Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bergamo airport - livigno


Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak najszybciej i najwygodniej dostac sie z lotniska bergamo do livigno. Gdzies przeczytalem ze jezeli chodzi o wypozyczenie samochodu to ludzie nie polecaja bo trudna droga jest ( waska, kreta itp) , chyba ze to jakis niedzielny kierowca pisal.

Prosze o wasze opinie. Nie chce wywazac juz otwartych drzwi:)

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak najszybciej i najwygodniej dostac sie z lotniska bergamo do livigno. Gdzies przeczytalem ze jezeli chodzi o wypozyczenie samochodu to ludzie nie polecaja bo trudna droga jest ( waska, kreta itp) , chyba ze to jakis niedzielny kierowca pisal.

Prosze o wasze opinie. Nie chce wywazac juz otwartych drzwi:)

Pozdrawiam

M

Najszybciej i najwygodniej oczywiście samochodem. Droga bez szczególnych trudności. Najnormalniejsza w świecie droga alpejska, ani badziej, ani mniej kręta niż inne. Poza tym możliwe dwa warianty: albo przez Bormio, albo przez Sankt Moritz. Szybszy będzie raczej ten drugi wariant. Oczywiście w zimie, jak wszędzie w górach trzeba liczyć sie z ewentualnymi opadami sniegu i z tym zwiazanym możliwym przedłużeniem czasu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam wypożyczenie samochodu. Droga bez specjalnych trudności a wygoda dużo większa. Ja trafiłem jeszcze na jakąś promocje i dostałem 30% zniżki, bo załatwiałem przez biuro lotniskowe (internet) i za wszystko zapłaciłem z Polski przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy droższe, bo za lot w dwie strony dla 3 osób + bagaż 2 x 32 kg placę 700 pln + samochód z lotniska na tydzien mam za 350 pln.

I jestem w ciągu kilku godzin na miejscu,

nie liczycie jeszcze noclegu po drodze, jak ktos jedzie bez drugiego kierowcy to słabo to widzę, w moim przypadku to 1600 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris nie wiem gdzie ty spisz i na czym Twoj samochod jezdzi ale sam skipass to 440 euro dla dwoch osob.

Podziel sie Twoim doswiadczeniem, bo mi w zaden sposob nie wychodzi te 1000, cos zjesc trezba i wypic i owszem:wink:

Nie mam rozliczeń z ostatnich lat, bo teraz zjeździmy w Alpy z wnukami, ale np. w marcu 2011 roku byliśmy we dwójkę z żona w Livigno i całkowity koszt wyjazdu wyniósł mi 929 EUR + 810 PLN.

Fakt, że trochę ponad 1000 EUR, a w tej kwocie były też dodatkowe koszty, jak niepotrzebny nocleg na trasie (obawiałem się że nie dolecę do Livigno w ciągu jednego dnia), dwukrotnie wizyta w pizzerii, obiad w Czechach oraz prezenty dla wnuków.

Główne koszty wyjazdu to:

300 EUR - apartament

320 EUR - skipassy

117 EUR - paliwo

358 PLN - paliwo kupione w Polsce

43 EUR - autostrady + tunel do Livigno

32 PLN - autostrady w Polsce

58 EUR - niepotrzebny nocleg w Austrii

200 PLN - żywność kupiona na wyjazd

103 PLN - ubezpieczenie kosztów leczenia

Reszta poszła na miejscu na zakupy pieczywa i nabiału oraz "hot chocolade" na stoku.

Z Polski zawsze bierzemy wędliny, sery, konserwy oraz gotowe potrawy, które wystarczy tylko wrzucić do piekarnika.

Samochód to Skoda Octavia 1,4 TSI, która na takiej trasie pali mi ok. 7,3 l/100 km.

PS:

Pozdrowienia dla administratora forum za poniższy komunikat:

Wiadomość

Your submission could not be processed because the token has expired.

Please push the back button and reload the previous window.

skionline.pl - najstarsze forum narciarskie w Polsce

Oczywiście wykonanie polecenia "push the back button and reload the previous window" nic nie dało, szlag trafił wszystko co napisałem, musiałem wszystko pisać od nowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris nie wiem gdzie ty spisz i na czym Twoj samochod jezdzi ale sam skipass to 440 euro dla dwoch osob.

Podziel sie Twoim doswiadczeniem, bo mi w zaden sposob nie wychodzi te 1000, cos zjesc trezba i wypic i owszem:wink:

Żadne wielkie halo te 1000 euro, mi jak jadą 4 osoby w samochodzie to zawsze wychodzi tygodniowy wyjazd poniżej 500 euro na osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 stycznia i powrot 18

Poznan bergamo poznan

Masz za 88 pln

No właśnie, trzeba by zweryfikować swoje wyobrażenia. Świat się zmienia a ja ciągle przy wyjazdach na narty jestem na etapie "moje auto to mój dom". Powiem więcej, kiedyś kusiło mnie pojechać z przyczepa campingową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...