Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze 10 dni temu myślałem,że napiszę dla Was kilka relacji z Solden.Tymczasem z powodu nagłych kłopotów współtowarzyszy podróży wylądowałem na włoskiej ziemi.Nie było to łatwe ,bo za Brennerem -w obu kierunkach-trwają prace drogowe tak,że jazda w korku 6-7 km zajęła dobrze ponad godzinę.Na pasie przeciwnym na przedostatnich bramkach przed brennerem kolejka do nich wynisła ponad 7 km a tirów znacznie więcej.Pierwsze dwo dni rewelacja pod względem śniegowym i pogody.Pełne słońce w zasadzie bezwietrznie i do 12-13 twardo pod butem.Potem inaczej ale naturalny śnieg nawet potraktowany słońcem pozostaje przyjazny.Jeżdziliśmy od Marillewy poprzez "gencjanę)do Madonny.Mnie osobiście Madonnan )mzđle o terenach narciarskich)zawiodła. Najciekawsze trasy na Monte Spinale obsługiwane są przez archaiczne wyciągi z których jeden(dwuosobowy)nawet nazywaliśmy nazwiskiem włoskiego wodza faszystowskiego z pierwszej połowy XX wieku albowiem wyglądał jak budowany w jego epoce.Co prawda jedną z 2 najciekawszych tras tj trasy 75 i 78 obsługiwała gondla (na całej długości 75) to ja jednak nie jestem miłośnikiem odpinania nart.Nie jestem,mimo że zwłaszcza ostatni odcinek 75 to pełna adrenalina.

Passo Groste trasy w pełni relaksowe ale za to z niezapomnianymi widokami i doznaniami estetycznymi (nie myśle tutaj o kobietach tylko walorach krajobrazowych).Widoki jak z reklam dolomitów a w zasadzie ładniejsze.

Po przeciwnej stronie Madonny super 56 z Pradalago ,ale znowu ten sam problem-obsługiwana jedynie przez gondolę.

Jadąc do VDS myślałem,że będę gównie śmigać w rejonie MDC a tymczasem najciekawiej było w Folgaridzie -czarna jedynka na zmianę czasem dla odpoczynku z 2i3 odpowiednio niebieska i czerwona.Niestyty te trasy też są obsługiwane jedynie przez gondole.Natomiast zupełna rewelacja to wjazd wyciągiem

4 osobowy doppelmayer niewyprzęgany poniżej górnej stacji gondoli z Marillevy 1440 na Dos De La Pesa i złączony zjazd 25 i 26 .Przy ich łączeniu uwaga na wąski przesmyk w siatkach który przeważnie jest zjeżdżony.Można ten zjazd powtarzać korzystając z 2 wyciągów ale nietety są one klasy Goryczkowej.Natomiast trasa wymagająca,ale bez przesady, pusta i cały dzień mimo słońca twarda.

Po dwóch dniach miałem wrażenie,że gospodarze ośrodka inwestują w wyciągi przy niebieskich i czerwonych trasach,natomiast czarne-jako relatywnie obsługujące niedominujący procent narciarzy-traktowane są po macoszemu.

Chcąc sprawdzić czy te przypuszczenia polegają na prawdzie 3 i 4 dnia mieliśmy odwiedzić Pinzolo i Passo Tonale.Dla mnie niestety sprawdzenia zakończyły się we wtorek ok.9.30 na prostym i płaskim. odcinku dojazdowym do łącznikowej z Pinzolo gondoli gdzie miałem dosyć poważny wypadek i sezon-oby tylko ten- mam zakończony.

Pozdrawiam z naprawdę słonecznej doliny. Zdjęcia po po pwrocie do kraju

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jako, że też siedzę obecnie w Val di Sole wrzucę zdjęcie :happy:

image.jpg

Potwierdzam to co pisał kolega jank w relacji. Warunki ekstra, widoki bajka. Reszta fotek i szersza relacja po powrocie.Cholera chciałem poprawnie wkleić to zdjęcie ale przy prędkości wifi, które mam do dyspozycji chyba tego nie ogarnę :angry:

image.jpg

image.jpg.015b71dd6af3c9c63d7006f9679a313a.jpg

image.jpg.596654e8fb76a16f681d3da2c05f48fc.jpg

Edytowane przez wid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....obsługiwała gondla (na całej długości 75) to ja jednak nie jestem miłośnikiem odpinania nart.Nie jestem,mimo że zwłaszcza ostatni odcinek 75 to pełna adrenalina.

...... ,ale znowu ten sam problem-obsługiwana jedynie przez gondolę.

.....Niestyty te trasy też są obsługiwane jedynie przez gondole.

Dla mnie niestety sprawdzenia zakończyły się we wtorek ok.9.30 na prostym i płaskim. odcinku dojazdowym do łącznikowej z Pinzolo gondoli gdzie miałem dosyć poważny wypadek i sezon-oby tylko ten- mam zakończony.

Pozdrawiam z naprawdę słonecznej doliny. Zdjęcia po po pwrocie do kraju

współczuję wypadku i jestem pod wrażeniem twojej niewątpliwie -.... obsesji dotyczącej gondoli :biggrin:

mam nadzieję że szybko wyzdrowiejesz i zdążysz pojeździć w sCyrku na orczykach :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję wypadku i jestem pod wrażeniem twojej niewątpliwie -.... obsesji dotyczącej gondoli :biggrin:

mam nadzieję że szybko wyzdrowiejesz i zdążysz pojeździć w sCyrku na orczykach :tongue:

No to ładnie mnie wypunktowałeś ale czy to jest już obsesja?.Ale faktycznie z wiekiem człowiek robi się wygodny i ja tutaj chyba nie jestem wyjątkiem. Lubię takie stacje w których jak się przypnie narty to nie trzeba ich do wyciągu odpinać,ale również potrafię się cieszyć takimi jak VDS ,co nie znaczy ,że troszkę dziegciu nie można dorzucić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było to łatwe ,bo za Brennerem -w obu kierunkach-trwają prace drogowe tak,że jazda w korku 6-7 km zajęła dobrze ponad godzinę.Na pasie przeciwnym na przedostatnich bramkach przed brennerem kolejka do nich wynisła ponad 7 km a tirów znacznie więcej

podrzuć coś więcej: jechałeś w sobotę ? o której godzinie byłeś w tym miejscu ?

w nocy startuję do Andalo i niefajne widzę Brenner wygląda...

pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to ok 18. Kolega pojechał boczną drogą-w prawo przy długim parkingu za tunelem(tam gdzie mniej więcej rozpoczynał się korek) i stracił do mnie dodatkowo 30 min.-tak więc kombinowanie nic nie dało bo więcej osób miało ten pomysł.Weż jednak pod uwagę,że był to koniec tygodnia ze środą popielcową w środku a więc niemieckojęzyczni ze wszystkich krajów podróżowali ponadnormatywnie.Tak przynajmniej się pocieszam przed jutrzejszym powrotem.

Powodzenia w podróży i oby bez korków bo na miejscu pogoda miodzio a i naturalnego śniegu pod dostatkiem co już zauważysz na przełęczy po jej płd stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to ok 18. Kolega pojechał boczną drogą-w prawo przy długim parkingu za tunelem(tam gdzie mniej więcej rozpoczynał się korek) i stracił do mnie dodatkowo 30 min.-tak więc kombinowanie nic nie dało bo więcej osób miało ten pomysł.Weż jednak pod uwagę,że był to koniec tygodnia ze środą popielcową w środku a więc niemieckojęzyczni ze wszystkich krajów podróżowali ponadnormatywnie.Tak przynajmniej się pocieszam przed jutrzejszym powrotem.

Powodzenia w podróży i oby bez korków bo na miejscu pogoda miodzio a i naturalnego śniegu pod dostatkiem co już zauważysz na przełęczy po jej płd stronie.

ok dzięki za info.może nie będzie tak źle ok 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym samym czasie byliśmy w tym samym miejscu.

Piękny tydzień ;) pod każdym względem ;)

My Brennera pokonywaliśmy ok. 10 i było ok. jedyny korek był na prawym pasie na zjeździe chyba do Zillentar?? a tak poza tym było ok. Droga powrotna w sobotę 15-03 też bez niespodzianek (ale w stronę przeciwną był mega korek) tak że chyba mieliśmy szczęście ;)

Edytowane przez lukas482
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za życzenia i dobre słowa. Szczęśliwie nie zdarzyło się to na co niektóre symptomy wskazywały.od kilku godzin jestem po hospitalizacji w sympatycznym krakowskim szpitalu i wiem na czym stoję Obrażenia typowe dla wypadku komunikacyjnego tzw "trzaśnięcie biczem"oraz tylko stłuczenie żeber. Przy okazji szacunek dla włoskich służb na stoku i tamtejszego w miejscowości Tion szpitala.Od wypadku do przeprowadzenia najistotniejszych badań upłynęło podobno nieco ponad 1,5godz.Piszę podobno bo znam to tylko z relacji kolegi.

Nie pisałbym o tych szczegółach -pewnie dla większości nudnych-gdyby nie OBOWIĄZEK podzielenia się z Wami tym co powiedzieli mi zarówno włoscy jak i polscy lekarze.Otwartym tekstem mianowicie przekazywali,że gdyby nie kask na głowie to najpewniej mógłbym już nie tylko zapomnieć o nartach na zawsze ale też mieć problem ze świadomym i samodzielnym funkcjonowaniem .

Tak więc jeśli ktoś z Was zastanawia się czy warto jakiś garnek ubierać na głowę to niech mu mój przypadek da do myślenia.

Jeszcze raz pozdrawiam i życzę udanej końcówki sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość MRBOZENA2784

Wszystko byłoby w porządku, gdyby firma bardziej skupiała się na obsłudze klientów, a nie na robieniu sobie reklamy, która po prostu kłamie i wprowadza ludzi w błąd! Takie postępowanie nie zachęca do kupowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...