Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze nart


grze_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 39

3. Waga - 70

4. Wzrost - 164

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, ( 5 dni poprzedni sezon 10 dni w tym sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5-6 ale dość szybko sie uczę i robię postępy

7. Moje buty to - Rossignol Mountain Viper Carve

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Magic 3,0 Combi

9. Preferuję styl jazdy -zarówno długimi jak i krótkimi skretami,rekreacyjnie, jazda szybka,po przygotowanych stokach w Polsce.Nie zamierzam jeżdzic poza trasami.

10. Upatrzyłem sobie narty - ROSSIGNOL ZENITH Z 72

11. Mój budżet na narty to około - 1000 zł

Proszę o informacje znawców tematu czy ten model będzie odpowiedni dla mnie.

Jeśli nieodpowiedni to co polecacie innego.

Z góry dziekuje za jakiekolwiek sugestie

Edytowane przez grze_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Progressor 800 Ok, tamtej nie znam. Uważam, że troszkę mało skromnie oceniasz swoje umiejętności, przepraszam z góry. Przy umiejętnościach 5-6 potrafiłbyś bardziej ocenić preferowany styl jazdy, dlatego uważam że te Fischery będą ok, to tak bardziej uniwersalna narta. Pamiętaj też, że typowa narta carving pomału odchodzi do lamusa. Moda mija, pozostanie to narta na tyczki do krótkiego skrętu, więc nie przesadzaj z "krótkością". Moim zdaniem narta z rockerem dłuższa równa wzrostem lub nieco krótsza ale nie tak jak slalomka, że do wysokości ust. Proggressor 800 będzie dobra tylko nie za krótka. Powodzenia i nie obrażaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon minął, porady nie otrzymałem i nart nie kupiłem :) . Dlatego ponawiam prośbę o pomoc w doborze nart.Inny model nad jakim sie zastanawiam to Fischer Progressor 800.

Dziwna pora na pytania o dobór sprzętu bo wiosna w pełni i czas świąteczny. Mało jeździsz, chociaż ja też dopiero mimo zaawansowanego wieku (57 ) mam za sobą 6 sezonów ,ale 65 dni na nartach. Skoro masz sprzęt to jaki jest powód jego wymiany? Masz duży talent narciarski o czym świadczy 6 w skali po 15 dniach na stoku to chyba dlatego lepsze buty i narty po tak krótkim stażu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon minął, porady nie otrzymałem i nart nie kupiłem :)

Chyba znasz powiedzenie, ze dobrymi radami jest piekło wybrukowane?

Nikt nie "wejdzie w Twoje buty" i nie przewidzi, na których nartach najlepiej będzie Ci się jeździło.

Najlepsza metoda, to pojechać do jakiegoś ośrodka gdzie są duże wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz istnieje możliwość testowania nart i tam samemu sprawdzić, na czym Ci się najlepiej jeździ.

A kupowanie nart na podstawie zdalnych rad kogoś, kto Cię nigdy na nartach nie widział, to jest zwykła loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dojście do 5 to dla sprawnego chłopa, odpowiednio prowadzonego nie stanowi większego problemu to dalej jest o wiele trudniej.

Do tego dochodzi samoocena połączona z nieświadomością. Czasami oceniamy się na 8 zdobywamy coraz więcej doświadczenia i stwierdzamy że trzeba awansować na 7 :)

Co do progresu to zabrałem kiedyś na narty młodszą kuzynkę do białki, na jeden dzień, to był jej pierwszy wyjazd miała wtedy ok. 12 lat. Wcześniej narty miała jedynie na górce obok domu, łącznie maks kilkanaście godzin. Proponowałem instruktora, ale nie bardzo chciała, natomiast jak zjechała to mi szczena opadła, spokojnie oceniłbym na 3-4, na koniec dnia 4 z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do pomyłki

Oczywiście że tak :stupid:. Tylko problemem tu na forum jest to, że większość nowych userów zaczyna dopiero przygodę z nartami i wierzyć mi się nie chce ,że po kilku kilkunastu dniach na jakiejś górce gość śmiga sobie jakby jeździł dobre kilka sezonów :eek: :wink:

Edytowane przez MAIKEL 1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za zainteresowanie a poniektórym jak: Góral spod Skrzycznego,janek57, Chris_M, b4rt3q za rade.

Pojechaliście po mnie ale tak wyszło z tą skalą.W drugim dniu jazdy nie hamowałem i nie skręcałem już pługiem (poziom 3 a może i 4), tylko rownolegle ,co jest faktem bardziej przez zarzucanie tyłami nart.Pozniej literatura,filmiki instruktażowe,obserwacja innych narciarzy...: jak balansowć ciałem,którą narte dosickać,jak sie pochylac,itp. i jakos wychodzi. Pewnie mam ogromne braki techniczne i nie jeden by mi wytknął niedociągnięcia ale co mam napisac ze jeżdże pługiem jak od drugiego dnia nauki nie jeżdże,że jeżdże na oslich łączkach jak nigdy w życiu na nich nie byłem?! (osoba z którą zaczynałem jezdzic i jezdzimy zawsze razem nadal jeżdzi tylko pługiem i po mniejszych stokach,widocznie jednym to przychodzi łatwiej innym trudniej) Zjeżdżam po dostepnych stokach(moze nie sa to jakies scianki,wiadomo jaki mieliśmy sezon w Dolnośląskim,Zieleniec;Piątka Winerpol,Trójka Winterpol,Kryglówka itp) płynnie,z pretkością bez upadków.Faktycznie bliżej mi w tej skali do 5 niz do 6 ale myslę ze w połowie przyszlego sezonu juz bedzie blizej w drugą strone.

Wymieniam sprzęt bo troszke sie pospieszyłem i pod wpływem emocji po pierwszym powrocie z gór zakupiłem uzywany od handlarza i się naciąlem.Jest delikatnie mowiąc zajechany i jedna narta fiksuje, wiosna bo mam okazje wybrać sobie prezent urodzinowy a ze w tym roku urodziny mi wypadły w lecie ...:) Buty tez zamierzam wymienic ale to juz posiedzę kilkdziesiat minut w sklepie.Preferowany styl jazdy :co na to poradze że próbowałem różnie w zależności od warunków zarówno długimi jak i krótkimi skretami i każdy mi sprawia ogromną frajde.Wszyscy mają tylko jeden preferowany ?

Chciałem zasięgnąć rady bo się naczytalem w innych tematach: ze takie beda za miekkie a inne będą nie rozwojowe itp.i nie chciałem się po raz klejny naciąć.zawsze to mniejsze ryzyko jak ktoś o zblizonych warunkach fizycznych i umiejętnościach napisze ze taki np.model mu sie znakomicie sprawdza

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zasięgnąć rady bo się naczytalem w innych tematach: ze takie beda za miekkie a inne będą nie rozwojowe itp.

Kolega Wujot stworzył kiedyś bardzo dobry tekst na temat doboru sprzętu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18044-Jak-dobra%C4%87-deski-we%C5%BA-sprawy-w-swoje-r%C4%99ce?highlight=dob%F3r+sprzetu

Proponuję żebyś go sobie przeczytał, będziesz wtedy mniej więcej wiedział, czego szukać dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno chciałem dopisać ale zapomniałem :)

Obecnie jest najlepsza pora na kupowanie nart wybranych nart, no chyba że przed kupnem chce się przetestować 15 par.

Ale jeśli mamy upatrzony konkretny model to teraz można kupić najtaniej, a po takim sezonie jaki był to dostępność będzie całkiem niezła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydowałbyś się na Fishery Progresory 800 to mam do odsprzedania. Jażdżone 4 może 5 razy... lubię jeździć poza trasami a fisherki nie za bardzo... dlatego kupiłem Rossigniole 88 a progresorki stoją naostrzone. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie narty http://trojansport.pl/narty-fischer-progressor-800-2013.html

Narty zakupiłem w lutym 2013r. długość 170. Narty w bardzo dobrym stanie raz ostrzone na ceramicznych ostrzałkach w Fansporcie. Jeździłem na nich kilka razy bo tak jak pisałem w tym sezonie kupiłem Rossignole 88 i tylko na nich jeżdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko no dla 164 to raczej... Ja mam 182 i nie powiem żeby były krótkie :-) ale dobrze mierzysz jak na trasy to są niezłe, dobrze trzymają krawędź, można się wyłożyć na skręcie i krawędź nie puści! Szybkie ale lekkie! osobiście wolę ciężkie narty...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę za długie jak dla mnie.Mam 164cm. Wielka szkoda bo juz patrzyłem ile mam kilometrów do Ciebie.

Pozdrawiam

Nie są za długie :) widzisz jednak troszkę wychodzi to "co wychodzi"... Jeżeli faktycznie Twoja samoocena jest trafiona to raczej powinieneś wziąć "takie narty".

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...