Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy-Gdzie na narty w marcu tanio i blisko dla rodziny


Raschey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do dyspozycji termin 14.03.2015-22.03.2015. Chciałbym pojechać pierwszy raz na narty w Alpy. Na nartach jeżdżę z żoną od 8 lat. Białka Tatrzańska albo Rokytnice nad Jezierou. Jak że w tym roku słabo z urlopem to muszę się ruszyć dalej za śniegiem.Chciałbym wydać na wyjazd porównywalną kwotę więc kryterium numer 1 to jak najniższa cena. Będziemy jechali z dzieckiem 19,5 miesiąca w chwili obecnej więc kryterium numer 2 jak najbliżej z Łodzi. Do dziecka zabieramy opiekunki w postaci babcia+dziadek które na nartach nie jeżdzą. W związku z tym szukamy noclegu pod taką konfigurację i interesuje nas apartament z osobnym pomieszczeniem do spania i jak to przy dziecku jakiś aneks kuchenny by się przydał.

Bardzo liczę na Waszą pomoc ponieważ bardzo krucho u mnie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja to może nie Alpy, ale z opisanej sytuacji poleciłbym przeanalizowanie tej opcji :happy:

Chopok oferuje dość dobre warunki narciarskie w porównaniu do odległości od naszej granicy z innymi osrodkami. No i dziadkowie będą mieli co robić z pociecha np. w Tatralandii. Bylismy tam dobrych kilka lat temu na tydzień i wrazenia ok, choc osrodek byl zaraz po otwarciu. Nie wiem ,jak to wygląda teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 razy Tatralandia/Chopok przy okazji Białki i nie pojadę tam więcej bo jakoś mi nie podeszło.

Pomijając fakt terminu bardziej mi podpasowały Rokytnice niż chłopok. "Prawie" jak w Alpach :)

P1050418J_whwhwsh.JPG

Pewnie gdyby nie termin znów bym się wybrał do Białki bo jest to naprawdę trafiająca w moje oczekiwania miejscówka. Jedyne co to już trochę mi się znudziła bo ile można. Święta z Sylwkiem w Białce, potem znów "ferie" w Białce i tak w około. Rokytnice były taką odskocznią ale w tym terminie, który mam obecnie do dyspozycji muszę szukać śniegu gdzie indziej.

Tak mi teraz przyszło do głowy że małemu trzeba dowód wyrobić.

Edytowane przez Raschey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać przez Booking miejscówki czy jakąś inną metodą ?

Ktoś mi polecił Paganella czyli rozumiem, że spania szukać np. w Andalo. Znalazłem ofertę w obiekcie Al Toscana, apartament z 2 sypialniami za 1892 Pln.

http://www.booking.c...e69907d4ea59X15

Oferta ok., niemniej jednak jest kawał drogi i wolałbym coś bliżej.

Np. Hochkar.

http://www.booking.c...t_room=63514702

Rozumiem że tam się śpi w Göstling an der Ybbs i jest jakiś bezpłatny skibus pod wyciągi.

Ciekawą ofertę znalazłem też trochę dalej w Alpendorf-Wagrain.

http://www.booking.c...t_room=45462701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 razy Tatralandia/Chopok przy okazji Białki i nie pojadę tam więcej bo jakoś mi nie podeszło.

Nie możesz napisać wprost - trasy były za trudne ..... :happy: wcale się nie dziwię - -rekreacja ma swoje prawa - połowa ośrodka to jakiś czarny armagedon ....

Jak szukasz tanio i jeździsz rekreacyjnie a podoba się w Białce - to nie pchaj się na Słowację bo tam drogo a jedz np: do Zieleńca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz napisać wprost - trasy były za trudne ..... :happy: wcale się nie dziwię - -rekreacja ma swoje prawa - połowa ośrodka to jakiś czarny armagedon ....

Jak szukasz tanio i jeździsz rekreacyjnie a podoba się w Białce - to nie pchaj się na Słowację bo tam drogo a jedz np: do Zieleńca

Przecież człowiek pyta o Alpy...

Paganellę mogę polecić z autopsji, ale to nie spełnia Twojego kryterium odległości. Hochkar blisko, ale na tydzień jeżdżenia to trochę mały, lepiej dołożyć trochę km i faktycznie dojechać do Alp, gdzie liczba fajnych ośrodków praktycznie nie jest ograniczona, aż trudno doradzać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz duży narciarski kombinat, tj. dużo tras, połączonych, masa infrastruktury, czy chcesz powtórzyć Białkę, tyle że w Alpach? Bo od tego zacznij, a później szukaj. Wspomniene Amade to wiele, mniej lub bardziej połączonych tras. A jeżeli chcesz Białki, to spokojnie możesz sobie to darować. Cenowo zależność jest dosyć prosta. Im dalej od wyciągów tym tańsza kwatera. Tych możesz szukać przez Booking, ale większość ośrodków ma na swoje stronie ofertę noclegów i tam czasem można znaleźć coś atrakcyjnego. No i możesz rozejrzeć się za wyjazdem zorganizowanym, często ze szkoleniem, ale z dojazdem własnym. Reszta na PW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak czepiliście tej Białki.Gdyby nie to że wszystkie trasy są takie same i więcej się stoi w kolejce niż jeździ było by super :) Wracając do tematu. Im więcej patrze na to Wagrain skiamade tym bardziej mi się podoba. Z bookingiem to taki standard że biorą odrazu 30% i resztę na 40 dni przed przyjazdem ? Żeby jakiś zonk nie wyszedł, czy to normalka że się płaci przed przyjazdem ?

Tylko ceny karnetów są kobylaste bym powiedział ale widzę że takie są w całym rejonie. Jest jakaś opcja kupienia karnetów taniej niż po cenach ze strony skiamade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak czepiliście tej Białki.Gdyby nie to że wszystkie trasy są takie same i więcej się stoi w kolejce niż jeździ było by super :) Wracając do tematu. Im więcej patrze na to Wagrain skiamade tym bardziej mi się podoba. Z bookingiem to taki standard że biorą odrazu 30% i resztę na 40 dni przed przyjazdem ? Żeby jakiś zonk nie wyszedł, czy to normalka że się płaci przed przyjazdem ?

Tylko ceny karnetów są kobylaste bym powiedział ale widzę że takie są w całym rejonie. Jest jakaś opcja kupienia karnetów taniej niż po cenach ze strony skiamade ?

Wagrain jest OK.

Tylko ceny skipasów :eek: Cena za całe Ski Amade.A wykorzystasz przez tydzień 10% ośrodków.

Uważam,że jeśli zależy Ci na oszczędnym wyjeździe to Ski Amade się nie nadaje.

Od połowy marca to z dnia na dzień znajdziesz noclegi.Nie rezerwuj już.

Booking wg. mnie OK i bezpieczny.Zazwyczaj nie płaciłem żadnej zaliczki.A wszystko było zgodne z opisem w ofercie.

Jeśli chodzi o wybór ośrodka narciarskiego to już inna bajka.

Ja podam ten,dziesięciu innych go zaneguje i poda 20 lepszych.

W terminie marcowym mocno trzeba się skupić na wartościach śniegowych.Bergfex będzie w tym pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagrain jest OK.

Tylko ceny skipasów :eek: Cena za całe Ski Amade.A wykorzystasz przez tydzień 10% ośrodków.

Uważam,że jeśli zależy Ci na oszczędnym wyjeździe to Ski Amade się nie nadaje.

Od połowy marca to z dnia na dzień znajdziesz noclegi.Nie rezerwuj już.

Booking wg. mnie OK i bezpieczny.Zazwyczaj nie płaciłem żadnej zaliczki.A wszystko było zgodne z opisem w ofercie.

Jeśli chodzi o wybór ośrodka narciarskiego to już inna bajka.

Ja podam ten,dziesięciu innych go zaneguje i poda 20 lepszych.

W terminie marcowym mocno trzeba się skupić na wartościach śniegowych.Bergfex będzie w tym pomocny.

Co byś w takim razie polecił biorąc pod uwagę przystępne ceny, termin (czyli warunki śniegowe) i w podobnej odległości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś w takim razie polecił biorąc pod uwagę przystępne ceny, termin (czyli warunki śniegowe) i w podobnej odległości ?

Za co???

Za co taka kara? :rolleyes:: :wink:

Tak ciężko teraz radzić.Mam na myśli warunki pogodowo-śniegowe panujące obecnie.

Spokojnie.

Trzeba czekać aż zima przyjdzie.

A wtedy będziemy mogli się spokojnie rozejrzeć za tańszymi a bliżej położonymi ośrodkami.

Absolutnie nic nie rezerwowałbym teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co???

Za co taka kara? :rolleyes:: :wink:

Tak ciężko teraz radzić.Mam na myśli warunki pogodowo-śniegowe panujące obecnie.

Spokojnie.

Trzeba czekać aż zima przyjdzie.

A wtedy będziemy mogli się spokojnie rozejrzeć za tańszymi a bliżej położonymi ośrodkami.

Absolutnie nic nie rezerwowałbym teraz.

Mądrze prawi! Po co Ci decydować teraz. Przecież jeszcze 3 miesiące.

Obserwuj warunki i zdecyduj pod koniec lutego. Absolutnie wszędzie znajdziesz kwatery w rozsądnej cenie w tym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak czepiliście tej Białki.

Mylne odnosisz wrażenie - nikt się tutaj Białki nie czepia, a bardzo często jest stawiana na tym forum jako wzór do naśladowania dla innych!!!!

Ja tam bywam kilka razy w sezonie ( na forum były z tych wyjazdów relacje) i mimo jej popularności i niewątpliwie w większości zdecydowanie łagodnych stoków - lubię tam czasami pojeździć - osobną kwestią są kolejki w ferie i święta to dramat .

Ok, skoro tak się sprawy mają i polecacie rezerwować co na koniec lutego to tak zrobię. Mam nadzieję że ceny karnetów też będą rozsądne bo 200 eurasów za 5 dni to grubaśnie. I mam nadzieje że będą gdzieś blisko fajne warunki.

Nastaw się psychicznie na to że wyjazd w Alpy to minimum 2 tyś zł/osoba przy 4 osobach w samochodzie - jeżeli wybierasz topowy ośrodek cena wzrasta i to znacznie - jeżeli mniejszy ceny karnetów mogą być zdecydowanie niższe robiłem ostatnio porównanie dla znajomego w styczniu Solden z Lofer :

Solden -140 km + gurgle 70 - ponad 200 km - lodowiec - top Austrii i pewnie Europy

Lofer - 42 km tras - kameralny ośrodek -większość tras niebieskich

Solden z warszawy 1400km

Lofer 1000 km

Rożnica 800 km ... kilkaset złotych w kieszeni ....

Karnet dla osoby dorosłej 6 dni 175 euro dla dziecka 11 lat - 140 euro ( do 15 lat) ( w Solden karnet kosztuje 228 euro bez zniżki dla syna w Ski Amade .... 234euro) czyli 136 euro taniej)

1

Nocleg tydzień apart w okolicach lofer 350 euro w Solden i okolicach od 400 euro a i to okazja .... nawet podatek "klimatyczne" 1,1 euro do 1,7-2,1 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...