Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty all mountain do jazdy również poza trasami


wojtek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wyszukiwarek- to przyjąłem sobie taką zasadę- wpisywać w nich taki poziom, jaki jest do osiągnięcia. W ten sposób zawsze kupuje się deski, do których trzeba troskę poćwiczyć technikę. Zawsze lepiej do danych nart dorosnąć niż z nich wyrosnąć. Tak więc po trzech sezonach w wyszukiwarce Fischera śmiało proponuję wpisywać Advanced.

Pozdr

Marcin

Dobra rada.Jakbym posłuchał sprzedawcy w T....ski to miałbym jeszcze bardziej odpowiednie i bardziej wymagające narty. Proponował mi zamiast headów peak 78 o długości 177cm heady peak84 dł. 184 cm. Uznałem ,że to za trudna narta dla mnie ,no i była prawie 200 zł droższa. Teraz bym ja wziął bo to porządna, odpowiednio szeroka narta AM jeszcze bez rockera, do którego to wynalazku nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie trzeba pożyczać*narty z przystokowych wypożyczalni. mozna we własnym mieście się rozjerzeć i tam zawczasu coś znaleźć

edit: ja nic nie poradzę na taką nie inną infrastrukturę w pl/. dlatego od dłuższego czasu nie jest to moje miejsce do narciarstwa. ceny jak na zachodzie, obsługa jak z prl a warunki żenujące.

niestety trzeba koniecznie- jak się chce objezdzic wiecej niz jedną pare, a tak zwykle jest.... trudno wozić 3-4 pary na stok...

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za obszerne wypowiedzi :) na pewno z nich skorzystam :) narty kupie w takim razie coś koło 175cm :) Co do możliwości wypożyczenia... Ciężko z tym trochę raczej będzie znając życie. Ale byłaby to najlepsza i najrozsądniejsza decyzja. Wziąć na jeden dzień jakieś 180cm i zobaczyć co się będzie działo :) Uświadomiliście mi jak się powinno wybierać narty :) dzięki za to. W takim razie jeszcze się dokształcę i zasypię Was modelami nart do oceny. Pozdrawiam

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam po przeczytaniu wielu postów i zasięgnięciu rady "speca" ze sklepu :) a więc, wiem czego chcę. Chcę narty z rockerem, moimi faworytami są:

Fischer motive 80

Voelkl RTM 80

Wytypowałem te dwa modele. Niekoniecznie to musi być np. motive 80, może być i motive 78 :P Aczkolwiek przeczytałem na tym forum bardzo pochlebną opinie na temat tych nart, dlatego wziąłem je pod uwagę :)

Voelkl RTM doradził mi facet w sklepie. Bardzo zachwalał cała firmę za podejście do tematu i wytrwałość i doskonaleniu drewnianego rdzenia narty :)

Długość nart wybiorę pewnie coś około 175 cm. Cenowo te narty trochę wykraczają poza budżet, ale najwyżej kupie ładne używki :)

Co sądzicie o tych typach nart ? Nada się to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak zawracam przysłowiową gitarę :P ale jakby ktoś mi mógł się odnieść do dwóch moich powyższych propozycji to byłoby bardzo miło.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy takie fischery motive 80 nie będą dla mnie zbyt trudne ?

Pozdrawiam

Wojtek

Rzuć monetą, dobierz do kurtki a najlepiej poszukaj okazji. I niekoniecznie z tych dwóch - trafią się szersze peaki Heada - bierz a coś innej firmy o tej geometrii - też warto. Myślisz, że te narty się znacząco różnią???

A określenie "narty zbyt trudne" - o co chodzi? Mają gwoździe powbijane??? Przecież to te same deski - chcesz obrócić to obracasz, chcesz postawić na krawędzi stawiasz. Wszystkie jednakowo. Nawet jak weźmiesz nartę zbyt sztywną to najwyżej nie dokręcisz małych promieni ale za to komfortowo pojedziesz po kartoflisku. Rola narty jest duuuużo mniejsza jak Ci się wydaje dałbym jej maks 2% (umiejętności 90%, buty -resztę)

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A określenie "narty zbyt trudne" - o co chodzi? Mają gwoździe powbijane???

Raczej odwrotnie, są za dobrze posmarowane i ciąąąąąągggggnnnnąąąąą q...y w dół, ku przerażeniu jeźdźca:eek::tongue::biggrin:

Potem można kupić na allegro narty co kosztują 4 tyś po 2 zjazdach za 1500 - mi pasuje:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybierasz spośród nart tej samej kategorii/jakości , ale różnych producentów , to :

-kup te które ci się najbardziej podobają

-mają najlepszą wg Ciebie cenę

i będzie Pan zadowolony:smile:

a opowieści typu , że Salomony lepsze od Fischerów , te znów od Atomiców , Dynastarów ,Blizzardów...... i na odwrót , traktuj z przymrużeniem oka:wink:

Rocker generalnie ułatwia zainicjowanie skrętu , więc jak kupisz narty z tym wynalazkiem , to z założenia powinny być one w miarę przyjazne i łatwe w obsłudze . Jak będziesz miał z nimi problemy , nie będzie to wina nart a raczej bodziec do podnoszenia umiejętności

Edytowane przez aklim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi :D Bardzo mi pomogliście, teraz wiem, jak się powinno wybierać narty :) Aż czuję się mądry :P Jeżeli chodzi mi o zwrot "trudność nart" to miałem na myśli że narty są dla pro użytkowników i wymagają dużych umiejętności, aby je ogarnąć. Ale jak widać, nie ma się czego bać. W takim razie poszukam okazji :P no i żeby ładne były :) długość coś koło 175cm wybiorę. Na pewno chcę z rockerem. Ale z proponowanych nart, każda ma ten system. Kwestia tylko znalezienia dobrej okazji, gdyż, 1,5 tys zł nie chce wydawać na narty. Jeszcze raz wielkie dzięki za rozjaśnienie i uświadomienie mnie we wszystkich niuansach towarzyszących przy wyborze nart.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam bo to mój pierwszy post na tym forum :) Miałem podobny dylemat jak Ty, parametry też podobne 185cm przy ok 76kg, buty Rossignol Alias 80 (przymierzałem też właśnie Hawx 90 ale były dla mnie za ciasne nawet lekko dopięte za bardzo ściskały mi nogę). Szukałem nart All mountain, rozważałem Volkl RTM 80, Rossignol Experience 83 no i oczywiście Progressory 800. Od kilku tygodni wertowałem forum, czytałem wiele tematów. Zastanawiałem się jakie brać narty czy z rockerem czy bez, jaka długość itp itd. Aż w końcu przeglądając stronę wszystkim chyba znanej francuskiej sieci sklepów na D zobaczyłem promocje na Atomic Nomad Blackeye za 1299zł wersja tegoroczna. Pojechałem na następny dzień do sklepu akurat była jedna para 174cm więc się nie zastanawiałem długo tym bardziej, ze jak wiele osób pisało na tym forum początkujący narciarz nie odczuje zbytniej różnicy między nartą firmy X, Y i Z z podobnej kategorii. W dodatku sklep praktycznie na miejscu. Jestem początkujący i jeźdżę od zeszłego sezonu. Śmigałem tylko na Elan Cross i Volkl Supersport Allstar ale obie ok 160cm więc trochę obawiałem się tak jak Ty długiej narty no ale wyczytałem wiele opinii bardziej doświadczonych, ze nartę z rockerem All mountain można spokojnie brać nawet w okolicach wzrostu. Mam nadzieje, ze będę zadowolony i spokojnie na kilka sezonów mi ta narta wystarczy, a do dalszej nauki i doskonalenia zdecydowanie lepsza taka niż mega krótki Elan :)

Edytowane przez KAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze będę zadowolony i spokojnie na kilka sezonów mi ta narta wystarczy, a do dalszej nauki i doskonalenia zdecydowanie lepsza taka niż mega krótki Elan :)

Czego Ci życzę i jestem pewien, że następną nartę kupisz już w "normalnej" długości 185 cm może nawet +

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem, że Atomic robi ten model jeszcze w długości 181cm ale niestety jak to w takich "marketach" bywa mają tyle te najpopularniejsze rozmiary i był na promocji jeden 167cm i 174cm właśnie. Za taką cenę nigdzie indziej bym 181cm nie dorwał, a wydać więcej mi się nie uśmiechało bo i tak już jak zwykle przekroczyłem zakładany budżet :) Poważnie myślałem też nad zeszłorocznym Progressorem 800 ale on występował w maks rozmiarze 175cm wiec też okolice -10 od wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...