Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamera DRIFT HD GHOST


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że ja nie mam kamery Drift:tongue:

To o pliszce nie było bezpośrednio do ciebie.

Oczywiście racja! Bo wtedy nic innego nie pozostanie tylko schować kamerę do kieszeni.

Jak sobie wyobrazasz nagrywanie GoPro, w zimie, na kasku bez obudowy? Jak ją zamontujesz? Jak długo wytrzyma bateria? Jak długo wytrzyma mikrofon?

Jacku, sam mi zwróciłeś uwagę, żeby nie pisać nie na temat. Ja nie porównuje gopro do drifta.

Natomiast nie podoba mi się to, że inni to robią i dostają jeszcze dzięksy:eek::biggrin:

W wątku o gopro mogę się wypowiedzieć na temat gopro, bo sporo wad, od których nie jest wolna, oraz zalet już poznałem i mogę służyć pomocą.

Co do testów, to jak mówiłem nie wszystkie są miarodajne i często wprowadzają zamęt.

Z GoPro to nawet ten dźwięk jakiś taki jest jak z słoika pustego:stupid:

A ten śnieg, to po prostu jest tetro, to zapewne efekt zamierzony:tongue:

SB, nie będę polemizował w wątku z mojego wyjazdu, zrobię to tu.

Światło słoneczne ma kolor żółty, więc w pewnych warunkach oświetlenia naturalnego nawet "biały" śnieg nie jest biały.

Poza tym odczucie "ciepła" koloru białego jest subiektywne.

Mnie osobiście zdjęcia zawierające więcej koloru żółtego niż niebieskiego bardziej się podobają.

Ja tak mam.

Czy wg. ciebie mam się czuć gorszy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja nie porównuje gopro do drifta.

Natomiast nie podoba mi się to, że inni to robią i dostają jeszcze dzięksy:eek::biggrin:

Kolega Janek26 znalazł filmik i go wstawił, podzielił się nim z innymi forumowiczami. I za to dostał ode mnie dzienksa. A teraz ocena tego materiału, to całkiem inna broszka, każdy może oceniać jak chce czy filmik jest stronniczy czy nie, itd.

Poza tym do czego mamy odnosić jakoś danej kamery - do snopowiązałki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście zdjęcia zawierające więcej koloru żółtego niż niebieskiego bardziej się podobają.

Ja tak mam.

Czy wg. ciebie mam się czuć gorszy?

A ja jednak wolę te z krystaliczną bielą śniegu i przenikliwym błękitem nieba.

Mogę tak mieć?

Pewnie że mogę, bo i kto mi zabroni, nawet jak bym miał być gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nie wiem jak jest z możliwościami ustawień parametrów tych kamerek (jasność, kontrast, balans bieli), ale z tego co zauważyłem to bardziej efektowny obraz na tym filmiku porównawczym daje Drift, ale... GoPro z tego co widać ma sporo większą rozpiętość tonalną, czyli krótko mówiąc oddaje więcej szczegółów i detali w światłach i cieniach. A jeśli ktoś się bawi w filmowanie, a potem składa film w programie, to z GoPro myślę, że uzyska lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... GoPro z tego co widać ma sporo większą rozpiętość tonalną, czyli krótko mówiąc oddaje więcej szczegółów i detali w światłach i cieniach. A jeśli ktoś się bawi w filmowanie, a potem składa film w programie, to z GoPro myślę, że uzyska lepszą jakość.

Dokładnie, tutaj jest pułapka- materiał z GoPro nadaje się bardziej do obróbki, gdzie sobie sami skorygujemy- więc może w efekcie dać lepsze rezultaty. Za to obraz z Drifta nadaje się bardziej dla osoby, która lubi coś wrzucić do sieci bez zabawy w obróbkę. Wszystko ma swoje zady i walety :)

Ale i tak ważniejsze jest to, CO jest filmowane a nie CZYM. Nie sztuka nakręcić nudny film najlepszym sprzętem- sztuka stworzyć coś interesującego. A jak już stworzysz coś interesującego, to oglądający wybaczą niedoskonałości techniczne kamery.

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy mi się wydaje - czy LCD jest większy niż w Ghost?

Taki sam, inny jest obiektyw. Reszta jest identyczna.

Przy okazji zrobię test porównawczy, żeby zobaczyć różnicę w obrazie i czy bateria dłużej wytrzyma. Inny jest kąt widzenia w Drift Ghost HD jest 170, a w Ghost-S 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam, inny jest obiektyw. Reszta jest identyczna.

Przy okazji zrobię test porównawczy, żeby zobaczyć różnicę w obrazie i czy bateria dłużej wytrzyma. Inny jest kąt widzenia w Drift Ghost HD jest 170, a w Ghost-S 160.

Właśnie interesuje mnie czy te tryby obrazu dają jakaś znaczna różnicę.

Jacek a czy masz lepsze układy z dystrybutorem drifta niż zwykły kupujący? Bo mi nie udzielili odpowiedzi czy będzie na hd soft z większa ilością klatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...