Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie o tym będziemy już niebawem sporo pisać, ale jako uwerturę mieliśmy Memoriał Heleny Marusarzówny i Bronisława Czecha w Jurgowie.

Poniżej wyniki:

SL Kobiety

SL Mężczyźni

Warto podkreślić dobrą dyspozycję młodziutkich Polek - Sabina Majerczyk rocznik 93 wygrała, trzecia była Kasia Wąsek rocznik 96.

Wśród Panów wygrał weteran, ale tuż za podium uplasował się medalista Akademickich Mistrzostw Polski i Śląska Sebastian Białobrzycki rocznik 94, a Dominik Białobrzycki rocznik 95 był siódmy.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla leniuszków przygotowałem szybką ściągę:

KOBIETY:

1) Gąsienica-Gładczan Agnieszka (Bib 5) 2:16:26

2) Majerczyk Sabina (Bib 6) + 0,55

3) Gąsienica-Daniel Maryna (Bib 7) + 1,60

4) Kłusak Magdalena (Bib 29) + 4,43

5) Wąsek Katarzyna (Bib 19) + 4,91

6) Misnakiewicz Hanna (Bib 24) + 5,9

MĘŻCZYŹNI:

1) Kłusak Jakub (Bib 20) 2:13:01

2) Bydliński Maciej (Bib 4) + 0,90

3) Ilewicz Jakub (Bib 1) + 1,17

4) Chrapek Adam (Bib 12) + 1,40

5) Kłusak Michał (Bib 2) + 1,65

6) Garniewicz Mateusz (Bib 9) + 4,71

Widać młodzież kąsa, ale jeszcze chwilę trzeba poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. że młodzi? póki co do naszego "asa" M.B. tracą dobre kilka sekund, więc tak naprawdę ciężko cokolwiek prorokować co z nich wyrośnie, bo do świata to im jeszcze bardzo daleko.

Kuba Kłusak 4 lata młodszy od Maćka, a dołożył mu 0,9 sek. Adaś Chrapek 5 lat młodszy, a stracił do Maćka 0,5 sek, więc nie wiem czy tak bardzo tracą :D Owszem na dalszych miejscach już straty są większe.

Jeśli chodzi o Panie, wygrała Agnieszka Gąsienica-Gładczan rocznik '87, druga była Sabina Majerczyk rocznik '93, a strata do liderki 0,55, trzecia była Maryna Gąsienica-Daniel rocznik '94 i tutaj strata już wynosiła 1,6 sek (ale to jest 7 lat różnicy). Kolejne miejsca już znacznie większa strata, bo ponad 4 sek. ale to są dziewczyny o 8-10 lat młodsze od zwyciężczyni.

Także myślę, że stwierdzenie, jakiego się dopuściłem, nie jest wybitnie nie na miejscu :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Kłusak 4 lata młodszy od Maćka, a dołożył mu 0,9 sek. Adaś Chrapek 5 lat młodszy, a stracił do Maćka 0,5 sek, więc nie wiem czy tak bardzo tracą :D Owszem na dalszych miejscach już straty są większe.

Jeśli chodzi o Panie, wygrała Agnieszka Gąsienica-Gładczan rocznik '87, druga była Sabina Majerczyk rocznik '93, a strata do liderki 0,55, trzecia była Maryna Gąsienica-Daniel rocznik '94 i tutaj strata już wynosiła 1,6 sek (ale to jest 7 lat różnicy). Kolejne miejsca już znacznie większa strata, bo ponad 4 sek. ale to są dziewczyny o 8-10 lat młodsze od zwyciężczyni.

Także myślę, że stwierdzenie, jakiego się dopuściłem, nie jest wybitnie nie na miejscu :) :)

Zerknij na wyniki pierwszego przejazdu. W drugim Maciek popełnił duży błąd i dlatego stracił tak dużo. Oczywiście liczą się dwa przejazdy i wynik idzie w świat. Gdyby Maciek pojechał normalnie to młodzież miałaby do niego min. 1,5 sek straty.

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak wiesz, nigdy nie kwestionowałem umiejętności Maćka :) I absolutnie nie twierdzę, że młodzi go w tej chwili objeżdżają czy walczą, jak równy z równym. Pamiętasz zeszłoroczne MP? Tam chyba wszystko Maciek wyjaśnił :) Bezapelacyjnie w szybkościowych to nikt z nim nie może rywalizacji nawiązać. Ale w przypadku technicznych jest już trochę inaczej. W warunkach atmosferycznych, jakie mamy w tej chwili chyba nikt nie jest zadowolony ze swoich przejazdów. W temp. +15 to festiwal błędów. Pewnie, jakby było -10, trasa przygotowana idealnie, to tak, jak mówisz, różnice byłyby większe, ale w tej chwili jest tak, jak jest. Maciek jest numerem 1, to wiemy obaj. Ty trzymasz kciuki za Macieja z wiadomych względów. Ja kibicuję komuś innemu w tych zawodach, ale obaj chcemy jak najlepiej dla narciarstwa. Pewnie cenisz całą czołówkę, podobnie jak ja Maćka (swoją drogą po Sochi trochę wypytywałem o MB i muszę przyznać, że ludzie, którzy go znają osobiście, wypowiadali się o nim w sposób bardzo przychylny - m. in. usłyszałem kilka fajnych anegdotek). Młodzi się zbliżają i to jest bardzo dobre z punktu widzenia dyscypliny. To nie tylko rywalizacja, ale także więcej możliwości rozwoju. Żałuję tylko tych szybkościowych konkurencji... :( Wtedy mielibyśmy pełny obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mogę się zgodzić z tym, co zostało wcześniej napisane. Maciek jest absolutnie naszym najlepszym zawodnikiem w konkurencjach szybkościowych - tutaj nie ma dyskusji. Natomiast uważam. że w konkurencjach technicznych chłopaki mogą spokojnie z nim walczyć, takiej przepaści tutaj już nie ma. W SL Jasiczek jest na tą chwilę chyba już lepszym zawodnikiem od Maćka, a do walki jeszcze włączy się pewnie Garnek, Ilewicz.. może ktoś inny. W GS nawet zakładając błąd Maćka, to przegrał wyraźnie z Kłusakiem, nie chce tutaj powiedzieć, że Kuba z pewnością jest lepszy, bo tak nie jest.. ale gadanie o błędzie tutaj nie ma znaczenia.. mogę z całą pewnością stwierdzić, że Chrapek w obu przejazdach popełniał spore błędy, a nadal walczył o medal. Tak samo młoda Gąsienica w drugim przejeździe włożyła wszystkim ponad sekundę, ale starczyło to tylko na 3 miejsce przez błąd w pierwszym. Każdy popełnia błędy :happy:

Tak samo nie chce tutaj ujmować jakichkolwiek umiejętności Maćkowi, bo jest naszym najlepszym alpejczykiem jeśli spojrzymy na wszechstronność, jednak różnica w konkurencjach technicznych nie jest już tak kolosalna ( z pewnością wpływ mają na to decyzje Maćka, aby postawić na konkurencje szybkościowe ). Niestety wcale to nie znaczy, że podniósł nam się poziom sportowy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wypowiem się trochę kontrowersyjnie...nie zyskam na pewno przychylności ale...mimo wszystko zaryzykuję...

Rozumiem, że wskazujecie klasyfikacje Polek i Polaków ale....to gdzie znajdujemy się obecnie(my jako całość - narciarsko) i gdzie znajduje się Pan Maciek, niestety wskazuje to :

" 1 VRABLIK Martin 1982 CZE 02:11.43

2 ZAMPA Adam 1990 SVK 02:12.10 +0.67

3 KLUSAK Jakub 1992 POL 02:13.01 +1.58

4 KOTZMANN Adam 1993 CZE 02:13.60 +2.17

5 BYDLINSKI Maciej 1988 POL 02:13.91 +2.4

"

Czy to są wyniki zadowalające ? Każdy oceni sobie sam. Na pewno wypada zastanowić się czy aspirujemy do czołówki alpejskiej czy nie. Czy marzy Nam się aby narciarstwo osiągnęło status podobny jak w Austrii.Pan Maciek jest na pewno niepodważalnym talentem na skalę naszego podwórka ale czy wyniki u Nas mają satysfakcjonujące przełożenie na wyniki na arenie międzynarodowej. Pozostawiam do indywidualnej oceny.

ps. Panie Jacku. Nie ma sensu pisać, że Pan Maciek popełnił błąd i dlatego taka strata do prowadzącego. To nie Bode Miller, który już nic nie musi udowadniać i jak pojedzie słaby zjazd to można skwitować, że przytrafił mu się głupi błąd. Bo następnego dnia wywalczy medal olimpijski. Pan Maciek ma niestety nikłe szanse na taki scenariusz co oczywiście nie oznacza, że ich nie ma oraz, że ja mu nie kibicuję. Wręcz przeciwnie. Każdy odśpiewany Mazurek i każda polska flaga na imprezie sportowej sprawia przyjemność. Trzymam kciuki za jutrzejszy dzień :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkurencjach technicznych z reguły jest tak , że każdy popełnia jakieś błędy na trasie , a ten kto zrobi ich jak najmniej dojeżdża pierwszy do mety . Są dwa przejazdy , więc trzeba jeździć zarówno "technicznie" jak i "taktycznie . Samo porównywanie czasów poszczególnych przejazdów jest nie do końca wymierne (start w odwrotnej kolejności ,co za tym idzie często bardzo różne warunki na trasie ) , a tłumaczenie ,że ktoś przegrał bo popełnił błąd , trochę naciągane .

Mam pytanie do "siedzących w temacie" :

Czy reszta polskiej męskiej kadry miała/ma w tym sezonie porównywalne warunki treningowe jak M.Bydliński , zwłaszcza jeżeli chodzi o konkurencje szybkościowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reszta polskiej męskiej kadry miała/ma w tym sezonie porównywalne warunki treningowe jak M.Bydliński , zwłaszcza jeżeli chodzi o konkurencje szybkościowe ?

Pisałem już o tym w jednym temacie :)

Z tego, co wiem, to niestety nie. Oczywiście nie dysponuję ŻADNYMI konkretnymi i potwierdzonymi danymi, są to jedynie informacje pochodzące ze źródła, którego pytanie bezpośrednio dotyczy, więc jednak uważam je za dość wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W slalomie też już wszystko jasne:

SLALOM POLKI

Miejsce 1 i 2 raczej bez większego zaskoczenia. 3 miejsce dla Kasi Wąsek (bardzo urodziwa juniorka, rocznik '96) jest warte podkreślenia :)

SLALOM POLACY

W pierwszym przejeździe Maciek Bydliński był przed Michałem Jasiczkiem, ale w drugim przejeździe dwudziesty trzeci zawodnik IO włożył Maćkowi prawie sekunde i to ostatecznie on został mistrzem. Różnica między tą dwójką a resztą stawki dość spora.

A tutaj wynik całych zawodów:

SL PANIE

Zwróćcie proszę uwagę, że wygrała (i to ze sporą przewagą) dziewczyna z rocznika '95. Jasne, była u siebie. Ale i tak włożyła naszym dość sporo...

SL PANOWIE

Adam Zampa pozamiatał, ale co tu dużo mówić - dla mnie ten koleś jest jednym z najlepszych i najbardziej perspektywicznych slalomistów na świecie.

I na koniec wyniki w dwuboju.

Dwubój slalomowy mężczyzn:

1. Maciej Bydliński

2. Jakub Kłusak

3. Mateusz Garniewicz

Dwubój slalomowy kobiet:

1. Agnieszka Gąsienica-Gładczan

2. Katarzyna Wąsek

3. Magdalena Kłusak

Zdjęcia z wczorajszego giganta:

FOTY Z GIGANTA

Edytowane przez ROCH
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zita nie ma neta w tej chwili, ale na pewno będzie miał informacje z pierwszej ręki, więc zakładam, że coś napisze w niedziele - chyba, ze da mi znać, to ja tu coś skrobnę.

Wczoraj było +15, więc roztopy ostre. Ponoć ostro sypali salmiakiem czy inna chemią, ale wiadomo, jak jest - nie da się całej trasy równo posypać, tak więc były miejsca lepsze i gorsze. Porobiły się dziury i to było największą przeszkodą. Z resztą, jak można zaobserwować na zdjęciach, miotało nimi okrutnie.

A przed chwilą wpadłem na to:

Edytowane przez ROCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...