Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe narty z dłuższym promieniem skrętu


piootrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zmienić moje obecne narty którymi są: Voelkl SC Titanium 168cm. W tym roku chciałem spróbować czegoś innego, mianowicie czegoś bardziej gigantowego, ale bez przesady ... Przedstawię siebie jako narciarza:

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 28

3. Waga - 107

4. Wzrost - 186

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( 14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica SpeedMachine 130flex

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Voelkl SC Titanium 168cm

9. Preferuję styl jazdy: długim skrętem na dużych prędkościach

10. Upatrzyłem sobie narty - ATOMIC GS REDSTER D2 DŁ. 184 CM / Rossignol Radical 9GS TI 180cm TAKIE AKURAT SĄ NA ALLEGRO

11. Mój budżet na narty to około - 1300zł

Proszę o pomoc. Zazwyczaj jeżdżę po czeskiej stronie Zieleńca w Orlickich Górach, chociaż w tym roku będzie też Livigno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć że narta co ma 80 pod butem nie chodzi w skręty tak "myk-myk" że się tylko uchem ruszy i ona już skręca:rolleyes::, jak ktoś przesiądzie się z narty co miała poniżej 70 to się może zdziwić, a wcale nie zaprzyjaźnić z taką charakterystyką narty, skręcać się oczywiście na takiej narcie da, ale to kwestia ujarzmienia narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć że narta co ma 80 pod butem nie chodzi w skręty tak "myk-myk" że się tylko uchem ruszy i ona już skręca:rolleyes::, jak ktoś przesiądzie się z narty co miała poniżej 70 to się może zdziwić, a wcale nie zaprzyjaźnić z taką charakterystyką narty, skręcać się oczywiście na takiej narcie da, ale to kwestia ujarzmienia narty.

Wziąłem pod uwagę punkt numer 3 (waga) i 6 (umiejętności), gdyby było 75 kg i "3" nie odważyłbym się zaproponować tych nart, ale jak ktoś daje sobie uczciwą "6", to zakładam, że nieźle radzi sobie na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl czy zamiast GS nie kupić AM szersze i dłuższe, ja do moich Atomic d2 sl dokupiłem Atomic Blackeye Ti 174cm i 82mm pod butem przy wzroście 175 i wadze 75kg i jestem zachwycony, pełne bezpieczeństwo przy pełnej prędkości, a jazda i tak jak po szynach tylko promień dłuższy. Narty GS moim zdaniem nie dają tej swobody co AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć że narta co ma 80 pod butem nie chodzi w skręty tak "myk-myk" że się tylko uchem ruszy i ona już skręca:rolleyes::, jak ktoś przesiądzie się z narty co miała poniżej 70 to się może zdziwić, a wcale nie zaprzyjaźnić z taką charakterystyką narty, skręcać się oczywiście na takiej narcie da, ale to kwestia ujarzmienia narty.

Masz rację ujarzmiałem ją 4 godziny na Pilsku ale od tego czasu slalomki leżą ciągle na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz, o tym mówię

mówisz że brać? a może to akurat Twoja aukcja :) nie chcę się wtopić po prostu w narty które za 2 miechy będę znowu sprzedawał ... niestety jestem człowiekiem z nizin i nie mogę wyskoczyć sobie w weekend potestować itd ...

jak te narty będą miały się do tego co znam w tej chwili z jazdy na Voelkl SC Titanium 168cm. Te Voelkle nam "myszkują" mi przy większych prędkościach i jezdzie na wprost ... po prostu wibrują mi bocznie

Edytowane przez piootrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że brać? a może to akurat Twoja aukcja :) nie chcę się wtopić po prostu w narty które za 2 miechy będę znowu sprzedawał ... niestety jestem człowiekiem z nizin i nie mogę wyskoczyć sobie w weekend potestować itd ...

No to po co pytasz?

To że komuś dana narta spasuje, to nie znaczy że Tobie również:rolleyes::

R Powera na 181 za 1400 chcesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jesteś prawdziwa Pyra?

Chyba nie, bo prawdziwy Poznaniak to podjął by negocjacje:tongue:

Jestem realistą i widzę ile te narty kosztują ... nie napisałeś co prawda jaki rocznik ale na 1200 wątpię żebyś zszedł, chyba, że chcesz mi zrobić spóźniony prezent na święta :) co do Pyry... jestem dumny z bycia Pyrą

swoją drogą bardzo ciekawią mnie te HEADY Rev 80 ... trochę poczytałem ... szkoda ze nei mogę znaleźć jakiegoś testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...