Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

[all mountain] pomoc w pierwszym świadomym zakupie


damiok

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 28 lat

3. Waga - 82kg

4. Wzrost - 178 cm

5. Na nartach jeżdżę od ..4.. sezonów, kilkanaście dni w ciągu roku, staram się jak najwięcej, w ciągu roku biegam, chodzę po górach, MTB, wspinaczka

6. Moje umiejętności określam na ...5. Sam nie wiem jak to określić, nie mam problemów na czerwonych trasach. Czarne czasem okazują się za trudne, choć nie zawsze.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Cruise flex 70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Fischer CTX 200 poprzednio Rossignol CUT 10,5

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - lubię raczej krótkie skręty, dynamiczną, szybką jazdę. W takim kierunku chciałbym iść - dynamiczna, agresywna, szybka jazda, a dalej chciałbym spróbować się poza trasą. Czasem lubię także długi skręt. W zasadzie nie mam wyrobionego konkretnego stylu jazdy, zawsze chce szybciej, najwięcej fanu mam z jazdy po czerwonych trasach, czasem rekreacyjnie niebieskie, jeśli chodzi o czarne trasy to czasem dają więcej przyjemności niż czerwone, a czasem zwyczajnie na nich się męczę. Ale z czarnymi nie mam jeszcze ogromnych doświadczeń.

10. Upatrzyłem sobie narty - Salomon X-Drive 8.3 / Rossignol Experience 83 TPX

11. Mój budżet na narty to około - +/- 1500,00zł

Moje pierwsze narty na których nauczyłem się jeździć i które do tej pory bardzo pozytywnie wspominam to Rossignole Cut 10.5 177 cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,01-02,rossignol,cut-10-5,174.html natomiast drugie, okazyjnie otrzymane Fisher CTX200 170 cm okazały się totalnym niewypałem, źle mi się na nich jeździ (problem dobrym łapaniem krawędzi, wibracje narty, uczucie niewielkiej stabilności przy dużej prędkości). W tym roku za namową do testów wziąłem Salomon X-Drive 80 Ti z wypożyczalni intersportu - jeździło się genialnie. Swietnie łapały krawędź, stabilność super. Ogółem rewelacja. Zastanawiam się dość mocno nad dwoma typami nart Salomon X-Drive 8.3 / Rossignol Experience 83 TPX obie mogę mieć w podanym wyżej budżecie i zastanawiam się dość mocno co wybrać. Zakup muszę zrobić w nadchodzącym tygodniu. Proszę o pomoc w pierwszym świadomym zakupie (świadomy dlatego, że poprzednie dostałem lub wziąłem bardzo okazyjnie :) :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I zaraz na początku zaznaczam że to moje prywatne zdanie oparte na praktyce a nie na rankingach...

Ja osobiście jestem zwolennikiem nart typu all mountain. Uważam że Twój wybór jest trafiony (Rossignol) a co do Fisherów (ja zakupiłem progresory800 po rewelacyjnej opinii na str. skionline) a jak dla mnie to totalny "szajs".

Ja obecnie śmigam na rossignol experience 88. To po prostu narta REWELACYJNA. Na twardym trzyma, skręty wycinasz jakie chcesz, krótki, długi... szybkość... (ostatnio wg GPSa 89km/h i to spokojniutko) i co ważne! jak wszyscy odpuszczają i jadą do domu... bo przesypy... i za miękko (a teraz to jakby cały czas) to te narty zaczynają jeździć i wtedy czujesz ich możliwości. A jeżeli lubisz świeży śnieżek i wypad poza trasy no to poczujesz ich możliwości x2.

Kupiłem na wyprzedaży posezonowej --> w sezonie kosztowały 2800 a ja kupiłem za 1600! ale polecam. Myślę że te Twoje 83 nie wiele się różnią!

Pozdrawiam. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Na nartach jeżdżę od ..4.. sezonów, kilkanaście dni w ciągu roku, staram się jak najwięcej, w ciągu roku biegam, chodzę po górach, MTB, wspinaczka

Twój profil idealnie wstrzela się w jazdę poza trasą i uprawianie skiturów ;) dlatego porządnie się zastanów nad sprzętem żebyś nie musiał w krótkim odstępie czasu kupować nowego sprzetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I zaraz na początku zaznaczam że to moje prywatne zdanie oparte na praktyce a nie na rankingach...

Ja osobiście jestem zwolennikiem nart typu all mountain. Uważam że Twój wybór jest trafiony (Rossignol) a co do Fisherów (ja zakupiłem progresory800 po rewelacyjnej opinii na str. skionline) a jak dla mnie to totalny "szajs".

Ja obecnie śmigam na rossignol experience 88. To po prostu narta REWELACYJNA. Na twardym trzyma, skręty wycinasz jakie chcesz, krótki, długi... szybkość... (ostatnio wg GPSa 89km/h i to spokojniutko) i co ważne! jak wszyscy odpuszczają i jadą do domu... bo przesypy... i za miękko (a teraz to jakby cały czas) to te narty zaczynają jeździć i wtedy czujesz ich możliwości. A jeżeli lubisz świeży śnieżek i wypad poza trasy no to poczujesz ich możliwości x2.

Kupiłem na wyprzedaży posezonowej --> w sezonie kosztowały 2800 a ja kupiłem za 1600! ale polecam. Myślę że te Twoje 83 nie wiele się różnią!

Pozdrawiam. Janusz

Zgadzam się w 100%.

Ja jeżdzę na RTM 84,mam też parę slalomek,które kiedyś woziłem na stoki i czasem jeszcze jeździłem żeby się dokatować,ale teraz głównie stoją w garażu:eek:

Bierz te AM w ciemno,ale najdłuższe jakie produkują ,czyli 183-184cm.

Pozrdrawiam

Edytowane przez piter100
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba musisz pomyśleć o zmianie butów.

a niby że 70... dla mnie spox... jak nie jeździ wyczynowo... ja osobiście mam 90! choć wszyscy mówią PRZY TWOJEJ JEŹDZIE 120... ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co może masz rację... ale to kwestia osobistych odczuć... nie sądzisz? powiem Ci że ja miałem 120 i wróciłem do 90...

jestem wygodny... i nie chce mi się rozpinać co zjazd! moje 90 uważam za optymalne od 8 do 16 bez rozpinania... ale tak jak zawszę powtarzam... TO JA! moje prywatne zdanie! czytałem już na forum że są narciarze co we flexie 120 i wyższym jeżdżą cały dzień... no ja nie mogę!

PS. Może 70... no... no... ale? jak mu noga dobrze leży!

PS2. ja osobiście nie na widzę uczucia bólu stopy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, ci co jeżdżą wyczynowo to używają 150. Nie musi kupować 120 ale te 90-100 to mógłby spokojnie mieć, nie uważasz?

Dokładnie narty AM około 80mm pod butem i buty flex 90-100 uważam za najbardziej uniwersalny zestaw chociaż w tym roku w Alpach na trasach poniżej 2000m.n.p.m. zastałem ,,beton'' z lodowymi plackami i trochę ciężko było,ale to z powodu braku naturalnego śniegu (poniżej 2000m.n.p.m.) ,który spadł dopiero w ostatnim dniu mego pobytu w Alpach retyckich (Alta valtellina).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie narty AM około 80mm pod butem i buty flex 90-100 uważam za najbardziej uniwersalny zestaw chociaż w tym roku w Alpach na trasach poniżej 2000m.n.p.m. zastałem ,,beton'' z lodowymi plackami i trochę ciężko było,ale to z powodu braku naturalnego śniegu (poniżej 2000m.n.p.m.) ,który spadł dopiero w ostatnim dniu mego pobytu w Alpach retyckich (Alta valtellina).

ale chcesz się pochwalić że byłeś w alpach... czy chcesz gościowi doradzić?

PS. i znów się zaczyna! zamiast porada... jedna, druga, trzecia...i WOJNA KTO MĄDRZEJSZY! może ten co założył posta sobie zdecyduje!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. i znów się zaczyna! zamiast porada... jedna, druga, trzecia...i WOJNA KTO MĄDRZEJSZY! może ten co założył posta sobie zdecyduje!

Ten co założył posta wcale nie pytał o buty. Ale co szkodzi komuś coś lekko zasugerować? W dobrej wierze?

wiesz co może masz rację... ale to kwestia osobistych odczuć... nie sądzisz? powiem Ci że ja miałem 120 i wróciłem do 90...

jestem wygodny... i nie chce mi się rozpinać co zjazd! moje 90 uważam za optymalne od 8 do 16 bez rozpinania... ale tak jak zawszę powtarzam... TO JA! moje prywatne zdanie! czytałem już na forum że są narciarze co we flexie 120 i wyższym jeżdżą cały dzień... no ja nie mogę!

PS. Może 70... no... no... ale? jak mu noga dobrze leży!

PS2. ja osobiście nie na widzę uczucia bólu stopy!

Stopa może dobrze leżeć w bucie 120 i źle w bucie 70. To oczywiście kwestia odpowiedniego doboru i dopasowania buta. W dobrze dopasowanym bucie stopa nie powinna boleć. I to jest kwestia poza jakąkolwiek dyskusją. Może tu tkwi diabeł? Buty o flexie 90 dla chłopa ważącego ponad 80 kg to nie jest żadna przesada. Sam zresztą masz 90 i jak widzę chwalisz sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie narty AM około 80mm pod butem i buty flex 90-100 uważam za najbardziej uniwersalny zestaw chociaż w tym roku w Alpach na trasach poniżej 2000m.n.p.m. zastałem ,,beton'' z lodowymi plackami i trochę ciężko było,ale to z powodu braku naturalnego śniegu (poniżej 2000m.n.p.m.) ,który spadł dopiero w ostatnim dniu mego pobytu w Alpach retyckich (Alta valtellina).

ale chcesz się pochwalić że byłeś w alpach... czy chcesz gościowi doradzić? PS. i znów się zaczyna! zamiast porada... jedna, druga, trzecia...i WOJNA KTO MĄDRZEJSZY! może ten co założył posta sobie zdecyduje! Pozdrawiam

Z reguły się nie mieszam ...a może jednak:

...a może Janek po prostu chciał doradzić? :eek: Parę razy był a Alpach i parę stoków zjechał w Polsce też:confused:: Coś ma do powiedzenia w temacie i nie ma znaczenia czy jeździ jak Marcel, czy nie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chcesz się pochwalić że byłeś w alpach... czy chcesz gościowi doradzić?

PS. i znów się zaczyna! zamiast porada... jedna, druga, trzecia...i WOJNA KTO MĄDRZEJSZY! może ten co założył posta sobie zdecyduje!

Pozdrawiam

Przecież radzę :narta AM, buty flex 90 i przestroga ,że na ,,betonie'' trochę gorzej niż na krótszych nartach. JAKA WOJNA :confused:: W Alpach byłem 5 raz i pierwszy raz spotkałem trudniejsze warunki na niżej położonych trasach. Zestaw narciarski (narty plus buty) od trzech sezonów ten sam.pozdrawiam

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież radze :narta AM, buty flex 90 i przestroga ,że na ,,betonie'' trochę gorzej niż na krótszych nartach. JAKA WOJNA :confused::

Janek, Jaśkowi trza po naszymu, bo jak mu "pier..olisz po gorolsku" to się strasznie denerwuje.

Przepraszam, że użyłem słowa niecenzuralnego ale to cytat z Jaśka.

Wiem co mówię bo raz mu już podpadłem:wink:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, Jaśkowi trza po naszymu, bo jak mu "pier..olisz po gorolsku" to się strasznie denerwuje.

Przepraszam, że użyłem słowa niecenzuralnego ale to cytat z Jaśka.

Wiem co mówię bo raz mu już podpadłem:wink:

Pozdrawiam

ale hopy spoko stawiam browara na Chopoku :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za odpowiedzi :) jeśli chodzi o buty to co da większy flex. tak wiem - większa sztywność ale jak dla gościa który jeździ 4 sezony przełoży się to na odczucia z jazdy.

druga sprawa - zastanawia mnie kwestia taliowania.

Salomon 80 TI: 125/79/107 R15

Salomon 8.3: 129/83/112 R14,4

Rossignol Experience 83 132/83/120

o ile kwestia szerokości pod butem jest dla mnie jasna. o tyle możecie coś więcej powiedzieć nt. szerokości na dziobie i z tyłu

Damiok jeszcze jestes na etapie szlifowania techniki i rozwoju. Moim zdaniem dechy powyzej 80mm to zly wybor. Szukaj dech o szerokosci 72-76 pod butem na rdzeniu drewnianym o promieniu 15-17m. Dla przykladu rossi pursuit, volkl code, dynastar chrome itd. Przy okazji buty rzeczywiscie moglbys wymienic.

jako jedyna osoba odradzasz AM. Czemu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...