Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poszukuję butów na szeroką łydkę


ami336

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z znalezieniem butów, które były by dobrze dopasowane ale nie zatrzymywały by dopływu krwi do stopy. Problem tkwi w dość sporej łydce. Do tego wysokie podbicie i szeroka stopa. Chodź z szeroką stopą akurat nie mam problemu. Niestety but albo się nie dopina na ostatnią klamrę w ogóle, albo po chwili zaczynam odczuwać ból i zaczynają mnie mrowić palce i tracę w nich czucie. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele, które mogły by być dobre to wtedy bym wiedziała czego szukać a wtedy pojadę przymierzyć? Bo już trochę się naszukałam i niestety nic:( Nie chce również aby flex był zbyt niski. Jestem kobietą co pewnie można skojarzyć po nicku ale nie muszą to być koniecznie damskie modele.

Edytowane przez ami336
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z ciekawości, co to jest dość spora łydka? Bo ja jako facet taką mam i też szukałem butów długi czas aż znalazłem.

Każda stopa i noga jest inna i będzie się inaczej układać w bucie, to że komuś jest wygodnie w takich a nie innych butach nie znaczy że drugiemu będzie tak samo - jedyna rada przymierzać, przymierzać, przymierzać aż znajdziesz. Widzę że jesteś z Katowic więc powiem Ci że są blisko Ciebie dwa dobre sklepy, jeden w Bielsku Białej drugi w Rudzie Śląskiej. Dobre z mojego punktu widzenia i mojej żony też bo w każdym z nich poświęcono nam dużo czasu, cierpliwie tłumacząc i UWAGA !!! zadając pytania !!! co do naszych odczuć.

Modeli i rodzajów butów jest mnóstwo, ja w tej kwestii Ci niestety nie pomogę ale podpowiem Ci z własnego doświadczenia że mrowienie w palcach czy ból wcale nie muszą pochodzić od łydki bo skoro ją zapinasz to znaczy że buty są ok, zakładam że nie zapinasz ich na siłę bo to byłaby jakaś paranoja. But trzeba przymierzyć, założyć, przyzwyczaić stopę do niego a modele są tak różnorodne z tyloma możliwościami regulacji zapięć że na pewno coś znajdziesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z znalezieniem butów, które były by dobrze dopasowane ale nie zatrzymywały by dopływu krwi do stopy. Problem tkwi w dość sporej łydce. Do tego wysokie podbicie i szeroka stopa. Chodź z szeroką stopą akurat nie mam problemu. Niestety but albo się nie dopina na ostatnią klamrę w ogóle, albo po chwili zaczynam odczuwać ból i zaczynają mnie mrowić palce i tracę w nich czucie. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele, które mogły by być dobre to wtedy bym wiedziała czego szukać a wtedy pojadę przymierzyć? Bo już trochę się naszukałam i niestety nic:( Nie chce również aby flex był zbyt niski. Jestem kobietą co pewnie można skojarzyć po nicku ale nie muszą to być koniecznie damskie modele.

podaj twardość!!! tak twoje pytanie jest bezprzedmiotowe !!!! mam kolegę z "kolosami" .... dobrał super buty 120 twardość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:smile:mam podobny problem z sporą łydką i parę lat temu byłam bliska zrezygnowania z narciarstwa :mad:: przez problem ze znalezieniem butów, które mogłabym zapiąć na łydce. Wtedy znalazłam buty Dalbello z serii Aspire, które oprócz możliwości przestawienia górnych klamer tak aby można je zapiąć na szerszej łydce, mają dodatkowo wkładkę x-module, którą można wyjąć ze skorupy i wtedy buty pasują na wyjątkowo szerokie łydki. Szerokość stopy to 105, więc szersza stopa bez problemu wchodzi. Poprzymierzaj może te buty. Ja jestem zadowolona bo to jedyne, które mogę zapiąć bez problemu na 2 czy 3 ,,ząbek". Owocnych poszukiwań:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon Mission RS 8 o flexie 90, ale to męskie buty (istnieje też podobna seria Divine dla kobiet). Nie podałaś rozmiaru, więc nie wiem czy będą w odpowiednim. Wydaje mi się, że są na szeroką łydkę, bo mam spore. Poznaje po tym, że ciężko mi kupić skarpety narciarskie, które nie uciskają mnie ściągaczem w łydkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby Ci się znaleźć buty firmy LOWA z regulowanym tylnym spojlerem i wkładką dodatkową do zmiany pochylenia nogi, która to wchodzi za łydkę, być może miałbyś po problemie.

Dodatkowo można górną klamry.

Mam szeroką stopę, bardzo wysokie podbicie i krótkie nóżki :tongue: z szeroką łydką. Powoduje to, że w większości butow łydkę mam trochę poniżej miejsca, gdzie ma ją normalny (wg producenta) człowiek. We wcześniejszych modelach prawie nie dopinałem klamer i/lub przesuwałem jak najdalej się dało górną klamrę. Te buty -a dokładnie model AM90- rozwiązały problem.

Spróbuj jeszcze Technici. Znajomy, spooory wagowo facet dopasował sobie w tym roku jakiś model -ale niestety nie wiem który- z zeszłego roku z AIRem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie jest powszechna wiedza ale buty dla kobiet sa szersze w łydce i często w stopie tez, taka jest anatomia.

dokładnie

sprawdź ten model: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,11-12,tecnica,viva-phoenix-max-10-air-shell,3205.html

w Katowicach na Trzech Stawach lub EC Gliwice

pozdrawiam Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

sprawdź ten model: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,11-12,tecnica,viva-phoenix-max-10-air-shell,3205.html

w Katowicach na Trzech Stawach lub EC Gliwice

pozdrawiam Torres

Właśnie dziś mierzyłam podobny model tylko z rocznika 12/13 Tecnica Phoenix Max W10 Air Shell i chyba to strzał w 10:D dziękuję wszystkim za pomoc:)

Edytowane przez ami336
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...