Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lange RS 110


siluete

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory miałam buty salomony Questy 80 o szerokości 102. Buty są fajne, wygodne, ale niestety mam bardzo wąską stopę i pojednym sezonie w tych butach stopa lata mi jak cholera, pomimo mocnego spięcia klamr. Czasami czuję jak pięta mi podchodzi do góry.

No i teraz mam zagwozdkę, bo jakiś czas temu mierzyłam w sklepie stacjonarnym Lange RS 110 o szerokości 97 cm, połaziłam w nich po tym sklepie ze 20 min, postalam...buty super, w końcu czuję, że stopa nie lata, w śródstopiu nic mi się w końcu nie rusza.Kierując się jednak rozsądkiem (drugie buty w sezonie...) wyszłam ze sklepu butów nie kupując. No i teraz zobaczyłam, że buty są w cenie 700zł...

Nęci mnie ta cena okrutnie:-) Kupować czy nie? Jeździł ktoś w tych butach i może coś o nich więcej powiedzieć?

Grazie z góry szaleni narciarze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować czy nie?

Ale z czego dokładnie wynikają Twoje wątpliwości? :confused::

But zmierzyłaś dokładnie? TAK/NIE Rozmiar odpowiedni? TAK/NIE Jest wygodny? TAK/NIE Prawidłowo dopasowany? TAK/NIE Nie odczuwasz żadnego ucisku, bólu, drętwienia? TAK/NIE Stopa nie jest luźna, pięta "nie lata"? TAK/NIE Cena odpowiednia? TAK/NIE No to masz już odpowiedź! Oczywiście ostateczna weryfikacja nastąpi na stoku ale jeśli na w/w pytania uzyskałaś satysfakcjonujące odpowiedzi to jest duże prawdopodobieństwo na udany zakup. No i pamiętaj, że w razie czego są też sposoby na bardziej specjalistyczne dopasowanie butów (wkładki, odbarczanie itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że Lang z grupy race:cool:: ma specyficzną przypadłość a mianowicie są bardzo podatne na temperaturę otoczenia. Dlatego czym większy mróz tym buty twardsze oraz lekko się kurczą. Dlatego podczas mierzenia w ciepłym sklepie buty nie mogą ani trochę uwierać po prostu muszą być szyte na miarę:wink: Śmigam w RSach już drugi sezon i jestem z nich bardzo zadowolony:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz! Co tam 7 stówek! To tylko równowartość dwóch mandatów! A jakbyś tak nadłamała ząb- też by kosztowało. Ząb cały, mandatów Ci nie wlepili- widzisz masz oszczędności! :smile: ( A na przyszły rok znów będzie wyprzedaż!!!)

Hahaha:-))) Będą mnie motywować żebym to biodro mocniej wypychała i kolana dociskała. Ot, to jest argument!

PS. Moja znajoma w tym sezonie (jeździ słabo, powiedziałabym, że wręcz marnie) mając dość nowe rossignole powiedziała, że musi je zmienić, bo są niebieskie...:-))) Cholera, a ja się pcham w niebieskie langi i może będę passe na stoku;-))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Buty sprawdzone. Jak dla mnie rewelacja! W końcu mi pięta nie lata, są twarde, mocno trzymają stopę i zdecydowanie mi się lepiej w nich jeździ. Po paru dniach jeżdżenia w nich założyłam spowrotem salomony (miałam jeździć na kiju z trzyletnim synkiem) i zobaczyłam kolosalną różnicę. Już nie wrócę pewnie do starych butów. Jedyny minus to niestety to, że cierpną w nich stopy i muszę buty rozpinać żeby mi stopy odpoczęły na wyciągu. Po dwóch godzinach stopy się przyzwyczajają i jest ok. Mogę z czystym sumieniem polecić te buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaczynać dzień przy słabiej dopiętych butach. Dwa-trzy zjazdy stopniowo coraz lepiej dopięte i w godzinę nogi się przyzwyczają. Przy okazji jazda z odpiętymi górnymi klamrami to ciekawe ćwiczenie - uczy czucia krawędzi oraz przyzwyczaja do głębszej pracy kolanami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaczynać dzień przy słabiej dopiętych butach. Dwa-trzy zjazdy stopniowo coraz lepiej dopięte i w godzinę nogi się przyzwyczają. Przy okazji jazda z odpiętymi górnymi klamrami to ciekawe ćwiczenie - uczy czucia krawędzi oraz przyzwyczaja do głębszej pracy kolanami.

Od tego wolę jednak jazdę z zapięciem na pierwszy ząbek i luźno spięty pasek :smile:

Też stopniowe mocniejsze dopięcie buta.

Jak komuś pasuja na stopę to też szczerze polecam, RS wide 130, wspaniale transformują siłę na nartę.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaczynać dzień przy słabiej dopiętych butach. Dwa-trzy zjazdy stopniowo coraz lepiej dopięte i w godzinę nogi się przyzwyczają. Przy okazji jazda z odpiętymi górnymi klamrami to ciekawe ćwiczenie - uczy czucia krawędzi oraz przyzwyczaja do głębszej pracy kolanami.

W połowie grudnia zgadałem się z jedną dziewczyną z nogą w gipsie. Okazało się, że była W Maso Corto i w pierwszym dniu, dokładnie w pierwszych 30 minutach jazdy miała poluzowane górne klamry w butach i efekt - złamana kość strzałkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty sprawdzone. Jak dla mnie rewelacja! W końcu mi pięta nie lata, są twarde, mocno trzymają stopę i zdecydowanie mi się lepiej w nich jeździ. Po paru dniach jeżdżenia w nich założyłam spowrotem salomony (miałam jeździć na kiju z trzyletnim synkiem) i zobaczyłam kolosalną różnicę. Już nie wrócę pewnie do starych butów. Jedyny minus to niestety to, że cierpną w nich stopy i muszę buty rozpinać żeby mi stopy odpoczęły na wyciągu. Po dwóch godzinach stopy się przyzwyczajają i jest ok. Mogę z czystym sumieniem polecić te buty.
Polecam Ci do tych butów wkładki Sidas chociaż nie koniecznie tej firmy kosztują gdzieś ok.120 zł.przestaną cię boleć stopy są o niebo lepsze od tych fabrycznych i same się dostosują ,idealnie współgrają z tymi butami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci do tych butów wkładki Sidas chociaż nie koniecznie tej firmy kosztują gdzieś ok.120 zł.przestaną cię boleć stopy są o niebo lepsze od tych fabrycznych i same się dostosują ,idealnie współgrają z tymi butami .

Wkładki sidas można polecić do każdych butów.

Cena wkładki sport 300 pln z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci do tych butów wkładki Sidas chociaż nie koniecznie tej firmy kosztują gdzieś ok.120 zł.przestaną cię boleć stopy są o niebo lepsze od tych fabrycznych i same się dostosują ,idealnie współgrają z tymi butami .

Z własnego doświadczenia - taniej wychodzi, podejść do sklepu rehabilitacyjnego gdzie robią komputerowe badanie stóp też zrobią wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie grudnia zgadałem się z jedną dziewczyną z nogą w gipsie. Okazało się, że była W Maso Corto i w pierwszym dniu, dokładnie w pierwszych 30 minutach jazdy miała poluzowane górne klamry w butach i efekt - złamana kość strzałkowa.

Ja jednak wolę dopinać porządnie i odpinać na wyciągu. Wiem, że więcej roboty ale lubie mieć mocno spięte buty podczas jazdy. Pomimo, że boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...