Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki śniegowe w Val di Fassa


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Od jutra otwierają sellaronde...tylko na odcinku Salei - Belvedere, pomiędzy Passo Sella i Val di Fassa pokonywać trzeba będzie wyciągiem, ale najpóźniej od 21 grudnia ruszy cała sellaronda.

Komunikat ze strony:

Dopo le nevicate sulle Dolomiti in quota e la preparazione delle piste con l'innevamento programmato, il Sellaronda è agibile in entrambi i sensi. Solo un collegamento fra la Val Gardena e la Val di Fassa viene temporaneamente servito in discesa dal rispettivo impianto di risalita, in attesa della preparazione delle piste in quel tratto nei prossimi giorni. Il giro sciistico più famoso del mondo sarà pertanto interamente agilbile con piste e impianti dal weekend del 19-21 dicembre, collegando così sci ai piedi le quattro zone sciistche intorno al Gruppo del Sella.

Edytowane przez ivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z bywalców fiemme/fassa byłby tak uprzejmy i ułożył rozkład zajęć na tydzień dla średnio zaawansowanej starszej pary ?

trochę już czytałem ale wiadomości od ludzi którzy się znają nigdy nie za wiele :wink:

Latemar,Alpe Cermis,Alpe Lusia/Belamonte,Passo San Pellegrino/Falcade,San Martino di Castrozza,Pozza di Fassa/Buffaure. Taki ja mam plan.Wszystko jednak zależy od pogody.Karnet kupiony w Fiemme 3+3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ze strony:

Dopo le nevicate sulle Dolomiti in quota e la preparazione delle piste con l'innevamento programmato, il Sellaronda è agibile in entrambi i sensi. Solo un collegamento fra la Val Gardena e la Val di Fassa viene temporaneamente servito in discesa dal rispettivo impianto di risalita, in attesa della preparazione delle piste in quel tratto nei prossimi giorni. Il giro sciistico più famoso del mondo sarà pertanto interamente agilbile con piste e impianti dal weekend del 19-21 dicembre, collegando così sci ai piedi le quattro zone sciistche intorno al Gruppo del Sella.

Grazie! :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SellaRonda otwarta! :)

Komunikat ze strony:

After the snowfall in higher regions in the Dolomites and thanks to the big efforts of the lift owners, the Sellaronda is open in both directions. The only exception is the connection between Salei-Belvedere (Val Gardena-Val di Fassa), where the downhill has to be made by cabin lifts. When temperatures will drop, also this part of the track will be prepared with compact snow and opened within a couple of days. Sellaronda should be fully available from the weekend of the 19th-21st December.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marczello widzę ze jedziemy w tym samym czasie ..

piszesz ze karnet masz już kupiony..?

szukałem który to ten 3+3 ale nie za bardzo zczaiłem , to ten COMBINATO XL 3+3 ?

NA sella raczej nie mam zamiaru startować ,ale myślę o marmoladzie , myślisz ze damy sobie radę ?

no i jeszcze jakbyś mógł podpowiedzieć coś o jakiejś łatwiejszej czarnej , może bym w końcu spróbował..:happy:..

zjeżdżałem troszkę w saalbach czarna , ale króciutki , choć jak dla mnie bardzo stromy odcinek .

no i kusi mnie saslong...

możesz jeszcze coś podpowiedzieć , ewentualnie może jeszcze ktoś byłby uprzejmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SellaRonda otwarta! :)

Komunikat ze strony:

After the snowfall in higher regions in the Dolomites and thanks to the big efforts of the lift owners, the Sellaronda is open in both directions. The only exception is the connection between Salei-Belvedere (Val Gardena-Val di Fassa), where the downhill has to be made by cabin lifts. When temperatures will drop, also this part of the track will be prepared with compact snow and opened within a couple of days. Sellaronda should be fully available from the weekend of the 19th-21st December.

Thank you! :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnetu nie mam jeszcze kupionego.Będę kupował na miejscu.Karnat 3+3 jest do kupienia w dolinie Fiemme ( Latemar,Cermis,Lusia).

Na Selle też się nie wybieram.Z tamtych okolic to Buffaure/Ciampac z Vigo.

Saslonga nie mam w planach.Tam trzeba być z samego rana , wtedy najlepiej mieszkać w Gardenie.Ale Saslong jest ok .

O Marmoladzie reż myślę, dawno tam nie byłem.Ale tam też dobrze być wcześnie bo poźniej na stoku rządzą strażnicy muld.

Czarna , którą z czystym sumieniem mogę polecić to zjazd do Alby z Ciampaca, lub zjazd do parkingu w Alpe Lusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnetu nie mam jeszcze kupionego.Będę kupował na miejscu.Karnat 3+3 jest do kupienia w dolinie Fiemme ( Latemar,Cermis,Lusia).

Na Selle też się nie wybieram.Z tamtych okolic to Buffaure/Ciampac z Vigo.

Saslonga nie mam w planach.Tam trzeba być z samego rana , wtedy najlepiej mieszkać w Gardenie.Ale Saslong jest ok .

O Marmoladzie reż myślę, dawno tam nie byłem.Ale tam też dobrze być wcześnie bo poźniej na stoku rządzą strażnicy muld.

Czarna , którą z czystym sumieniem mogę polecić to zjazd do Alby z Ciampaca, lub zjazd do parkingu w Alpe Lusia.

Odnośnie karnetu 3+3 (Fiemme + DolomitiSuperskiSki) nie orientujesz się czy istnieje możliwość zakupu go w centrum Moeny?

Czy tylko stricte w dolinie Fiemme?

Bo nie ukrywam, że ten karnet jest dość ciekawą alternatywą dla DSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie karnetu 3+3 (Fiemme + DolomitiSuperskiSki) nie orientujesz się czy istnieje możliwość zakupu go w centrum Moeny?

Czy tylko stricte w dolinie Fiemme?

Bo nie ukrywam, że ten karnet jest dość ciekawą alternatywą dla DSS.

Tego nie wiem.

Trzeba poprostu pierwszy dzień zacząć w którymś z ośrodków Fiemme i tam rano kupić karnet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem.

Trzeba poprostu pierwszy dzień zacząć w którymś z ośrodków Fiemme i tam rano kupić karnet.

Zawsze byłem zwolennikiem kupowania karnetów w sobotę zaraz po przyjeździe. W niedzielny poranek to różnie bywa z kolejkami, a czasu szkoda :)

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego karnetu a mianowicie zaczynając jazdę w Moenie-Ronchi, z której puli mnie skasuje? (czy tej z Fiemme czy DSS)

Cały czas się po prostu waham pomiędzy tym kombinowanym a DSS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuje z Fiemme. Ew. z Trevalli - jesli taki masz podstawowy(też obejmuje Lusie/Moenę). Najpierw zawsze próbuje kasowac z lokalnego - jak sie nie da/nie obejmuje, to dopiero z superski.

czy ktoś z bywalców fiemme/fassa byłby tak uprzejmy i ułożył rozkład zajęć na tydzień dla średnio zaawansowanej starszej pary ?

trochę już czytałem ale wiadomości od ludzi którzy się znają nigdy nie za wiele :wink:

jesli Fiemme to:

Latemar, Alpe Lusia, Cavalese, Latemar, Alpe Lusia, Cavalese :-)

uwierz, że zdecydowanie wystarczy.

Marmolade i resztę zostaw na nastepny raz.

no i jeszcze jakbyś mógł podpowiedzieć coś o jakiejś łatwiejszej czarnej , może bym w końcu spróbował....

zjeżdżałem troszkę w saalbach czarna , ale króciutki , choć jak dla mnie bardzo stromy odcinek .

no i kusi mnie saslong...

możesz jeszcze coś podpowiedzieć , ewentualnie może jeszcze ktoś byłby uprzejmy..

Czarne to z definicji nie są łatwe... :-)

fajna czarna jest do Moeny (Piavac) ale w cieniu nawet w południe - nie wszycy lubią jak jest mocno twardo.

Inne - to rewelacyjna i widokowa trasa na Cermis (Cavalese) znana z podbiegu w czasie Tour de Ski

Na Latemarze- nie mniej widokowa '20' tka... (Pila di Santa)

https://plus.google.com/u/0/photos/111875851620210639063/albums/5983184431868129601/5983185376801812978?pid=5983185376801812978&oid=111875851620210639063

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marczello widzę ze jedziemy w tym samym czasie ..

piszesz ze karnet masz już kupiony..?

szukałem który to ten 3+3 ale nie za bardzo zczaiłem , to ten COMBINATO XL 3+3 ?

NA sella raczej nie mam zamiaru startować ,ale myślę o marmoladzie , myślisz ze damy sobie radę ?

no i jeszcze jakbyś mógł podpowiedzieć coś o jakiejś łatwiejszej czarnej , może bym w końcu spróbował..:happy:..

zjeżdżałem troszkę w saalbach czarna , ale króciutki , choć jak dla mnie bardzo stromy odcinek .

no i kusi mnie saslong...

możesz jeszcze coś podpowiedzieć , ewentualnie może jeszcze ktoś byłby uprzejmy..

Nie wiem w który rejon jedziesz?....ale Fassa jako taka nie ma kombinowanych skipassów...Fiemme ma stąd marczello taki może sobie nabyć....co do Góry Dżemu...to z Fiemme dość daleko z Fassy bliżej,ale i tak cały dzień w plecy...no chyba że chcesz bardzo to można wstając baaardzo rano....zaatakować.

Co do czarnych tras to w Alpe di Lusi masz Piavac fajna siekiera...Alpe Cermis fajne czarno-czerwone Olimpie...na Ciampacu do Alby...jest kilka lepszych i gorszych w sensie trudności....natomiast wszystkie dobrze przygotowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie wszystkim za podpowiedzi , ale tak jak myślałem ,zaczyna być tego za wiele tych informacji.. i zaczynam się gubić ..i to by się chciało i to..

choć myśląc zdroworozsądkowo zaczynam skłaniać się do propozycji mig12345 , tylko o o chodzi z jazdą w Cavalese ?

filemon będziemy mieszkać w Pozza.

wstawanie rano i dojazd gdziekolwiek raczej nie jest dla nas problemem , codziennie wstajemy rano , mamy zwierzęta w domu , ja codziennie trenuję pływanie od 6.30 rano:happy: . no chyba że tam są korki jakieś od rana.., bo odległości z Pozza mieszczą się chyba w 20km ?

skąd startować na marmoladę jakby co i jak wcześnie trzeba być na dole ?

filemon - czy pisząc siekiera masz na myśli bardzo stromo ? hmm..no to raczej nie dla nas..

duża jest różnica w cenie skipasa 3+3 a dol.super bo jakoś nie mogę znaleźć info ? choć obliczając ile to kosztuje cały wyjazd to i tak to będzie pewnie jakiś mały ułamek ogólnego kosztu..

na razie tyle , ale i tak pewnie będę się coś pytał ...

aa..chociażby o to czy omijać przełęcz brenner jadąc do pozzy, bo ktoś mi tak coś wspominał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...