Narty - skionline.pl
Jump to content

Ski Center Latemar - z Predazzo do Obereggen

Recommended Posts

Ski Center Latemar - czyli na nartach z Predazzo do Obereggen z widokiem na Torre di Pizza - galeria zdjęć, które zrobiłem pod koniec stycznia w Trentino

a to jednak tam coś czasem widać, jak byłem tam 9 lat temu to nic widać nie było, a duło tak że łeb chało urwać:eek:.

Pojadę tam jeszcze raz, mnie jednak bardziej odpowiadają tego typu kompleksy gdzie tras jest parędziesiąt km i tyle, a nie te co mapa wygląda jak talerz spagetti wywalony na kartkę papieru:eek:.

• Like 1
  • 3 weeks later...
Witam.rozważam Val die Fiemme w terminie 29marca -5 kwietnia.Poproszę o opinię czy to dobry pomysł w tym okresie.Oraz gdzie pojezdzić oprócz Latemar..

Pojeżdzisz,w miare fajnie z samego rana,póżnie im bliżej południa tym bardziej miękkawo

Ja bym się jeszcze na twoim miejscu zastanowił nad zamieszkaniem :rolleyes::

Jeśli rozważasz jeszcze to proponuje Val di Fassa :rolleyes::

Z prostej przyczyny,masz to końcówkę sezonu w słonecznej Itali tak więc stoków w miare odpowiednio trzymajacych szukaj wysoko

Z Moeny masz blisko na Passo San Pelegrino (Col Margharita) wysoko położony ośrodek,a i w Latemark pojeżdzisz

Jeśli jestes mobilny i ze skipasem Dolomity super ski to miejsce zamieszkania od Moeny w strone Canazei będzie dobrym wyborem,masz tam sporo ośrodków

Ps.Nie zapomnij kremu z wysokim uv :wink: Ja się tam raz porządnie załatwiłem :stupid:

• Like 1

Fiemme to skraj Dolomitów (w dodatku południowo-zachodni) i wysokosciami nie grzeszy, wiec i kwiecień w tym rejonie bedzie raczej ciapaty (choc oczywiscie nie musi- podobnie jak może być tam śniezny listopad i grudzień a nie zawsze jest). Ceny wtych terminach - poczatek i koniec sezonu- lecą w dół. Premia za ryzyko.

Ilości śniegu w tym roku są spore - choć akurat tam nie największe (wyjezdałem w deszczu, a w tym samym czasie w innych rejonach Dolomitów zamykali przełęcze). Jesli karnet Fiemme to masz wybór pomiedzy Latemar, Alpe Cermis i Lusia.

Edited by mig12345
  • Like 1