Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w Austri - styczeń czy marzec?


eweleena1983

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jeździłem do Austrii w marcu i nigdy się nie zawiodłem. Tak jak przedmówca wspomniał jest cieplej i istnieje znacznie większa szansa lepszej pogody. Miękko to na pewno będzie na zjazdach do dolnych stacji. Ogólnie polecam każdy ośrodek w Austrii, zwiedziłem ich 7 i w każdym z nich byłem po 7 dni i zawsze w marcu i zawsze byłem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę czy warto do Austrii ( dokładnie do Stumm koło Zillertal) wybrać się w styczniu czy w marcu?

I jeden termin jest dobry i drugi, chociaż marzec bez wątpienia lepszy.

W Zillertal masz jeden karnet na całą dolinę, więc nawet gdyby okazało się, że w marcu są jakieś problemy ze śniegiem, to wtedy jedziesz na lodowiec i problemy ze śniegiem Cie nie dotyczą.

Natomiast w styczniu zazwyczaj jest mniej śniegu i na lodowcu może być autentycznie zimno.

Kiedyś, właśnie w styczniu, na Hintertuxie odmroziłem sobie policzki podczas jednego zjazdu! To był pierwszy zjazd tego dnia, było minus 28 stopni i na szczycie wiał taki wiatr, że puszczony kijek wiszący na paskach układał się poziomo.

Zaraz po tym zjeździe poszedłem do sklepu w Tuxer Fernerhaus i naprawiłem swój błąd kupując neoprenowe maski na twarz dla siebie i całej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę czy warto do Austrii ( dokładnie do Stumm koło Zillertal) wybrać się w styczniu czy w marcu?

Kilka razy bywałem w styczniu w Austrii i nigdy w dupę nie dostałem.

Natomiast w marcu dostałem,ale we Włoszech bo było bardzo ciepło.

więcej opiszę w wątku Jadę na narty do..:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi Mam jeszcze jedno pytanko. Czy korzystaliscie moze ze strony www.sunweb.pl? Maja dosc spoko oderty wyjazdow na narty ale nie wiem czy sprawdzone?

Niestety ja dla siebie jestem zazwyczaj sam sternikiem,okrętem i żeglarzem.

I we własnym zakresie organizuję wyjazdy.

I najgorsze,że sam za siebie muszę jeszcze zapłacić.:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tej strony, ale kilka razy korzystałem z pośrednika Interhome (www.interhome.pl). Pośrednik ten jest dobry, opis kwatery wraz ze zdjęciami odpowiada stanu faktycznemu. Po powrocie zwykle wysyłają ankietę mailową, bądź dzwonią czy rzeczywiście w apartamencie/kwaterze wszystko się zgadzało. Mogę polecić Tobie tego pośrednika, akurat byłem w Zillertal z Interhome. Jak napisał mój poprzednik najlepiej jest znaleźć kwaterę samemu (może być taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam na interhome ale tam tylko można zarezerwować miejsce w domkach albo całóy omek bez wyżywienia a wolę raczej z HB - aby po całym dniu przyjść i zjeść coś na miejscu a nie szukać restauracji

każdy może robić jak woli

ja wolę wpaść do kuchni i sam coś upichcić

nim się coś tam gotuje to ja sobie dobre zimne piweczko wyjmuję z lodóweczki i sączę

i nie szukam restauracji :laughing:

ale rozumiem np.,że kobieta chce odpocząć od garów

no wtedy niestety trzeba bulić:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadłeś:) Dodatkowo na interhome większość jest apartamentów dla min 4 osób - my jedziemy w 2 - i niestety tam trudno znaleźć pokój taki Może doradzisz w jakiej miejscowości mam szukać noclegu aby w miarę jak najbliżej było do wyciągów?

Takich miejscowości są setki,gdzie można mieszkać przy trasie,a wręcz na trasie.Nie podejmuję się podawać propozycji bo nie korzystam z tych usług.

np. ten post piszę z apartamentu który leży przy trasie w Altenmarkt in Pongau

choć ja z tych tras nie korzystałem jeszcze

taki apartament dla 4 -5 osób w tej chwili kosztuje ok 28E od soby za noc,już z taxą klimatyczną i końcowym sprzątaniem.Śniadania można wykupić ale obiadokolacje już nie.

Pełen komfort,autko w garażu,Wi-Fi,kuchnia w pełni wyposażona.

Tylko to gotowanie.:rolleyes:: :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2200 zł za osobę z HB i karnetem to dobra cena, jeśli będziecie mieć do 15 km do stoku. Do Austrii wybieram się teraz w styczniu, dokładnie 4 i płacę za kwaterę za osobę 1100 zł bez wyżywienia i bez karnetu. Dodam, że apartament jest przy stoku w Sonnleitn (Nassfeld-Hermagor Ski Arena). Jeśli chodzi o mieszkanie w Zillertall to mieszkałem niedaleko Zell am Ziller i była to dobra baza wypadowa na stoki. W mieście tym jest wytwórnia browaru Zillertaler i można go zakupić w korzystnej cenie.

Wybór miejscowości zależy gdzie w większości będziecie jeździć. Jeśli chcecie więcej czasu poświecić na jazdę na lodowcu Hintertux to można zamieszkać w Lanersbach, chociaż w Mayrhofen też było by dobrze. Można spokojnie pojeździć na lodowcu jak i na mniejszych górkach. Wszystko zależy od Waszych chęci i od Waszych preferencji. Czy lubicie wcześnie wstać i dojechać 30 km na stok, czy wstać trochę później i pokonać 3km, bądź wyspać się porządnie i mieszkać na stoku. Tak jak wspomniałem wszystko zależy od Was. Ja bym Tobie polecił Mayrhofen, Lanersbach, Zell am Ziller. A ta kwatera za 2200 to gdzie się znajduje?

Ja jeździłem z ekipą przynajmniej 6 osobową, mieliśmy swojego busa, w związku z tym odległości na stok nie były aż tak znaczące. Wstawaliśmy o 6.30 (osoba mająca dyżur w kuchni o 6), o 7.30 był wyjazd na stok. Miejsce jeżdżenia ustalaliśmy wieczorem przy kolacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stumm

Kwatera jest w Stumm,a do kolejki Kaltenbach jest 3 km. To jest moj pierwszy wyjazd , nie wiem czy kolejka ta,jest ta ktora wyciaga mnie na sama gore? Jak,daleko jest do innych? Trochr czytalam,na forumbo calej dolinie Zilertal ale jest ona dosc duza i nie wiem jak dostsc sie do innych wyciagow Tak,jak wspomnialam,oferta jest z sunweb troche obawiam sie tego biura podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Stumm to spoko, jeździłem tam i jest gitara. Nie wiem ile potrafisz dziennie zrobić km na nartach, ale w Stumm to masz około 100km tras. Link do mapki poniżej

http://ski3.intermaps.com/hochfuegen_hochzillertal/skimap_touch.asp?logo=hz&lift=current&slope=normal

Kolejka ze Stumm nie wyciągnie Ciebie na samą górę, popatrz na panoramę z linku powyżej.

Do Mayrhofen masz 17 km i tam też masz około 100 km. Link do mapki

http://www.mayrhofen.at/en/101008/101009/101014/piste%20map.html

Na tydzień czasu to te dwa ośrodki wystarczają, można jeszcze na jeden dzień pojechać na Hintertux. No ale to już 35 km ze Stumm.

A ten karnet, który dostajesz jest na całe Zilertall czy tylko na Stumm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lokalizację to wielkiego wg mnie znaczenia nie ma. Miejscowość Stumm i Zell am Ziller daleko od siebie nie są i obydwie posiadają gondole, które startują z miasta. W Zell am Ziller to jest bodajże Achterbahn I. Decyzja odnośnie kwatery to może się tylko tyczyć samych warunków estetycznych bądź pieniędzy przeznaczonych na nią. Posiadając samochód spokojnie można poruszać się pomiędzy tymi miejscowościami o których pisałem we wcześniejszych postach. Jeśli nie macie samochodu to tak jak kolega Chris napisał szukajcie kwatery jak najbliżej skibusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną kwatera jest w zell am zimmer ok 4 km od centrum.

Warto sprawdzić na mapie gdzie konkretnie leży ta kwatera, bo określenie "4 km od centrum" równie dobrze może oznaczać np. odległe od centrum 4 km w linii prostej miejsce przy drodze do Gerloss, do którego prowadzi długi i stromy podjazd pod górę, po ciasnych i krętych serpentynach.

Jestem być może zbyt podejrzliwy, ale doświadczenie mnie tego nauczyło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód w dolinie nie jest Ci potrzebny, jest bardzo dobra sieć skibusów i kolejka w cenie karnetu, także ja na Twoim miejscu znalazł bym sobie coś blisko przystanka Skibusa. Ja mieszkałem w Zell am Ziller, do kolejki chodziłem z buta, a Skibus na Arene miałem pod hotelem. Mayrhofen i i Zell am Ziller to miejscowości, które są mniej więcej po środku doliny, także według mnie bardziej godne polecenia bo wszędzie będziesz mieć mniej więcej tyle samo drogi, bo zapewne będziesz chciała zaliczyć większość ośrodków. Mayrhofen niby ma opinie miejscowości bardzo lubianej przez naszych wschodnich sąsiadów. Zjechanie wszystkiego tam w ciągu tygodnia jest niemożliwe, a byłem tam dwa razy i podejrzewam, że jeszcze wszystkiego nie widziałem :laughing:

Ja byłem dwa razy w styczniu. Przy wyprawie na Hintertuxa radze obczajać pogodę.

Edytowane przez Podet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...