Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z Metron'ów na Progressor'y ?


Jagumir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze w tym sezonie mam zamiar zmienić swój sprzęt, zgodnie z zasadami forum:

1. Płeć - M

2. Wiek - 22

3. Waga - 68 kg

4. Wzrost - 173 cm

5. Na nartach jeżdżę od kilkunastu sezonów, średnio około 18 dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Moje buty to - Salomon Performa 7

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic Metron 7.2

9. Preferuję styl jazdy długim skrętem po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor 800 Powerrail

Mam zamiar zmienić także buty narciarskie, ale ich model będzie zależał od tego jaki będzie dostępny w sklepie, do którego się wybiorę. Wstępnie planuję wypróbować buty z parametrem flex 100 lub 90.

Jeśli ktoś może ocenić, czy odpowiednio dobrałem parametr flex biorąc pod uwagę swoją wagę i rodzaj nart (pomijam dopasowanie buta itd.), jaką szerokość buta powinienem dobrać i w jakim stopniu zmieni się poziom trudności jazdy na fischerach, to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry narciarz ,młody, silny facet to może szersza i bardziej wszechstronna narta A.M. np. z Fischera.http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,fischer,motive-86,5860.html Pęd do zakupu Fischer Progressor 800 P. to jakaś moda czy rzeczywiście są takie rewelacyjne? Mnóstwo narciarzy je kupuje.Buty o flexie 90 lub 100 powinny być dobre.Nie kup za szerokich butów bo mnie chyba się to znowu ,kilka tygodni temu zdarzyło...a tak starałem się być uważnym. Tylko moja opinia narciarza z 5 letnim stażem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku Progressory wygrały WorldSkitest, do tego są niedrogie i to dlatego są tak popularne :laughing: I jakoś się tam jeździ na nich, nawet szybko, łatwo, pewnie i stabilnie. No ale już o różnicach w czym są gorsze, a w czym lepsze od innych w tej klasie niech wypowiadają się Ci którzy umieją jeździć, no a przede wszystkim jeździli na wielu różnych nartach i umieją znaleźć różnice i porównać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku Progressory wygrały WorldSkitest, do tego są niedrogie i to dlatego są tak popularne :laughing: I jakoś się tam jeździ na nich, nawet szybko, łatwo, pewnie i stabilnie. No ale już o różnicach w czym są gorsze, a w czym lepsze od innych w tej klasie niech wypowiadają się Ci którzy umieją jeździć, no a przede wszystkim jeździli na wielu różnych nartach i umieją znaleźć różnice i porównać.

Hmm kryterium ceny i przez to są takie dobre? To w takim razie co byś kupił jeśli budżet byłby nieograniczony?

Odnośnie różnic zgadzam się z kolegom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progressory 8 i ich następcy to bardzo przeciętne narty, poprawne, bez większych wad ale szału nie robią, są bardzo popularne bo w swojej klasie to jedne z najtańszych nart. To narty do jazdy skrętem średnim, w miarę uniwersalne na prędkościach małych i średnich, bardzo dobre dla średnio zaawansowanych do podnoszenia umiejętności - od Metronów 7 będą znacznie lepsze. Mają bardzo fajną cenę i są tańsze od wielu porównywalnych modeli innych producentów. Jak chcesz do długiego skrętu to 170 cm

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się w temacie.

Do tej pory nie zagłębiałem się w dziedzinę narciarstwa ze względu na brak funduszy. Obecnie jestem na etapie kupna swoich pierwszych nart za własne środki. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie wszystkich modeli nart jakie mnie interesują w jakiś wypożyczalniach i przetestowanie (czy wy tak robicie ?)...

Wydaje mi się, że jezdżę na tyle dobrze, że ze swoimi Metronami nie jestem w stanie osiągnąć nic nowego, jednocześnie nie uważam się za osobę na tyle zamożną, żeby zmieniać narty co sezon, poza tym narciarstwo to jedno z wielu moich hobby, stąd tyle wątpliwości - jak wybrać narty które zaspokoją moje potrzeby na dłuższy czas. Czy możecie zasugerować jakieś konkretne modele bardziej wymagające od Progressorów 800 ?

Janek, twoje sugestie odnośnie nart All Mountain dodatkowo mnie skonfudowały, ale może byłoby warto o tym pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...