Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Musicie to obejzec :)


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

To jest montaż filmów z pierwszych zawodów freestylowych, które organizowano w Stanach. Wtedy nie było podziału na konkurencje ani wytyczonych reguł. Ideą było to aby zjechać jak najbradziej spektakularnie i sie nie zabić. To własnie Ci ludzie stworzyli podwaliny freestylu i freeridu.

Smieja się tylko Ci, którzy nie potrafia docenić kunsztu.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Zobaczcie, w jakich nartach oni jeździli.

Sadzę, że większość dzisiejszych prześmiewców miało by kłopoty zjechać na nich po równiutkim stoku.

Jak się na to patrzy, to aż łza się w oku kreci, to tak właśnie wyglądały wtedy Golgota i inne trasy w Szczyrku. Muldy rosły od poniedziałku do piątku. Dopiero w nocy z piątku na sobotę ruszały ratraki i w sobotę rano, na wolne górników było gładko. Za te kilka zjazdów po równiutkiej jak stół Golgocie warto było wstać o 3 rano.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Toś szczęściarz! Ja w Szczyrku od konca lat 80 do 97/8 roku spędzałem minimum miesiąc w sezonie i po ratrakowanej Golgocie jeździłem raz (jeden raz!). To był wogóle jedyny raz kiedy jeździłem po jakiejkolwiek ratrakowanej trasie w Szczyrku. Tam tez w podobnych warunkach jak goście na filmie próbowałem pierwszej ostrzejszej jazdy po muldach, skoków terenowych i baletu. Pozostały mi po tym jedynie pokasowane stawy przez co teraz taka jazda jest dla mnie niedostępna. Ale warto było!

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roku 86, kiedy ostatni raz byłem w Czyrnej przed moim powrotem do nart nigdy nie widziałem ani nie wiedziałem o istnieniu ratraku. Ale w Szczyrku nie było najgorzej, takie muldy jak na filmie były zawsze na Małym Rachowcu. Zjeżdzaliśmy tam na krechę na takich właśnie nartach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk wielkim jest i basta! (oczywiście dla cool ludzi-czyli, co przeżyli lata 70-90).

Następnie są inne pokolenia, wychowane na kanapach i zaczyna się problem! Jak położą kanapy, cool ludzie idą w odstawkę!

Sorry, tak mnie naszło!

P.S. Kto nauczył się jeździć na narcioszkach w Pl, jeździ wszędzie na święcie po każdej trasie. Naprawdę...

Edytowane przez mareknot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk wielkim jest i basta! (oczywiście dla cool ludzi-czyli, co przeżyli lata 70-90).

Następnie są inne pokolenia, wychowane na kanapach i zaczyna się problem! Jak położą kanapy, cool ludzie idą w odstawkę!

Sorry, tak mnie naszło!

P.S. Kto nauczył się jeździć na narcioszkach w Pl, jeździ wszędzie na święcie po każdej trasie. Naprawdę...

Swoje pierwsze "kroki" na nartach stawiałem w Wiśle - Schronisko PTTK "Stożek" - krótki, ale całkiem stromy stok z muldami, leśna nartostrada.

Dzisiaj można licytować się gdzie lepszy stok, gdzie lepsza baza noclegowa, wyciągi, atrakcje, ale ..........

Był rok chyba 1989, ale mam stamtąd bardzo żywe wspomnienia - nigdy nie zapomnę klimatu tego schroniska; drewno, kamień, pokoje po 6 i więcej osób bez toalety, skrzypiące piętrowe metalowe łóżka, cerata na stołach w stołówce, jeden telewizor w sali telewizyjnej.

Niezapomniana jest też atmosfera jaką tworzyli prawdziwi narciarze. Wszyscy byli dla siebie mili, pomocni, z każdym można było porozmawiać na orczyku o wszystkim i o niczym.

Tam pierwszy raz zobaczyłem piękny technicznie, rasowy i czysty śmig, w którym się zakochałem i do dzisiaj staram się tak jeździć i doskonalić ten styl.

Gonili nas WOPiści, wieczorami topiliśmy plastykowe wieszaki aby uzupełnić ubytki w SULOV'ach, tam próbowałem robić pierwsze piruety, w barze dolnej stacji wyciągu była gorąca herbata z cytryną i wafelek Prince Polo i człowiek nie potrzebował nic więcej do życia - to nie było ani miejsce, ani czas na żaden lans.... tylko mili ludzie, narty i śnieg :)

Gdziekolwiek dzisiaj jestem, zawsze z wielkim sentymentem wspominam "Stożek" i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę .... z rodziną :)

Edytowane przez Blixten
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...