umiejętności. Choć mam wątpliwości w kwestii relacji narta - waga. Planuję zakupić narty o dł. 158 cm (obecnie 154 mam) i na płycie.

Nie zabiję się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Późno jest. Cierpliwości. Ja mam na popołudniu to mogę sobie poklikać. Słaby w temacie sprzętu ,ale co do długości nart i wagi to zarówno narty długości 154cm jak i 158cm powinny być dla Ciebie odpowiednie. Za mną dopiero 4 sezony. Narty (nowe) mam z grupy AM długości 177 cm i daję rady (raz dopiero jeździłem na nich po prawdzie). A myślałem ,ze ja jestem szczupły 185/80 wiek 55 l.:smile:Poczekaj aż wypowiedzą się spece od sprzętu ,których Tu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie ocenić, czy Tobie też będzie się na tych Atomicach dobrze jeździło, ale moja żona je ma i jest nimi wręcz zachwycona.

Zwróć tylko uwagę na jedno, żeby to były narty z wiązaniami damskimi (białe), model XTL9-Lady (skala siły wypięcia do 9).

Pierwotnie żonie dostarczono narty z wiązaniami XTO (chyba męskie, czarne, skala siły wypięcia do 10) i żona nawet skacząc na jednej nodze nie była w stanie wpiąć buta w wiązanie, chociaż wiązanie było nastawione na siłę wypięcia znacznie niższą, niż by to wynikało z jej wagi (56 kg)!

Sprzedawca wymienił w nartach wiązania na damskie i problem ustąpił!

PS:

O tym, że problem nie jest przeze mnie z palca wyssany, świadczy także ten post: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/11839-Czy-mo%C5%BCna-wymieni%C4%87-wi%C4%85zania-w-atomic-cloud-8

Edytowane przez Chris_M
Uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie dajesz rady na muldach na tych Fischerach, to podobnie będzie na Atomikach. Obie narty dość zbliżone w charakterystyce. Różnica długości 4 cm nie zniesie myszkowania. Nie wiem jak jeździsz i na ile to 6 jest prawdziwym 6 ale moim zdaniem zamiast inwestować w inne narty lepiej przeznaczyć środki w kilka lekcji z instruktorem. 154 przy tak niskiej wadze jako allround jest bardzo ok. Dłuższe narty mogą głównie pogłębić twoje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje umiejętności jeśli chodzi o poziom określiłam bardzo sumiennie (zwłaszcza, że mam problem zdrowotny, tak więc nie mogę "zawyżać" tej ważnej kwestii).

Instruktorów (kilku) mam w zasięgu ręki i z nimi też jeżdżę - także non stop jestem szkolona ( takie zboczenie moich Koleżków, nawet jak nie w pracy to i tak instruują:D)

Jeśli chodzi o muldy - to nie tak żebym nie zjechała na dół, albo się wykindalała na nich. Przejadę - ale nie jest to przyjemność, zwłaszcza, że moje Fischery straszliwie się uginają jak akuratnie (bo się inaczej nie da) najadę na dwie muldy pomiędzy którymi jest dołek.

Myszkowanie mnie wkurza totalnie. Wydawało mi się, że Atomicki są bardziej sztywne, ale chyba się myliłam (no tak moja znajomość parametrów technicznych nart jest na poziomie ......... -1)

Myślałam jeszcze o Elanach Magic Black, albo o Headach Mya tylko nie wiem który numer. (kolorystyka czerń najchętniej albo w ostateczności biel)

Jeśli ktoś ma inne propozycje pasujące do mnie proszę o pomoc.

Wybaczcie mi mojego świra na punkcie kolorystyki. Wiem, że to nie jest najważniejsze, ale ja zboczur jestem - mnie musi wsio kolorystycznie grać............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powrócić do tematu Atomic Cloud 9.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Fischer Pure Vision

[...]

Fischery mi straszliwie myszkują przy szybszej jeździe i na muldach nie da się na nich jeździć......

Nie znam tych nart, ale z tego co mi się udało przeczytać o nich w internecie, to wszyscy są zgodni, że to jest narta dla początkujących!

W tej sytuacji nie ma się co dziwić, że przy większej prędkości myszkuje.

Po prostu Ty z tej narty już wyrosłaś :)

Cloudy nie dość że mi się podobają bardzo to jeszcze się mi wydają odpowiednie do moich umiejętności.

Moja żona ma podobny poziom umiejętności, też oceniam go na więcej niż 5, a mniej niż 6.

Ale od czasu gdy jeździ na tych Atomicach, to już nic nie protestuje gdy ją czasem wywlokę na czarną trasę ;)

3. Waga - 44

4. Wzrost - 164

[...]

Choć mam wątpliwości w kwestii relacji narta - waga. Planuję zakupić narty o dł. 158 cm (obecnie 154 mam) i na płycie.

Wątpliwości chyba bardzo słuszne, bo moja żona jeździ właśnie na narcie 158 cm, a ma 170 cm wzrostu i waży 56 kg, a ta narta jej bardzo pasuje.

Najlepiej by było, gdybyś miała okazję przetestować narty osobiście.

Dodam jeszcze, że jestem po dwóch operacjach kolana prawego i jednej lewego. W prawym pozbyłam się 25% łąkotki i mam naderwane ścięgno, ale się od 4 lat trzyma bez pogorszenia stanu rzeczy. Nie ruszam się na stok bez stabilizatorów na obydwa kolanka.

Odnośnie kontuzji kolana, to w opisie narty Voelkl Aire znalazłem taki oto tekst:

ATTIVA BIO LOGIC®

Statystyki kontuzji narciarskich na przestrzeni ostatnich kilku lat wskazują na bardzo mocno rosnącą dysproporcję ilości kontuzji kolana u kobiet w porównaniu do mężczyzn. Kobiety jeżdżą na nartach równie dobrze jak mężczyźni. Jednak ich ciało reaguje inaczej na występujące podczas jazdy obciążenia. Koncepcja Attiva Bio Logic, polega na zintegrowanym działaniu trzech elementów:

BIO LOGIC STANCE - ZMIENIONE POŁOŻENIE BUTA W WIĄZANIU - równomierne obciążenie wszystkich mięśni uda, bezpieczniejsza, mniej kontuzyjna jazda

BIO LOGIC GEOMETRY - ZMIENIONA GEOMETRIA NART - łatwiejsza inicjacja skrętu, łatwiejsze wejście w następny, mniej męcząca jazda

BIO LOGIC FLEX - ZMIENIONA ELASTYCZNOŚĆ NART - bardziej dynamiczna i płynna jazda, efektywniejsze wykorzystanie energii

Z powyższego można wnioskować, że podział nart na męskie i damskie nie jest wyłącznie chwytem marketingowym.

Nie zabiję się?

Jeśli faktycznie jeździsz na poziomie 5-6, to myślę, że powinnaś być z tych nart bardzo zadowolona.

PS:

Voelkl Aire też jest nartą dla początkujących.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Atomic Cloud 7 i Atomic Cloud 9

Również mam pytanie odnośnie tego modelu nart -> ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy tymi modelami?

Też jest zainteresowana właśnie tymi nartami i może napisze mi ktoś kto zna się na tym czy dla mojej osoby te narty byłyby odpowiednie. Z góry dziękuje.

1. Płeć - K

2. Wiek - 25

3. Waga - 55

4. Wzrost - 164

5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów ( miałam 10 letnią przerwę)

6. Moje umiejętności określam na 5/6 - bliżej 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to Dalbello aspire 65

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Rossignol ( wypożyczałam, nie pamiętam modelu jedynie kolor - ciemny żółty)

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach)

10. Upatrzyłam sobie narty - Atomic Cloud 9 sezon 2012/2013 ( http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,atomic,cloud-nine,6314.html) lub Atomic Cloud 7

11. Mój budżet na narty to około 1300 zł.

Edytowane przez Marti87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie odnośnie tego modelu nart -> ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy tymi modelami?

Obserwując tę linię nart przez kilka lat, nie mam wątpliwości, że Cloud 6 to jest najtańsza narta dla początkujących, natomiast Cloud 9 to jest najdroższa narta dla najbardziej zaawansowanych narciarek.

Z kolei jeśli by wierzyć internetowej stronie producenta, to można by sądzić że Cloud 8 to jest to samo co Cloud 9, tylko w białym kolorze, a Cloud 6 to jest to samo co Cloud 7 tylko też w białym kolorze:

http://www.atomic.com/pl-PL/Products/Alpine/Ski.aspx?filter=468%3a3

Wg tej strony, Cloud 6 i Cloud 7 są przeznaczone dla narciarzy z grupy zaawansowania 2-5, a Cloud 8 i Cloud 9 dla grupy 3-7.

Rzeczywistość jest jednak chyba trochę inna. Cloud 9 jest ciężką nartą (prawdopodobnie z drewnianym rdzeniem), i należy do wyższej grupy cenowej, natomiast Cloud 8 wydaje mi się być znacznie lżejsza (co by wskazywało na rdzeń PU) i należy do najniższej grupy cenowej.

Z kolei jak na razie nic nie wiadomo o najnowszym modelu 2012/2013, czyli Cloud Nine (Eight, Seven, Six). Na oko widać, że konstrukcja narty się nieco zmieniła, jej wymiary również. Narta powinna być jeszcze lepsza, ale pewności nie ma czy tak jest faktycznie, gdyż w tegorocznym World Ski Test udziału chyba nie brała.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując tę linię nart przez kilka lat, nie mam wątpliwości, że Cloud 6 to jest najtańsza narta dla początkujących, natomiast Cloud 9 to jest najdroższa narta dla najbardziej zaawansowanych narciarek.

Z kolei jeśli by wierzyć internetowej stronie producenta, to można by sądzić że Cloud 8 to jest to samo co Cloud 9, tylko w białym kolorze, a Cloud 6 to jest to samo co Cloud 7 tylko też w białym kolorze:

http://www.atomic.com/pl-PL/Products/Compare.aspx

http://www.atomic.com/pl-PL/Products/Compare.aspx

Wg tej strony, Cloud 6 i Cloud 7 są przeznaczone dla narciarzy z grupy zaawansowania 2-5, a Cloud 8 i Cloud 9 dla grupy 3-7.

Rzeczywistość jest jednak chyba trochę inna. Cloud 9 jest ciężką nartą (prawdopodobnie z drewnianym rdzeniem), i należy do wyższej grupy cenowej, natomiast Cloud 8 wydaje mi się być znacznie lżejsza (co by wskazywało na rdzeń PU) i należy do najniższej grupy cenowej.

Z kolei jak na razie nic nie wiadomo o najnowszym modelu 2012/2013, czyli Cloud Nine (Eight, Seven, Six). Na oko widać, że konstrukcja narty się nieco zmieniła, jej wymiary również. Narta powinna być jeszcze lepsza, ale pewności nie ma czy tak jest faktycznie, gdyż w tegorocznym World Ski Test udziału chyba nie brała.

"...natomiast Cloud 8 wydaje mi się być znacznie lżejsza (co by wskazywało na rdzeń PU) i należy do najniższej grupy cenowej." --> Czy na pewno 8? Bo mnie się zdaje, że 8 tez ma drewniany rdzeń i może być ciężka? Nie miej mi za złe, że dopytuje, wolałabym lżejszą nartę - nie jestem wysoka, ani moje umiejętności nie są aż tak doskonale. Mogę być pomiędzy 5/6 jeśli chodzi o skalę umiejętności :)

Czyli mam rozumieć, że lepsza byłaby dla mnie ta 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...natomiast Cloud 8 wydaje mi się być znacznie lżejsza (co by wskazywało na rdzeń PU) i należy do najniższej grupy cenowej." --> Czy na pewno 8? Bo mnie się zdaje, że 8 tez ma drewniany rdzeń i może być ciężka?

Nie miałem możliwości ani zważenia, ani bezpośredniego porównania tych nart, ale na giełdzie narciarskiej, na dwóch odrębnych stanowiskach miałem w ręce i jedne i drugie narty. O ile Cloud 9 omal mi ręki nie urwała (fakt, że była z cięższym wiązaniem XTO-10 niż Cloud 8), to ciężar narty Cloud 8 nie zrobił na mnie żadnego wrażenia.

Nie miej mi za złe, że dopytuje, wolałabym lżejszą nartę

Każdy by tak chciał :wink:

Moja żona też narzekała na Heady, które jej kiedyś kupiłem, że ciężkie. Kupiłem więc jej jakieś lekkie rosignolki, żeby nie narzekała.

Jeden tylko raz tylko pojechaliśmy w góry i żona natychmiast przeprosiła się ze starymi Headami :)

Mogę być pomiędzy 5/6 jeśli chodzi o skalę umiejętności :)

Czyli mam rozumieć, że lepsza byłaby dla mnie ta 7?

O tej narcie nic pewnego nie wiem, bo nie miałem z nią do czynienia, ale z informacji które można znaleźć w internecie wynika, że Cloud 7 to jest narta raczej dla niezbyt zaawansowanych narciarzy, a może nawet dla początkujących.

Moja żona też reprezentuje poziom 5-6 i gdy w punkcie testowania nart spróbowała Cloud 9, to natychmiast zdecydowała się je kupić.

Jeśli koniecznie chcesz kupić nowe narty, a jest dla Ciebie jakimś ograniczeniem podana cena 1300 zł, to kup nowe zeszłoroczne Cloud 9, które akurat tyle kosztują. Zwróć tylko uwagę na wiązania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi :)

Mam tylko jeszcze pytanie: ponieważ widzę różnicę ( poza ceną oczywiście, bo wiadomo, że model nowy droższy) miedzy modelem Atomic Cloud 9 z 2012 i 2013 roku tzn. chodzi o długości -> modele z 2012 -> dł. 144 i 151

z 2013 -> dł. 149, 156, 163,

to czy narta o długości 151 nie byłaby dla mnie za krótka bądź za długa?

Mam 165 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy narta o długości 151 nie byłaby dla mnie za krótka bądź za długa?

Mam 165 cm wzrostu.

151 cm na pewno nie będzie za długa :)

Przy Twoim poziomie umiejętności narta powinna Ci sięgać do obszaru pomiędzy nosem, a czołem.

Zmierz sobie i wyjdzie Ci potrzebna długość.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Ze względu na to, że w modelu 2012 tego rodzaju nart nie ma Rockera bardziej skłaniam się do modelu Atomic Cloud 9 2013. Długości dostępne to 142, 149, 156 i 163. Przy moim wzroście ( po dokładnym zmierzeniu 162 cm) narta 142 i 163 odpadają, natomiast waham się miedzy 149 a 156 - powiedziano mi, że ze względu na Rocker narty powinny być dłuższe niż standardowe, bo właściwości jezdne odczuwalne się jak przy nartach krótszych. Do czubka nosa mam prawie 150 cm, dlatego narty 156 wydają mi się za długie ( wcześniej miałam ok 150). Czy ktoś mógłby mi w tej kwestii doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Ze względu na to, że w modelu 2012 tego rodzaju nart nie ma Rockera bardziej skłaniam się do modelu Atomic Cloud 9 2013.

Narta modelu 2012/2013 jest jednak całkiem inną nartą, o innej konstrukcji niż modele z lat ubiegłych i wcale nie ma pewności, czy na pewno jest od poprzednich modeli lepsza.

Model 2010/2011 w światowym teście zajął drugie miejsce wśród nart dla kobiet, model 2011/2012 zajął pierwsze miejsce, ale model 2012/2013 w tegorocznym teście zajął dopiero piąte miejsce: http://worldskitest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=52%3Adamen-allround-201213&catid=8&Itemid=55〈=en

Może to oznaczać, że konkurencja zdecydowanie poprawiła swoją ofertę, ale równie dobrze może to oznaczać coś całkiem innego.

W każdym razie bez względu na to, na którą nartę się zdecydujesz, nie zapomnij opisać nam swoich wrażeń oraz swojej oceny tej narty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta modelu 2012/2013 jest jednak całkiem inną nartą, o innej konstrukcji niż modele z lat ubiegłych i wcale nie ma pewności, czy na pewno jest od poprzednich modeli lepsza.

Model 2010/2011 w światowym teście zajął drugie miejsce wśród nart dla kobiet, model 2011/2012 zajął pierwsze miejsce, ale model 2012/2013 w tegorocznym teście zajął dopiero piąte miejsce: http://worldskitest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=52%3Adamen-allround-201213&catid=8&Itemid=55〈=en

Może to oznaczać, że konkurencja zdecydowanie poprawiła swoją ofertę, ale równie dobrze może to oznaczać coś całkiem innego.

W każdym razie bez względu na to, na którą nartę się zdecydujesz, nie zapomnij opisać nam swoich wrażeń oraz swojej oceny tej narty :)

Jeśli się zdecyduje to na pewno dam znać :)

A co do tej długości, może móglbyś coś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej długości, może móglbyś coś powiedzieć?

Niestety, nie znam tej narty w wersji 2012/2013, wiem o niej tylko tyle, co znalazłem w internecie, więc nic Ci konkretnego doradzić nie jestem w stanie.

Niepokoi mnie, że na którymś z portali znalazłem opis, że jest to narta lekka, zresztą sam producent pisze, że jej rdzeń jest wykonany z pianki (foam).

Biorąc pod uwagę że poprzednie modele Cloud 9 były zdecydowanie ciężkie, może to oznaczać, że nowa narta z poprzednimi wersjami ma niewiele więcej wspólnego, niż nazwa oraz wzorek kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...