Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wisła, które stoki polecacie


maur1970

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co tu dużo pisać Nowa Osada, Cieńków, Soszów.

Mimo wszystko stawiałbym na tą ostatnią stację bo się przynajmniej tak człowiek nie nudzi, a na górze na polance jest naprawdę fajnie (na ich mapie 3) - można pojeździć na talerzyku nie trzeba za każdym razem jechać na dół by znów wjeżdżać krzesełkiem i potem orczykiem.

Wszędzie będzie tłoczno, szczególnie jak wyjazd będzie w okresie ferii.

Jeśli chce się wam dojeżdżać i chcecie sobie urozmaicić kilkudniowy(?) wyjazd to może warto podjechać też do Istebnej zobaczyć Zagroń (tu dodatkowa atrakcja fajne baseny, a godzinka jest gratis jak się kupi karnet z tego co kojarzę) czy Złoty Groń.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działają wszystkie trasy, to ja na 1 miejscu stawiam Cieńków (minimalnie przed Soszowem) - jutro tam będę więc zdam relację. Po pierwsze bardzo łatwy dojazd, po drugie 3 długie trasy (2 czerwone i 1 niebieska-widokowa).

Na Soszowie nie podoba mi się naciągana długość kanapy (jest 612, a nie 815m), po drugie trasa czerwona kończy się stromym kawałkiem - trzeba już dużo wcześniej hamować by nie wjechać w kolejkę do wyciągu , a pozostałe trasy kończą się długą, płaską dróżką gdzie jest dość wąsko i tłoczno, przez to robi się "kasza". Natomiast faktycznie trasa nr 3 jest najciekawsza. Nowa Osada jest najbardziej monotonna, jedyna zaleta to stok południowy, czyli w słoneczną pogodę można się poopalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o odległości stoków od Wisły to nie chciałbym jeździc dalej niz 15-20 km.

pozdrawiam

Byłem dzisiaj na Czantorii gdzie do Wisły bliziutko . Dwie długie trasy ,obie były dzisiaj czynne: czerwona, wymagająca jedynka (1900m długa) , i niebieska dwójka,początek stromy, później łagodnie (2500m dł.). Trasy urozmaicone. Moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Wiśle podczas ferii polecam Stożek. Brak kolejek, trasy chyba najbardziej urozmaicone i najbardziej wymagające jeśli chodzi o Wisłę. Fakt, że troszkę pod względem infrastruktury odstaje od innych stoków w Wiśle mi jakoś specjanie nie przeszkadza. Wolę na bieżąco wjeżdżać dwuosobową kanapą niż stać 30 min. w kolejkach na Nowej Osadzie, Cienkowie czy Soszowie. Dodatkowo od tego sezonu z dolnego parkingu pod wyciąg dojedziesz darmowym skibusem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja w Wiśle podczas ferii polecam Stożek. Brak kolejek, trasy chyba najbardziej urozmaicone i najbardziej wymagające jeśli chodzi o Wisłę. Fakt, że troszkę pod względem infrastruktury odstaje od innych stoków w Wiśle mi jakoś specjanie nie przeszkadza. Wolę na bieżąco wjeżdżać dwuosobową kanapą niż stać 30 min. w kolejkach na Nowej Osadzie, Cienkowie czy Soszowie. Dodatkowo od tego sezonu z dolnego parkingu pod wyciąg dojedziesz darmowym skibusem:)

W pełni zgadzam się w widem.

Miło, pusto i przyjemnie. Dla koneserów nartostrada lasem (około 1500 m) a dla wyjadaczy czarno-czerwono. U góry duża polana. Do tego jeszcze mały slalom w dolnej części trasy z pomiarem czasu.

Dwa parkingi. Jeden bezpośrednio przy wyciągu (trzeba mieć ikrę żeby podjechać przy dużej ilosci śniegu. Z drugiego również bezpłatnego dowożą gratis po telefonie (sa w 5 minut). Po zakończonej jeździe można dojechać na nartach do dolnego parkingu. Kupa frajdy. Byłem 9 lutego. Warunki dobre/bdobre. Dojazd ze stacji na dolny parking super. Mnóstwo śniegu.

Między tymi dwoma jest płatny (6 zł) z którego trzeba ciorać jeszcze 600m. Aaaaa... i nie dajcie się naciągnąć temu kolesiowi na płatnym za przejazd przez jego "parking" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...