Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karnet męski/żeński - wymienianie się karnetem


szaraban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś się orientuje, w jakich ośrodkach w Austrii, może na jednym karnecie jeździć dwie osoby ? chodzi mi o sytuację kiedy jedna osoba siedzi z małym dzieckiem w domu do południa, a druga jeździ, po czym jest zamiana. Na stoku cały czas jest jedna osoba.

interesują mnie głównie rejony salbach, kaprun, zell am see, oraz skiamade.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o czymś takim, a co się jeszcze okazuje, w Ski Amade nawet już nie ma karnetu dla seniorów, gdzie wiadomo że taka osoba nie ma już na tyle siły żeby jeździć od otwarcia do zamknięcia, mają to w nosie, pewnie to wynika z zależności pomiędzy popytem a podażą, gdzie to pierwsze zapewne wiedzie prym.

Co rusz przychodzą mi na maila jakieś oferty pakietowe, promocje, np. 4 dni w cenie 3 dni, tyle że nie można skorzystać z samego takiego skipassu, tylko w pakiecie z mieszkaniem, a Ci co uczestniczą w akcji najtańsi nie są i okazuje się że wychodzi mi to drożej jak bym sobie sam rezerwował mieszkanie i karnet kupił w kasie i to w dowolnym okresie:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się źle skończyć?

Ktoś to kontroluje kto jeździ na danym karnecie?

Na dzień dzisiejszy nie jest to problem, w każdej bramce jest kamerka, bez udziału czynnika ludzkiego można przeskanować każde jedno wejście i porównać obraz z tym co widziała kamerka 15 min wcześniej na innej bramce pod tym numerem karnetu:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak to wygląda w Austrii ale dolmitisuperski coś takiego ma na bilety wielodniowe. Kosztuje o 20% więcej niż normalny skipass i dziecko nie może być starsze niż 3 lata.

Poniżej link do cennika.

http://www.dolomitisuperski.com/en/ski-pass/reductions

Musisz poszukać w cennikach ośrodków i to najlepiej zadzwonić, ja jak korzystałem z takiej opcji jakieś 4 lata temu to nie było informacji na stronach internetowych. Dopiero Pani w kasie w Vigo Di Fassa mi o takiej opcji powiedziała przy zakupie skipassów i zaoszczędziła mi dużo kasy przez kolejne 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie jest to problem, w każdej bramce jest kamerka, bez udziału czynnika ludzkiego można przeskanować każde jedno wejście i porównać obraz z tym co widziała kamerka 15 min wcześniej na innej bramce pod tym numerem karnetu:rolleyes::

A to nie wiedziałem że tak robią;) w Polsce też takie sprawdzanie funkcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem że tak robią;) w Polsce też takie sprawdzanie funkcjonuje?

Oczywiście, Białka ma taki najnowszy system Ski-Data, na ile robią użytek z tych informacji to nie wiem, ale mając takie urządzenia wykonawcze(bramki, skanery kart, kamery) to kwestia tylko napisania aplikacji i można danie przetwarzać w nieograniczony sposób i w dowolnym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy można zakaz wymieniania znaleźć w regulaminie np. ośrodka Sallbach, na razie nie mogę się niczego takiego doszukać, ale wyślę jeszcze zapytanie w tej sprawie.

W Białce system działa, znajomi się wymieniali ze względu na opiekę nad dzieckiem i niestety nie da się tak jeździć, mimo że siedzisz w domu i nie korzystasz z karnetu to i tak dwoje rodziców musi kupić karnet - dla mnie to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Białka ma taki najnowszy system Ski-Data, na ile robią użytek z tych informacji to nie wiem, ale mając takie urządzenia wykonawcze(bramki, skanery kart, kamery) to kwestia tylko napisania aplikacji i można danie przetwarzać w nieograniczony sposób i w dowolnym celu.

w białce korzystają z tego siedzi jedna osoba i sprawdza zdjęcia ( w chwili odczytu karnetu robione jest zdjęcie) z tego co widziałem siedzi osoba i sprawdza - byłem świadkiem nie raz blokady karnetu z przyczyn używanie przez więcej niż jedną osobę .

co innego że mają również blokadę ponownego użycia karnetu w określonym czasie - ale to jest standard w wielu ośrodkach często irytujący ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jestem na Kocierzu.czy w innej fajnej Karczmie..np z zona i kupuje 2 dania typu polędwiczki,,,plus surówki oraz pieczone ziemniaczki.to cżęsto żona oddaje mi 1 cześć mięsa,czy pieczonych ziemniakow...... I nie jest to zabronione,,,,,kelner nie zabrania tego.a POWINIEM MNIE ZMUSIĆ do zakupu dodstkowej porcji a mięso zony do kosza............reasumuja jesli kupiłem kartę na cały dzień lecz poczułem sie zmęczony i oddaje karnet koledze itp....to przeciez sa rzadkie przypadki,,,,,i nie powienem kupować drugiego karnetu.... z reguły kazdy kupuje sobie KARNET dla sibie.ale czasem są takie przekazywnia kart,,,,,,,,,np na pewny stoku w Beskidach ....deskarz czy ktos inny nie ma siły i oddaje komuś karte za niska opłata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że można po czasie sprzedać taki karnet cało dniowy, np. ze zmęczenia albo po jakiejś kraksie.

Przy każdym cenniku jest jednak info że z karnetu może korzystać tylko jedna osoba.

A co do porcji mięsa to nie jest do końca tak jak mówisz. Bo płacisz za konkretną ilość, w przypadku karnetu byłoby to tak jak karnet punktowy.

Karnet czasowy na stoku to tak jak szwedzki stół w jadalni, płacisz od osoby nie od ilości.

Chyba że się mylę i karnetów punktowych też nie wolno na kilka osób?

Edytowane przez Larino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kupuję tego tematu z robieniem zdjęć jak przechodzisz przez bramki i porównywaniem itp. A jeśli tak jest to zupełnie nie wiem czy legalne i czy ktoś ma prawo taki bilet zabrać. Bilet nie jest imienny i nie ma na nim zdjęcia więc może należeć do każdego. Inna sprawa jak w Austrii czy Włoszech na bilecie imię i nazwisko, zdjęcie etc to jest już umowa.

Rzadko jeżdżę na polskich stokach bo ich prawie nie ma a jak są to stopień zatłoczenia to chyba jest nawet niebezpieczny (oglądam kamery z Białki i się dziwię ludziom że tam jeżdżą), ale zdarza się wyjazd na weekend i zdarza się kupić bilet od kogoś bo ktoś nie przyjechał lub się źle poczuł etc. Nikt się do mnie jeszcze nie doczepił z tego powodu i chyba miałbym problem gdyby się ktoś doczepił i tak łatwo bym tego karnetu nie oddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu białki:

Karta terminowa jest aktywowana i personalizowana w momencie pierwszego zbliżenia do czytnika bramki w okresie obowiązywania karty.

Jedyną osobą uprawnioną do korzystania z karty terminowej w okresie jej obowiązywania jest osoba, która dokonała aktywacji i personalizacji karty.

Może zabranie karty nie jest do końca zgodne z prawem ale już jej dezaktywacja tak. Kupując kartę akceptujesz regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnet męski/żeński - wymienianie się karnetem

Kask, ciemne gogle, kominiarka, identyczna kurtka, narty...

Nic z tego! System Ski Data potrafi sprawdzić jak jeździsz i wyłapać osobę, która nagle jeździ inaczej. Tak się stało z moją znajomą, która w jednym z regionów w Alpach miała kupiony karnet roczny. Oddała go na kilka dni siostrze. I co? System wypał, że osoba jeździ inaczej niż dotychczas. Jakie było zdziwienie jak siostra znajomej podjechała pod bramki, a tam obsługa poprosiła o dokument tożsamości, a następnie dezaktywowała kartę.

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przekrętu w oddaniu skipasa innej osobie.Nie mówię o skipasie całosezonowym-imiennym,tutaj byłby przekręt.

Ale na takim dziennym,np. ja jeżdżę "od dechy do dechy" i wykorzystuję te 7 czy 8 godzin w 100%.

Cóż więc byłaby to za strata dla ośrodka narciarskiego,jeśli od rana jeździłby "tatuś" a po południu "mamusia".

W tym przypadku również karnet jest wykorzystany w 100% a nie w 150%.

To raczej zwykłe naciąganie ludzi na kasę.

No ale cóż wiemy jak jest i do tego trzeba się dostosować.

Ale jak tylko pojadę z żoną to celowo zamienimy się skipasami i zobaczymy co się będzie działo.

==============================================================================

Taka sytuacja hipotetyczna.

Apartament np.tylko 8 osobowy.

Po dniu w którym wszyscy przemokli na stoku,opróżniają kieszenie,rzucają skipasy gdzieś na stolik a odzież dają do suszarni.

I na drugi dzień chaos i spustoszenie.Przecież to nie do odkręcenia czyj jest dany skipas.

Wiem,wiem - każdy powinien pilnować swojego,ale wiem też,że nie zawsze tak jest.

I co?

Powinni wszystkim pazabierać skipasy bo oszukują?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co na ten system w Białce rzecznik praw obywatelskich, dla mnie to jest przerażające..., co się dzieje później z tymi zdjęciami ?? jak z ochroną danych osobowych itd. ???? to że zawieram z kimś umowę i w regulaminie coś jest napisane, to nie znaczy że jest to zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiakrew, znowu bliźniaki jednojajowe maja najlepiej!

Ale np. w Polsce jeśli kupi sie e-skipass (ostatnio jest dostępny na 50 ośrodków) to nie jest on przypisany do osoby i może być bez problemów przez wiele osób uzytkowany!

W momencie zakupu nie jest przypisany.

Ale już w momencie pierwszego zalogowania się na bramce w systemie już tak.:frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienianie się karnetem

Naprawdę? Ostatnio (tj. w ubiegłym roku) kupiłem bilet okazyjne od osoby która podeszła do kolejki. Powiedziała że jeden z uczestników grupy źle się poczuł (tj. zszedł ze stoku) i jest możliwość zakupu 1 karnetu za nieco tańszą cenę. Kupiłem (bo nie słyszałem wcześniej o takich wynalazkach) i nikt mnie nie zbanował :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Ostatnio (tj. w ubiegłym roku) kupiłem bilet okazyjne od osoby która podeszła do kolejki. Powiedziała że jeden z uczestników grupy źle się poczuł (tj. zszedł ze stoku) i jest możliwość zakupu 1 karnetu za nieco tańszą cenę. Kupiłem (bo nie słyszałem wcześniej o takich wynalazkach) i nikt mnie nie zbanował :happy:

gdzie to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...