Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal - komunikacja na miejscu - czym się poruszać?


olo2oo1

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu jadę do Mayrhofen. Doradźcie czym lepiej poruszać się na miejscu? Czy korzystać z lokalnej komunikacji (autobusy, pociągi) czy może lepiej samochodem? Nadmienię, że chciałbym codziennie zaliczać po jednym ośrodku. I tak np do Gerlos mam ok 24 km, Hinterux ok 18 km, Zell am Ziller ok 8 km. Zastanawiam się, czy nie będzie zbyt uciążliwe pokonywanie takich odległości wraz z całym sprzętem. Czy nie będzie nas to zbytnio ograniczać w możliwości przemieszczania się pomiędzy ośrodkami? Samochód wiadomo - pełen komfort, pakuje wszystko do bagażnika i jazda ;)

Czy skibusy, pociągi są bezpłatne ze skipassem? Czy parkingi przy wyciągach są płatne? Jakiego rzędu są to kwoty?

Jadę tam pierwszy raz i obawiam się, że po prostu nie ogarniemy tego wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu jadę do Mayrhofen.

Będę obok - Zell am Ziler w terminie 9-16.03.2013

Doradźcie czym lepiej poruszać się na miejscu? Czy korzystać z lokalnej komunikacji (autobusy, pociągi) czy może lepiej samochodem? Nadmienię, że chciałbym codziennie zaliczać po jednym ośrodku. I tak np do Gerlos mam ok 24 km, Hinterux ok 18 km, Zell am Ziller ok 8 km. Zastanawiam się, czy nie będzie zbyt uciążliwe pokonywanie takich odległości wraz z całym sprzętem. Czy nie będzie nas to zbytnio ograniczać w możliwości przemieszczania się pomiędzy ośrodkami? Samochód wiadomo - pełen komfort, pakuje wszystko do bagażnika i jazda ;)

Czy skibusy, pociągi są bezpłatne ze skipassem? Czy parkingi przy wyciągach są płatne? Jakiego rzędu są to kwoty?

Jadę tam pierwszy raz i obawiam się, że po prostu nie ogarniemy tego wszystkiego ;)

Dużo pytań:biggrin::rolleyes::

Ja osobiście używam swojego samochodu.

Ale skibusy i pociągi są w cenie karnetu.

Parkingi są również w cenie.

Jeśli mogę radzić to Gerlos pomiń. Jak pojedziesz do Zell-u pod Rosenalmbahn, to na Gerlos dostaniesz się wyciągami.

Super wycieczka całodniowa.

A na Gerlos-ie jest dość stromy podjazd i parking nie za duży.

Jak byś chciał jechać pociągiem z Mayerhofen do Zell-u to musisz się przesiąść na skibus, bo pociąg nie dojeżdża pod wyciągi.

Życzę Ci i sobie super urlopu.

PS: tu maż stronkę kolei - http://www.zillertalbahn.at/page.cfm?vpath=index

Edytowane przez Piotr_67
ps
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę radzić to Gerlos pomiń. Jak pojedziesz do Zell-u pod Rosenalmbahn, to na Gerlos dostaniesz się wyciągami.Super wycieczka całodniowa.A na Gerlos-ie jest dość stromy podjazd i parking nie za duży.
Hejja mam skrajnie odmienną opinię: nie odpuszczaj Gerlos (a dokładnie ośrodek Konigsleiten). Ok, można zrobić sobie wycieczkę całodniową z Zell ale to będzie tylko wycieczka i nie będzie czasu pojeździć. Moim zdaniem trasy przy Zell pod Rosenalmbahn są takie sobie i zdecydowanie lepiej jechać samochodem do Gerloss - w marcu będzie czarny asfalt i nie ma problemu-a tam jest parę fajnych górek i tras . Tego nie możesz sobie odpuścić

20100322034.jpg

Co do zatłoczonych parkingów to tak to wyglądało w szczycie sezonu:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16766-Zillertal-12-19.01.13-–wyjazd-rodzinny/page3 post 11 :)No i oczywiście masz też blisko do Hochzillertal (17 km) i tam koniecznie też pośmigaj bo to raj:)ja się poruszam samochodem, bo wożę rodzinę + jestem bardziej mobilny w razie nagłej potrzeby

20100322034.jpg.92bd524697e1e0e1e81a9221dc134cec.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja mam skrajnie odmienną opinię: nie odpuszczaj Gerlos. Ok, można zrobić sobie wycieczkę całodniową z Zell ale to będzie tylko wycieczka i nie będzie czasu pojeździć....

Pisząc odpuść, miałem na myśli żeby dojechać tam wyciągami z Zell-u.

Zaczynając rosenalmbahn o 9.00 na Gerlos-ie jesteś o 10.00 i możesz jeździć do woli.

Tu link do mojej relacji z zeszłego roku:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15349-Zillertalarena-3-10.03.2012

Moim zdaniem trasy przy Zell pod Rosenalmbahn są takie sobie i zdecydowanie lepiej jechać samochodem do Gerloss - w marcu będzie czarny asfalt i nie ma problemu-a tam jest parę fajnych górek i tras . Co do zatłoczonych parkingów to tak to wyglądało w szczycie sezonu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16766-Zillertal-12-19.01.13-–wyjazd-rodzinny/page3 post 11 :)

Trasy to już kwestia gustu i tu nie polemizuję.

Mnie osobiście Gerlos nie urzekł, mi to w dużym uproszczeniu przypomina Białkę:rolleyes::

To oczywiście żart.

Ja w marcu na Zillertalarenie byłem już trzy razy i za każdym razem najwięcej ludzi było właśnie tam (rejon Gerlos).

Może taki pech:rolleyes::

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuuuuu, jak ja zazdroszczę tym, którzy dopiero jadą na narty i jak bardzo bym chciała wrócić do Zillertal... Po 6 dniach niedosyt jest wielki. Co do komunikacji, to my z kolei jesteśmy fanami skibusów. Już na etapie szukania kwater staram się, żeby przystanek skibusa był blisko. W Zillertal skibusy kursują pomiędzy najbliższymi sobie ośrodkami, czyli np.Mayrhofen Bergbahnen są połączone siecią skibusów z Zillertal Arena. Jeśli dobrze pamiętam, jest również połączenie z kolejką Zillertal Bahn. Wszystkie szczegóły znajdziesz w podanym przez jank linku. My mieszkaliśmy pomiędzy Mayrhofen i Areną i do każdego z tych ośrodków mieliśmy ok.10 minut jazdy skibusem. Wiadomo, każdy ma inne preferencje, my lubimy wyjść już z narciarni w butach i nie przebierać się na parkingu. A że zwykle jeździmy od 8.30 do 16, to nam godziny skibusów bardzo pasują. Raz byliśmy samochodem w Hochzillertal. Parking w Kaltenbach jest ogromny, oczywiście bezpłatny, właściwie to są dwa parkingi - na dole przy samej gondoli i zaraz obok parking piętrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu jadę do Mayrhofen. Doradźcie czym lepiej poruszać się na miejscu? Czy korzystać z lokalnej komunikacji (autobusy, pociągi) czy może lepiej samochodem? Nadmienię, że chciałbym codziennie zaliczać po jednym ośrodku. I tak np do Gerlos mam ok 24 km, Hinterux ok 18 km, Zell am Ziller ok 8 km. Zastanawiam się, czy nie będzie zbyt uciążliwe pokonywanie takich odległości wraz z całym sprzętem. Czy nie będzie nas to zbytnio ograniczać w możliwości przemieszczania się pomiędzy ośrodkami? Samochód wiadomo - pełen komfort, pakuje wszystko do bagażnika i jazda ;)

Czy skibusy, pociągi są bezpłatne ze skipassem? Czy parkingi przy wyciągach są płatne? Jakiego rzędu są to kwoty?

Jadę tam pierwszy raz i obawiam się, że po prostu nie ogarniemy tego wszystkiego ;)

Zdecydowanie polecam korzystanie z komunikacji lokalnej tj skibusów i kolejki Zillertalbahn. Połączenia między wszystkimi ośrodkami w dolinie są idealne więc bez problemu wszędzie dostaniesz się szybko i sprawnie. Podstawa to kolej, gdzie z każdej stacji masz między godziną 8 a 10 skibus pod gondolę co 5-10 minut, a w Kaltenbach to piechotą w 5 minut dojdziesz do gondoli. Pociągi jeżdżą często, przed podjazdem do stacji masz świetlną i głosowa informacje o czekających na stacji skibusach, ze wskazaniem pod jaką gondole jadą.

Hej

ja mam skrajnie odmienną opinię: nie odpuszczaj Gerlos. Ok, można zrobić sobie wycieczkę całodniową z Zell ale to będzie tylko wycieczka i nie będzie czasu pojeździć. Moim zdaniem trasy przy Zell pod Rosenalmbahn są takie sobie i zdecydowanie lepiej jechać samochodem do Gerloss - w marcu będzie czarny asfalt i nie ma problemu-a tam jest parę fajnych górek i tras . Tego nie możesz sobie odpuścić

ja się poruszam samochodem, bo wożę rodzinę + jestem bardziej mobilny w razie nagłej potrzeby

słusznie nie odpuszczaj Gerlos, ale nie odpuszczaj też Zell, poza tym chyba zapomnieliście o Konigsleiten i Krimml, a rada na to jest prosta, jedziesz pociągiem z Mayerhofen do Zell i w Zell zaczynasz i dalej przemieszczasz się do Gerlos, dalej Konigsleiten a na końcu Krimml, a potem wracasz do Zell odwrotna trasą, a wszystko na nartach w pięknych okolicznościach natury. Szkoda tracić cały dzień na katowanie Gerlos, bo to strata czasu skoro masz cała Zillertal Arene to jeżdżenia. Poza tym Gerlos jest w mojej ocenie najgorsze z wszystkich miejscowości Zillertal Areny, ale co nie oznacza, że nie warto tam zajrzeć. Jak zaczniesz od 9 to spokojnie oblecisz cała trasę nawet z kilkakrotnym zaliczeniem kilku tras. Jedyna przeszkoda to może być zamknięcie wyciagu pomiędzy Gerlos, a Zell co niestety nierzadko się zdarza w godzinach popołudniowych, ale wtedy z Gerlos wrócisz sobie skibusem na Zell Bahnhoff i dalej pociagem do Mayerhofen.

Moja subiektywna ocena co w szczególności warto zaliczyć po drodze: skimovie w Zell, Gerlos, a w szczególności w Konigsleiten (wspólny start 4 osób w crossie), speedcheck w Zell i Krimml, super G w Zell; z tras: czerwona 18 (sportabfart), czerwona 21a (krajobrazowa), czarna 36, a w szczególności czarna 42.

Tak więc daj sobie spokój z samochodem bo po pierwsze nie stracisz na benzynę, a skibusy i kolej masz w cenie skipassu, za który i tak zapłacisz bez względu czy będziesz korzystać czy nie, po drugie wbrew przedmówcom będzie Ci wygodniej zakładasz buty narciarskie i w domu zdejmujesz i nie musisz bujać się z ubieraniem w samochodzie, ładowaniem i rozładowywaniem nart itp., a przede wszystkim nie po to Austriacy zbudowali punktualną i sprawną sieć połączeń dla narciarzy żeby im dolinę samochodami rozjeżdżać i smrodzić, drogi tam są dla miejscowych, a nie turystów. A tak na marginesie to w Zillertal drogi są czarne zawsze, nie tylko w marcu, oczywiście poza super ekstremalnymi sytuacjami, ale takie mogą się zdarzyć równie dobrze w każdym miesiącu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie nie odpuszczaj Gerlos, ale nie odpuszczaj też Zell, poza tym chyba zapomnieliście o Konigsleiten i Krimml,...

Poza tym Gerlos jest w mojej ocenie najgorsze z wszystkich miejscowości Zillertal Areny...

OK. pisałem mało precyzyjnie. Mówiąc Gerlos mam na myśli Gerlospass czyli Konigsleiten. Sorry za mieszanie :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na gorąco

Kilka godzin temu wróciłem z bajki do realu.Na gorąco pierwsze wrażenia ,więcej po ochłonięciu.Po skipasie:57.297 vert. m

133 Lifts

6 skiing days

downhill dist: 473,6 km

na podstawie porównania z endomondo wydaje mi się,że jednego dnia pomiar po skipasie przesadził o ok.40-50 km tak wię faktycznie powinno być 420-430km

Top lista tras:

1.czarne 7 i 8 w hochzillertal

2.czerwone 1,2 i 3 w hochfugen

3.ski route aschau piękna,długa pusta ścianka

4.czerwona 19 w Arenie

5.niebieska 32(taka Białka)w połączeniu z czarną 36 -Arena center

6.czarne 41 i 42 w okolicy konigsloitenspitze -jedyna wada to konieczność jazdy gondolą

7.czerwona 39 w tej okolicy

8.czerwone trasy na Rastkogel

9.czarna 17 z Horberga

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...