Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilna pomoc w zakupie butów ! Ból na wyjeździe i potrzeba do rana nowych butów !


descente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem dokładnie wątek pod tytułem pomoc w dobrze butów.

Jednak zakładam nowy temat bo jestem w Austrii na nartach.

Dziś w swoich butach narciarskich ( salomon, twardosc 100 ) przezyłem potworne katusze.

Po roku od ostatniego jezdzenia miałem dziś wrazenie, ze buty sa o 2 rozmiary za male....

but byl cieply przed jazda, tzn nie na mrozie.

Swoj poziom narciarski w skali od 1-10 przy czym 10 to zawodnik oceniam na 7.

Bardzo prosze o pomoc i propozycje jakie buty mozna kupic dla osoby 190cm oraz 120kg wagi.

Potrzebuje info o dokladnych modelach.

Obecnie nie mam pojecia co jest ciekawego w ofercie, a nie chce spedziec jutro calego dnia na kupowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam,

Przeczytałem dokładnie wątek pod tytułem pomoc w dobrze butów.

Jednak zakładam nowy temat bo jestem w Austrii na nartach.

Dziś w swoich butach narciarskich ( salomon, twardosc 100 ) przezyłem potworne katusze.

Po roku od ostatniego jezdzenia miałem dziś wrazenie, ze buty sa o 2 rozmiary za male....

but byl cieply przed jazda, tzn nie na mrozie.

Swoj poziom narciarski w skali od 1-10 przy czym 10 to zawodnik oceniam na 7.

Bardzo prosze o pomoc i propozycje jakie buty mozna kupic dla osoby 190cm oraz 120kg wagi.

Potrzebuje info o dokladnych modelach.

Obecnie nie mam pojecia co jest ciekawego w ofercie, a nie chce spedziec jutro calego dnia na kupowaniu.

A co robiłeś dzień wcześniej? A jak spędziłeś ostatnie tygodnie? To Twój pierwszy dzień w sezonie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej tygodniami praca biurowa i czasem silownia.

To pierwszy dzien w sezonie...

Ale to wedlug mnie niemozliwe, zeby samopoczucie mialo wplyw na ten bol...

Ewidentnie czulem, ze but jest za maly...musilem kurczyc palce..

Wiem jaki jest bol przy pierwszym dniu sezonu, bo jezdze juz wiele lat.

Tutaj cos jest ewidentnie nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę doradzał żadnego modelu , bo sam musisz wybrać , przymierzyć itd , natomiast a'propos tego ,że Twoje buty w zeszłym sezonie były OK a teraz jest z nimi coś nie tak przytoczę krótką , ale prawdziwą historię . Mój znajomy wybrał się razu pewnego na narty , jeździł w swoich starych butach cały dzień i coś mu w nich nie pasowało . Wcześniej były OK , a podczas tego wyjazdu nagle stały się jakby za małe , ciasne , ogólnie , wielce niewygodne . Jakoś wyjazd przeżył , ale jak wrócił do domu to buty dokładnie sprawdził i okazało się , że przed tym wyjazdem wyciągnął botki ,żeby je wysuszyć i jak je wkładał z powrotem to pomylił lewy z prawym i włożył je do skorup na odwrót :) . Może najpierw sprawdź botki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę doradzał żadnego modelu , bo sam musisz wybrać , przymierzyć itd , natomiast a'propos tego ,że Twoje buty w zeszłym sezonie były OK a teraz jest z nimi coś nie tak przytoczę krótką , ale prawdziwą historię . Mój znajomy wybrał się razu pewnego na narty , jeździł w swoich starych butach cały dzień i coś mu w nich nie pasowało . Wcześniej były OK , a podczas tego wyjazdu nagle stały się jakby za małe , ciasne , ogólnie , wielce niewygodne . Jakoś wyjazd przeżył , ale jak wrócił do domu to buty dokładnie sprawdził i okazało się , że przed tym wyjazdem wyciągnął botki ,żeby je wysuszyć i jak je wkładał z powrotem to pomylił lewy z prawym i włożył je do skorup na odwrót :) . Może najpierw sprawdź botki :wink:

...spodziewałem się innego zakończenia a mianowicie że " buty stały tam gdzie dzień wcześniej je postawił a na jazdę ubrał buty młodszego syna" :D

Myślisz alkim że przy skali 7 można pomylić prawy z lewym :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to głupie pytanie ale czy od zeszłego sezonu przytyłeś znacząco? Stopa potrafi o numer skoczyć /przynajmniej w przypadku bab po ciąży/ moze masz podobnie? Aż nie chce sie wierzyć ze buty sie skurczyly

Sugerujesz , że ma podobnie jak baba po ciąży tj musi być chłopem po ciąży. Skoczył sobie w bok i nie dość,że zaciążył to jeszcze stopa mu skoczyła i w buty musi inwestować.

A tak poważnie to kolega prosił o poradę jakie buty sobie kupić a nie o dywagacje na temat swojej stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąża to zwykle ok 12kg do przodu - zmiana masy, rozumiesz? To ma wpływ na stopy

Edit: co, nie wolno sie zastanawiać nad powodem tak gwałtownej zmiany w dopasowanie buta? Poza tym pytanie nie było do Ciebie.

Edytowane przez zuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...