Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauders


Gacek1964

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W styczniu bardzo poważnie bierzemy pod uwagę wyjazd do austriackiego Nauders. Chcielibyśmy również pojeździć w Ischgl/Samnaun oraz na lodowcu Kaurnental. Po przeglądnięciu stronek internetowych wychodzi iż najkorzystniejszym rozwiązaniem jest karnet snow cardgold i tu mam pytania:

- czy w/w karnet można kupić w Nauders przy dolnej stacji gondolki, ewentualnie gdzie w tej miejscowości?

- czy na w/w karnet można również pojeździć w ośrodkach po stronie włoskiej?

- ponieważ na miejscu będziemy korzystać z komunikacji miejskiej czy autobusy do Samnaun z przesiadką w Pfunds z w/w karnetem są bezpłatne, ewentualnie ile kosztują, bo z tego co się orientuję to na Kaurnental są darmowe.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Nauders w 2013 i:

- snowcard gold, nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem, kosztuje tyle samo co skipass w Ischgl, opłaca się dopiero jak spędzisz 4 dni w Ischgl, w związku z tym, że Nauders i Kaunertal są tańsze, to wyszło mi mniej kasy za 2xNauders + 2xIschgl + 1xKaunertal niż za karnet 5ciodniowy, polecam przeliczyć

- można go kupić przy dolnej stacji gondolki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z busa, który jeździł po Nauders (centrum -> gondola) oraz z busa, który przewoził na włoską stronę i mimo tego, ze nie miałem nart ze sobą, ani skipassu, to nikt nic ode mnie nie chciał. Również jechałem busem na Kaunertal, tym razem z nartami, a bez skipassu (bo kupowałem go dopiero na górze) i też nikt nic nie chciał. Aczkolwiek nie powiem Ci na 100%, że jakby był jakiś nadgorliwy kierowca, to mógłby sobie zażyczyć opłaty.

Dodatkową zaletą posiadania karnetu Nauders jest możliwość skorzystania z dwóch małych ośrodków po stronie włoskiej.

Co do busa do Samnaun, to trzeba się przesiadać w Pfunds, więc taka podróż może zająć do 1h. Z tego co piszą w folderze, to jest on darmowy dla posiadaczy skipassów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaliśmy zapytania odnośnie wolnych miejsc i dostaliśmy satysfakcjonującą odpowiedź m.in. z kwatery na której Ty byłeś zeszłej zimy konkretnie ten apartament

http://www.haus-salzgeber.at/de/ferienwohnung/alt-finstermuenz-fw12.html

czy mógłbyś pokrótce wymienić jego plusy i minusy, odległość od jakiegoś większego sklepu, centrum, od przystanku skibusa i czy idzie się tam w miarę po płaskim, czy trzeba wejść na jakąś górkę. Jeszcze jedno na mapkach jest niebieska trasa która prowadzi do centrum Nauders, czy jest to jakaś alternatywa do powrotu na kwaterę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- apartament przyzwoity, ale bywały lepsze, szukaliśmy dosyć późno i to był ostatni, w którym cena wyszła ok. 20 euro na osobę (wszystkie inne oferty w Nauders i okolicy zaczynały się od 30)

- ładny widok z okna na zamek

- internet był dodatkowo płatny

- sauna w cenie, w piątek nieczynna

- była możliwość zostawienia rzeczy w dzień wyjazdu i odebrania ich po nartach, ale nie było już możliwości skorzystania z toalety

- do sklepu (chyba mpreis) ok. 300m po płaskim + mini podejście - jakieś 10m, skibus przy sklepie, 5 minut dojazdu do gondolki

- do centrum jakieś 500m, Nauders to raczej mała mieścina, do obejścia w godzinkę

- w 2 połowie marca ta traska była już nieprzejezdna, ale wyglądało tak, jakby kończyła się w okolicy kwatery

https://maps.google.pl/maps?saddr=Scheibe&daddr=Doktor-Tschiggfrey-Stra%C3%9Fe+to:Doktor-Tschiggfrey-Stra%C3%9Fe&hl=pl&ie=UTF8&sll=46.889454,10.505548&sspn=0.008197,0.01929&geocode=FWt1ywIdG0qgAA%3BFeV2ywIdTkCgAA%3BFfl9ywIddEOgAA&t=h&mra=dme&mrsp=2&sz=16&z=16

kwatera jest na prawo od A, sklep i skibus to B, C to rynek

Edytowane przez Plywak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...