Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Orientuje się ktoś jak warunki na Litwince? Planuję gdzieś wyskoczyć na parę dni na narty (żeby było w miarę tanio, fajnie i żeby warunki nie były tragiczne), padło na Litwinkę, ale teraz obawiam się o śnieg ... (Start we wtorek ...). Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak warunki w Zieleńcu?

Jak na tak słabą zimę warunki śniegowo/narciarskie są naprawdę dobre.Można pośmigać na kilku stokach dobrze dośnieżonych np.Wintersport,Gryglówka oraz kilka stoków wokół kościoła ale to są krótkie trasy.

Popołudniu mogą zdarzyć się przetarcia ale to jest naturalne przy tej ilości śniegu dlatego najlepiej rozpocząć jazdę z pierwszą kanapą bo potem jest tłoczno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wróciłem właśnie z Wisły, dobra wiadomość to ta że da się jeszcze pojeździć:rolleyes:: ... chociaż chociaż nartowaniem tego bym nie nazwał i tu koniec dobrych wiadomości.

Dzisiaj popełniłem błąd i zamiast pojechać na Czantorię to jakiś diabeł mnie podkusił i pojechałem na Nową Osadę. Niestety przez to myślenie "pojechać tu a może tam a może jeszcze gdzieś indziej" podjechałem o 10 :30 na NO.

Już po pierwszym zjeździe zdałem sobie sprawę jaką głupotę palnąłem - najgorzej wydane 4 dychy w tym sezonie ( zamiast kupić na próbę pojedyńczy wyjazd to se 2-godz. wziąłem :stupid:) i tutaj nie chodzi o warunki śniegowe bo te były ok. Zima jest jaka jest ... więc o co chodzi ??? No właśnie kolejki do wyciągu też nie było i co - ano mimo tego na stoku tłok jak w Białce, a mnie takie klimaty nie interesują :frown::

Jest teraz taka prawidłowość że na tych stokach gdzie były kiedyś orczyki stawiają kanapy i robi się ścisk, ponieważ NO to płaski stok i dużo tu osób uczących się i b.dobrze niech się uczą to mi absolutnie nie przeszkadza, to właśnie przepustowość kanapy mimo braku kolejki daje jak dla mnie "klimat białczański".

Swoją drogą jak oni spełniają te normy osoba/m2 ??? Dobra to inny temat, podsumowując to zrzędzenie :tongue: poślizgać się da ale trzeba tu być na 8:00 i wtedy z 1h, 1,5h da radę pojeździć.

Wracając do domu zajrzałem na Cieńków o 13-tej było widać przetarcia na górnej ściance i niżej też jakieś ziemiste plamy.

Ktoś był ostatnio na czantorii lub palenicy jakie tam są teraz warunki?

Przejeżdżając w drodze powrotnej obok Czantorii to wyglądała ok. pokusiłbym się o stwierdzenie że najlepiej z ostatnio wizytowanych stoków ale nie chcę wpuścić kogoś w maliny.

Ja na razie z nartami w Wiśle i okolicy daje sobie spokój, czekam na śnieg :mad:: ewentualnie ktoś na forum mówił o zrzutce na paliwo i kierunek tam gdzie biało ...:smile: jestem gotów choćby jutro :crazy:

Pozdr.Torres

P.S- zdjęć nie będzie... sorry ale się lekko wq..iłem tą mizerią dzisiejszą , proszę o wybaczenie:tongue:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wróciłem właśnie z Wisły, dobra wiadomość to ta że da się jeszcze pojeździć:rolleyes:: ... chociaż chociaż nartowaniem tego bym nie nazwał i tu koniec dobrych wiadomości.

Dzisiaj popełniłem błąd i zamiast pojechać na Czantorię to jakiś diabeł mnie podkusił i pojechałem na Nową Osadę. Niestety przez to myślenie "pojechać tu a może tam a może jeszcze gdzieś indziej" podjechałem o 10 :30 na NO.

Już po pierwszym zjeździe zdałem sobie sprawę jaką głupotę palnąłem - najgorzej wydane 4 dychy w tym sezonie ( zamiast kupić na próbę pojedyńczy wyjazd to se 2-godz. wziąłem :stupid:) i tutaj nie chodzi o warunki śniegowe bo te były ok. Zima jest jaka jest ... więc o co chodzi ??? No właśnie kolejki do wyciągu też nie było i co - ano mimo tego na stoku tłok jak w Białce, a mnie takie klimaty nie interesują :frown::

Jest teraz taka prawidłowość że na tych stokach gdzie były kiedyś orczyki stawiają kanapy i robi się ścisk, ponieważ NO to płaski stok i dużo tu osób uczących się i b.dobrze niech się uczą to mi absolutnie nie przeszkadza, to właśnie przepustowość kanapy mimo braku kolejki daje jak dla mnie "klimat białczański".

Swoją drogą jak oni spełniają te normy osoba/m2 ??? Dobra to inny temat, podsumowując to zrzędzenie :tongue: poślizgać się da ale trzeba tu być na 8:00 i wtedy z 1h, 1,5h da radę pojeździć.

Wracając do domu zajrzałem na Cieńków o 13-tej było widać przetarcia na górnej ściance i niżej też jakieś ziemiste plamy.

Przejeżdżając w drodze powrotnej obok Czantorii to wyglądała ok. pokusiłbym się o stwierdzenie że najlepiej z ostatnio wizytowanych stoków ale nie chcę wpuścić kogoś w maliny.

Ja na razie z nartami w Wiśle i okolicy daje sobie spokój, czekam na śnieg :mad:: ewentualnie ktoś na forum mówił o zrzutce na paliwo i kierunek tam gdzie biało ...:smile: jestem gotów choćby jutro :crazy:

Pozdr.Torres

P.S- zdjęć nie będzie... sorry ale się lekko wq..iłem tą mizerią dzisiejszą , proszę o wybaczenie:tongue:

w ferie to był dopiero tłok

jak sobie tak jechaliśmy ostatnio w górę na NO stwierdziłem, że całkowicie inaczej można było zrobić wyciąg

patrząc od dołu wyciąg poprowadziłbym bardziej na lewo, tym wąwozem, wyprzęganą 6-stkę, dwie szerokie trasy z lewej i prawej strony

tą obecną bez słupów ( byłoby więcej miejsca) i po lewej tam gdzie zrobili przecinkę, tylko zdecydowanie bym ją poszerzył

2 szerokie trasy, zdecydowanie byłoby więcej miejsca

nie wiem dlaczego bardzo często wyciągi wkomponowane są w trasy zjazdowe, zdecydowanie negatywnie wpływa to na ich atrakcyjność

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa, brawa i jeszcze raz brawa dla właścicieli, którzy najwyraźniej starają się, by miejscowość, w której zaczęli swój biznes - była znana, nie tylko ze względu na przepiękne walory samego miasteczka, jakim jest Kazimierz Dolny nad Wisłą - ale również jako centrum narciarskie w Regionie.

Pojeździłem dzisiaj wyśmienicie i z całą pewnością niebawem, tym razem w dzień odwiedzę to miejsce.

Polecam Stację narciarską Kazimierz.

pozdrawiam

marboru

Czekamy teraz Mario na ośmioosobową, podgrzewaną kanapę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś ni z gruszki ni z pietruszki pojechałem z dzieciakami na wieczorną jazdę do WisłyA konkretnie-Kiczera,bo blisko a i warunki dość dobre jak na bezśnieżną zimęJedyne czego się obawiałem to kolejek,no ale obiecałem a to lepsze wyjście niż w weekendPo przyjeżdzie na parking szok,ful aut :eek:... ale to goście hotelu Stok Na wyciągu dosłownie kilka osób a od 18 pięć :tongue:Tak więc dzieciaki się wyjeżdziły,mam je na weekend z głowy,bo przypuszczam ze jutro się może dziać :biggrin: :stupid:Na dole nowa karczma z cenami jakby nie z Wisły :applause:

201402071628.jpg

201402071631.jpg

201402071632.jpg

201402071635.jpg

201402071636.jpg

201402071637.jpg

201402071628.jpg.14baacdf8186c18cdb87d714b2b3fc17.jpg

201402071631.jpg.b7a05a9bbc11c9694493e773da8e4639.jpg

201402071632.jpg.a382220104fd3ed56f925732f511f60d.jpg

201402071635.jpg.938c4eac8824fc33ee0e9fc77c318c2e.jpg

201402071636.jpg.192a30799f4d8ba1e77a87d21c6584df.jpg

201402071637.jpg.621fc4f7ac909b4f8ee3be0f221d4986.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś ni z gruszki ni z pietruszki pojechałem z dzieciakami na wieczorną jazdę do Wisły

A konkretnie-Kiczera,bo blisko a i warunki dość dobre jak na bezśnieżną zimę

Jedyne czego się obawiałem to kolejek,no ale obiecałem a to lepsze wyjście niż w weekend

Po przyjeżdzie na parking szok,ful aut :eek:... ale to goście hotelu Stok

Na wyciągu dosłownie kilka osób a od 18 pięć :tongue:

Tak więc dzieciaki się wyjeżdziły,mam je na weekend z głowy,bo przypuszczam ze jutro się może dziać :biggrin: :stupid:

Na dole nowa karczma z cenami jakby nie z Wisły :applause:

Tam jest talerzyk czy orczyk taki jak w SONie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy rydz niz nic...Dzisiaj wieczorne szusowanie w SON-ie,parking prawie pusty(kilka samochodow) 16.25 pod stokiem i obserwowanie ratrakow przy pracy.Zerknelismy na termometr + 3 stopnie...warunki przez pierwsze dwie godziny zarowno na Golgocie jak i w Suchym przyzwoite bez przetarc i mold niestety z kazdym kolejnym kwadransem sie pogarszaly .Kolo 19.00 duzo luznego sniegu i coraz wiecej przetarc.Trasy pod orczykami przygotowane w miare dostatecznie(bywalo z tym gorzej)Jesli ktos sie wybiera to najblizszy weekend to chyba ostatni gwizdek zwlaszcza ze nie snieza a poki co opadow sniegu na choryzoncie nie widac.Zamieszczam kilka zdjec ktore przedstawiaja poczatek jazdy i jej zakonczenie. Pozdr. P.S (pisalem z klawiatury bez polskich znakow sorry).

20140207_191827.jpg

20140207_191836.jpg

20140207_192255.jpg

20140207_192309.jpg

20140207_191943.jpg

20140207_191957.jpg

20140207_171741.jpg

20140207_191827.jpg.6c19557fa2af9ac21bc388ba19c48800.jpg

20140207_191836.jpg.c56ce1cc4d6a54860875aa52cc3ff66f.jpg

20140207_192255.jpg.f6a5b196681d6785671a4a00c380dee3.jpg

20140207_192309.jpg.e6bb7e46adeb6024d38d7998fe0f8bb8.jpg

20140207_191943.jpg.caa66e5b231ee1ef1b568ab39d2aea01.jpg

20140207_191957.jpg.854c72cb948aeefb01ebe688c115a7e4.jpg

20140207_171741.jpg.aa3d248eb70f650bd8dff2eac08584af.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś ni z gruszki ni z pietruszki pojechałem z dzieciakami na wieczorną jazdę do Wisły

A konkretnie-Kiczera,bo blisko a i warunki dość dobre jak na bezśnieżną zimę

Jedyne czego się obawiałem to kolejek,no ale obiecałem a to lepsze wyjście niż w weekend

Po przyjeżdzie na parking szok,ful aut :eek:... ale to goście hotelu Stok

Na wyciągu dosłownie kilka osób a od 18 pięć :tongue:

Tak więc dzieciaki się wyjeżdziły,mam je na weekend z głowy,bo przypuszczam ze jutro się może dziać :biggrin: :stupid:

Na dole nowa karczma z cenami jakby nie z Wisły :applause:

Marcin ta karczma nie jest nowa stoi tam juz od dawna ... chyba że liczysz od spalenia w tamtym sezonie :smile: to nowa :biggrin: ale spalił się tylko grill wewnątrz :biggrin::biggrin::biggrin:

Byłem tam o 10:00 dzisiaj i stwierdziłem że są przetopy i pojadę na NO bo tam więcej śniegu i Żałuję...:stupid:

Co do cen to wszędzie takie same w Wiśle na stoku - gorąca czekolada 8zł Kiczera, NO... obiad u Heli (dwudaniowy 15- 20 zł)

Pozdr.Torres

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Dzisiaj wieczorna Nowa Osada od 18 do 22. Stok miękki, do tego momentami dość mocne podmuchy wiatru od dołu stoku, co skutecznie pomagało w wytracaniu prędkości :angry:

Na szczęście (nieszczęście) dzisiaj wyjazd z ekipą mocno imprezową, więc większość czasu minęła bardzo przyjemnie :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Dzisiaj wieczorna Nowa Osada od 18 do 22. Stok miękki, do tego momentami dość mocne podmuchy wiatru od dołu stoku, co skutecznie pomagało w wytracaniu prędkości :angry:

Na szczęście (nieszczęście) dzisiaj wyjazd z ekipą mocno imprezową, więc większość czasu minęła bardzo przyjemnie :wink:

Ja melduje się tam o 8.00 rano w sobotę - i obserwuje postępy młodziezy na jednej desce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torres nie wiem co żeś zamieszał ale nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio na Twojego posta :confused::(odpowiedz z cytatem)

Knajpa jak dla mnie nowa,ale ostatni raz w tym ośrodku byłem jakież trzy lata temu :rolleyes:: chyba

Za 2-daniowy obiad płaciliśmy 12 zł wiec....no chyba że była wyprzedaż po całym dniu :stupid:

Gorącej czekolady nie pije,wole pywko :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś ni z gruszki ni z pietruszki pojechałem z dzieciakami na wieczorną jazdę do Wisły

A konkretnie-Kiczera,bo blisko a i warunki dość dobre jak na bezśnieżną zimę

Jedyne czego się obawiałem to kolejek,no ale obiecałem a to lepsze wyjście niż w weekend

Po przyjeżdzie na parking szok,ful aut :eek:... ale to goście hotelu Stok

Na wyciągu dosłownie kilka osób a od 18 pięć :tongue:

Tak więc dzieciaki się wyjeżdziły,mam je na weekend z głowy,bo przypuszczam ze jutro się może dziać :biggrin: :stupid:

Na dole nowa karczma z cenami jakby nie z Wisły :applause:

[ATTACH=CONFIG]13726[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13727[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13728[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]13729[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13730[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13731[/ATTACH]

Ja tam często jestem i nzwet w niedzielę nie ma tłoku ,górka taka sobie ale kulturna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...