Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zaorany Raj! czyli... Pilsko x4 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Zaorany Raj! czyli... Pilsko x4 cz1 :) Dawno nic nie wrzucałem co prawda tym razem znowu nie miałem aparatu, ale kolega Szymon wytargał "foto małpkę" taki mały szmelc ale robi zdjęcia i jest lekkie :D znalazł kiedyś w lesie.. a darowanemu koniu...Szymon zaproponował Pilsko.. cały tydzień lekko dosypywał śnieg, do tego ujemna temperatura zapowiadało się nie najgorzej, rano szybkie śniadanie tylko kromka z dżemem (dodatkowo zapakowałem 1l herbaty, 2 kromki + batona.. celowo o tym piszę bo wrócę do tego na końcu relacji :-P) Ruszamy z Przełęczy Glinne ok 9 ranoCIMG1051-2.jpgLecimy od razu na słowacki wierzchołek, dociaramy po ok 1h i 45min. Ogólnie to mgła raz duża na ok 20-30m, a czasami spore przejaśnienia.CIMG1056-2.jpgCIMG1060-2.jpgCIMG1068-2.jpg Szybki przepak i lecimy w doł zachodnim zboczem, pierwsze wrażenie... wow! śnieg genialny! już na podejściu widzieliśmy że było ok 10cm świeżego puchu (suchego) który leżał na ok 20-30cm warstwie puchu zsiadłego. Krzycząc z radości wow!, juhu! ahhh! zatrzymując się stwierdzamy że to jest nasz śnieg sezonu! do tej pory zawsze gdy było po opadzie był to ciężki mokry śnieg... a tutaj takie coś i to w marcu! najczęściej zdarzają się takie warunki po opadzie w styczniu/lutym. Niestety czym niżej tym coraz bardziej zaorane przez skuterowców! aż zaczyna odbierac przyjemności ze zjazdu :-( CIMG1076-2.jpg

Pilsko2.jpg

Pilsko2.jpg.b9496049354bc2ebabfe6ded6e13d428.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaorany raj!.. czyli Pilsko x4 cz2

Wręcz ciężko znaleźć dłuższą własną linię... bo chwile się jedzie w nietkniętym a za chwile wpada w pół metrowy dół po skuterze wrr! :(

Przepak i lecimy do góry na szczyt, torując w nietkniętym śniegu jednocześnie szukając innych lini zjazdu (bez skuterowców!)

CIMG1077-2.jpg

CIMG1080-2.jpg

CIMG1083-2.jpg

Znowu szybki przepak i w dół w innym kierunku... i to jest to! :P

CIMG1089-2.jpg

Prawie każdy zjazd to ok 400m deniwelacji w rzadkim lesie! już teraz praktycznie w nietkniętym śniegu

Wracamy do góry zakładając ślad aby przy następnym podejściu mieć już przetorowane.

Podchodząc spotykamy w lesie sporo takich linii!

CIMG1097-2.jpg

CIMG1100-2.jpg

I co? na kopule pogoda robi się coraz ładniejsza!

CIMG1104-2.jpg

CIMG1108-2.jpg

CIMG1111-2.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaorany raj! czyli... Pilsko x4 cz3I kolejny zjazd na stronę słowacką :)Ja najeżdżam na nawiany śnieg przy "karle" w kopule szczytowej i zamiast się delikatnie odchylić w locie ustawiam środek ciężkości nad wiązaniami wbijając się w kolejną zaspę... dzioby idealnie wchodzą w nią nie wypływając na górę... ja słyszę klik klik (wiązania :-P i zostaje wystrzelony jak z procy :))))))))) CIMG1114-2.jpgWstaję i nic nie widzę! :) myślę sobie przecież leshe do wiązań (sznurki) są znane jako "wybijko zęby" a nie "wybijko oczy" ale to tylko śnieg na całej mojej głowie przysłonił całkowicie gogle po krótkim oczepaniu Szymon pstryka fotkę :-) Kolejna fotka jak rzadki las można spotkać po tej stronie CIMG1117-2.jpg Lecimy do góry... to jest już 4 podejście w nogach albo raczej w płucach mamy już łącznie 1500m podejść... i co?! rany boskie nie daje rady! jest totalny zjazd energetyczny nogi w miarę świeże, ale puls skacze do góry jak szalony i głowa boli! idę 30-50m i krótki postój żeby złapać dech... wtedy przypominam sobie co zabrałem do jedzenia i co zjadłem na śniadanie. Niestety... stanowczo za mało jak na taki wysiłek, zwyczajnie zabrakło paliwa i odcieło prąd! 1l herbaty wypity wszystkie kanapki zjedzone, baton też (zawsze biorę oprócz kanapek 3 batony i sporą ilość suszonej żurawiny... nie wiem dlaczego tym razem nie wziąłem :(). Do tej pory po zjeździe w godzinę podchodziliśmy na szczyt (tak jak wspomniałem ok 400m deniwelacji torując), tym razem mieliśmy juz założony ślad a ja przeszedłem to w 1h i 15min masakra! po drodze jadłem kilka krotnie śnieg aby się nawodnić - nauczka dla mnie. Na górze czeka nagroda... jestem wycieńczony, doczołguję się na szczyt i taki widok! CIMG1119-2.jpg Jest pięknie! zjad w dół granicą kapitalny! kolejne polanki jeszcze lepszego śniegu (wschodnia wystawa nie ruszona przez słońce) I tak po pokonaniu 21km, 1900m przewyższeń i 8h tury docieramy do auta... stwierdzamy że dzisiejsza tura zakrawa prawie o miano wyrypy :). Ja do tej pory nigdy takiego przewyższenia nie zrobiłem, Szymon liczy.. i mówi że chyba też :-P. Zahaczamy o sklep gdzie muszę uzupełnić węglowodany aby dojść do siebieW domu padam na pysk... rano próbuję wstać o 6 i budzić żonę żebyśmy pojechali na Czantorię, ale ona jakaś taka zaspana a ja po 10min i wyciszeniu telefonu nie wiem kiedy znowu zasnąłem... budzę się przed godz. 10 po 11h snu o jak bosko się spało! ale jest kac moralny że nie pojechaliśmy... no nic zajmiemy się domem i najwyżej wyciągnę ją na bieganie :-) na szczęście udało się i zrobiliśmy krótkie rozbieganie 8km. Co się odwlecze to nie uciecze... jutro Czantoria z rana! organizm zregenerowany! Link do trasy na endomondo:https://www.endomondo.com/workouts/481615202/15439068[ATTACH=CONFIG]21122[/ATTACH] Pełna galeria:https://picasaweb.google.com/104739309231216197410/2015III6PilskoX4FotoMaPka?noredirect=1# PozdrawiamTomekp.s. w 3 częściach ponieważ nie można więcej niż 12 obrazków z BBcode :/

Pilsko2.jpg

Pilsko2.jpg.6be92431442f9c5bd79f89d239414d5e.jpg

Edytowane przez MajorSki
  • Like 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nawet nie wiesz jak zazdroszcze :) super foty, pogoda no i warun też niczego sobie. Widziałem dzisiaj zdjęcie na FB kolegi, z charakterystycznym drzewem zwalonym nad potokiem - na pewno kojarzysz - z tego co pamiętam jechaliśmy razem koło niego. Widać po nim ile jest śniegu - dość sporo :)

Wszystkie zjazdy zaczynaliście i kończyliście na przełęczy? Czy tylko pierwszy, a potem lądowaliście już bardziej na Słowacji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nawet nie wiesz jak zazdroszcze :) super foty, pogoda no i warun też niczego sobie. Widziałem dzisiaj zdjęcie na FB kolegi, z charakterystycznym drzewem zwalonym nad potokiem - na pewno kojarzysz - z tego co pamiętam jechaliśmy razem koło niego. Widać po nim ile jest śniegu - dość sporo :)

Wszystkie zjazdy zaczynaliście i kończyliście na przełęczy? Czy tylko pierwszy, a potem lądowaliście już bardziej na Słowacji?

Hej yyy Patryk? hmm w sumie było jeszcze 3 freeridowców na szczycie na szerokich dechach. On chyba miał K2? nie wiem czy to wspólne zdjęcie z Szymonem to On nam nie robił :) aaa dodam od razu że wypad był w piątek :P

Jeździłeś do tej pory po słowackiej stronie? jeżeli nie to koniecznie w przyszłym sezonie musisz przykleić foki i dajemy! :) a wcześniej od września rower albo bieganie! :)

Startowaliśmy z Przełęczy Glinne na wierzchołek słowacki, a potem wszystkie zjazdy robiliśmy bezpośrednio z jego wierzchołka (na polskim w ogóle nie byliśmy):

1 zjazd bardziej w stronę polskiego wierzchołka i wjechaliśmy w stromszy żleb o wystawie NW (nie wiem czy to nie czasami ten żleb o który chodziło Johnnemu), ale niżej w lesie ostro zryte przez skutery

2 zjazd już początek na stronę SW do żlebu który opada z przełączki pomiędzy Pilskiem a Mechami a potem bardziej kierowaliśmy się na W (zachód)

3 zjazd już prosto na w kierunku W (zachód) bo mieliśmy już założony ślad

4 zjazd w kierunku E (wschód) wzdłuż granicy do auta (początek polanami i trochę w lesie aż wpadliśmy na szlak graniczny)

Myślę że następnym razem trzeba zjechać, założyć ślad z zachodniej wystawy i robić zjazdy W, NW. Jak jest przetorowane to jesteś w stanie w 50min zrobić 400m deniwelacji.

Teraz widziałem że zablokowałem mapę na endomonto... już odblokowane możesz oglądnąć dokładniej:

https://www.endomondo.com/workouts/481615202/15439068

Piękna wyrypa :applause: , a na górze warun marzenie:angel:

Tomku mam pytanie , na jakim sprzęcie jeździsz ?

Atomic Aspect 170cm - 85mm pod butem, wiązania Dynafit Speed Turn, Buty Dynafit TLT6 <- ale ja jestem lekki 62kg i 174cm :)

Przyznam, bez bicia... na te warunki które były w piątek wypadałoby mieć coś >110mm :)

Dlatego nastepny zestaw to będzie narta 110-115mm + wiązania Diamir Vipec :) (zobaczymy może dokupię płytę do nich i będę je miał dodatkowo do Atomiców, a Speedy przerzucę do jakichś krótszych "żużlówek" 72-77mm - takie na Tatrzańskie wąskie żleby + warunki wiosenne gdy sporo kamieni)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli przymierzam się do nowego sprzętu na przyszły sezon , miałem okazję testować kilka modeli nart K2 i Majesty oraz wiązanie Marker Kingpin . Najbardziej przypadła mi do gustu narta K2 Annex 108 , tylko jeszcze muszę do niej znaleźć jakieś mocne , ale lekkie wiązania . Kingpiny fajne , ale na razie bardzo drogie , chyba , że wyrwę je gdzieś za połowę ceny:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Patryk :)

No a na Słowacje jeździłem, jak mogłeś mnie podejrzewać, że nie :D? Tylko ja do Glinnego nie zjeżdzałem nigdy akurat. Jeździłem tak, że wypada się w okolicach Sihelnego i dojeżdza do drogi która jeżdża samochody na Gruniky - jeśli tam byłeś, to na pewno kojarzysz już za Biela Farma, taki charakterystyczny skręt w lewo, a droga idzie też za szlabanem na wprost - to stamtąd się wyjeżdza, bardzo malownicza, długa trasa :)

Mechy i tamtą okolice miałem w planie na ten sezon... no ale wiesz, życie zweryfikowało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz buty, ale jak masz przystosowane do TLT to u Gomoli były Diamir Vipec po 1250zł! (katalogowo 1900zł?) Na ten moment to chyba najlepsze wiązania freetourowe z TLT.

Co do "mocnych wiązań" to jeżeli nie skaczesz dropów 10m to zastanów się... znam sporo osób które do szerokich dech mają Dynafity. Ostatnio widziałem znajomego na Majesty Ace 115mm, 190cm z Speed Turn (a jeździ b.dobrze).

A teraz na czym śmigasz? :)

Gregor: czyli na południowo-wschodnią stronę... Szymon z którym byłem zjeżdzał w tamtych kierunkach i oczywiście do Glinnego, ale stwierdził, że to co jest w zachodnich zboczach to masakra i nie doceniał trochę Pilska. Zawsze była tylko Rysianka/Lipowska albo Romanka i miło się zaskoczył :). Więc kolejny sezon to będzie ujeżdżanie zachodnich zboczy Pilska :)

A tak pytałem bo mówiłeś że kondycha nie ta :P więc myślałem że tylko blisko wyciągów :P

Edytowane przez MajorSki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz na czym śmigasz? :)

Line Influence 105 + Marker Baron

Narta Ok , chociaż przydałby się ciut większy rocker ( np taki jak w Annexach) , natomiast wiązania do zjeżdżania OK , ale do mocniejszego turowania trochę ciężkie i nie tak wygodne w obsłudze jak typowo turowe.

Buty mam przystosowane do TLT , dlatego też zacząłem myśleć o Kingpin :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taka mała anegdota z tury :P:), zjeżdżaliśmy maksymalnie do ok. 1140m. Niżej nie było sensu bo Szymon stwierdził, że płasko a do tego jeszcze się wpakujemy na jakąś gawrę "Miśka" które podobno urzędują w m.in. Dolinie Bystrego Potoku na Słowacji (ogólnie rejon Pilska i okolicznych szczytów jest znany z przebywania niedźwiedzi, podobno gawry mają w rejonach skalnych oraz w gęstych młodnikach świerkowych). Przy tym 4 ostatnim podejściu Szymon "poleciał" do góry, a ja idę tak... albo raczej wlekę się niemiłosiernie... po chwili słyszę jakieś odgłosy za sobą, odwracam się... i nic nie widzę, ale coś tak jakby między drzewami przemknęło brrr otrzepało mnie ze strachu. Wlekę się dalej i znowu słyszę sapanie za plecami! :o odwracam się, a tam w oddali między drzewami widzę moje płuca które nie nadążają :) sapią, wleką się i co chwilę proszą o przerwę! :P:) no to musiałem poczekać :D:)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...