Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Treningi najlepszych


Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo wiele filmików w sieci z treningów zawodników. Niejednokrotnie wrzucałem na forum treningowe przejazdy Kristoffersena, Hirschera czy Svindala. Był nawet osobny temat dotyczący jazdy Teda Ligety i tam też pojawiały się filmiki z go pro z jego sesji treningowych. Natomiast skupialiśmy się głównie na treningach czysto narciarskich. Z tego co kojarzę, na forum przewijały się tylko pojedyncze filmiki z treningami na sucho (Lindsey Vonn, ALS, ten taki filmik gdzie trenowały Tina Maze, Anka, MHR, LV) - w każdym razie było tego niewiele. A przecież trening pozasezonowy w ogromnym stopniu rzutuje na przygotowanie do startów. Myślę, że taki wątek może być ciekawy. Proponuję wrzucać tu filmy znalezione w sieci + jakieś nasze. Począwszy od treningów Cuche'a czy Svindal'a na siłowni, przez treningi plenerowe Austriaków i Austiaczek (:D) po wyławianie kamieni i łażenie po drzewach w lasach namorzynowych preferowane przez Julkę :)

Zaczynam dziś od dwóch filmów z Hirscherem:

1) film mało związany z przygotowanie fizycznym, ale zamieszczam go dlatego, że pokazuje, jak wiele osób jest zaangażowanych w cały "proces treningowo-startowy" takiego zawodnika, jak Hirscher

[video=youtube;_qUqDoQMTp4]

gdyby był problem z wyświetlaniem, link do YT:

2) trening (a raczej fragmenty) kondycyjno-siłowy wy wykonaniu Marcela

[video=youtube;jogMwTMoaBQ]

gdyby był problem z wyświetlaniem, tutaj link do YT:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trochę zaspałem i okazało się, że mam 7 dni na napisanie pracy magisterskiej od zera... do końca. Jak się pewnie domyślacie, mój dzień wygląda dość monotonnie - rano do pracy, powrót do domu i pisanie do 2-3 w nocy. Ale mając mocno wyprany mózg zapuszczam się raz na czas w czeluści internetu w celu chwilowego odprężenia :)

I tak się zapuszczając postanowiłem sobie poszukać jakichś ciekawych ćwiczeń, które można by wykonywać w domu/ogródku czy na zwykłej siłowni. Poniżej kilka propozycji, myślę, ze coś ciekawego dla siebie znajdziecie!

[video=youtube;bNcBd_5cSwc]

Ostrzegam! Ćwiczenie numer 3 to zabójstwo! Polecam robić 3 serie, np. 30 sek - 45 sek - 60 sek (a później pogrzebać trochę w necie i znaleźć, ile powtórzeń w danym czasie wykonuje Kristoffersen)

[video=youtube;3BaL4Clqp24]

[video=youtube;6Ri6yRdGjsI]

Edytowane przez ROCH
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam! Ćwiczenie numer 3 to zabójstwo! Polecam robić 3 serie, np. 30 sek - 45 sek - 60 sek (a później pogrzebać trochę w necie i znaleźć, ile powtórzeń w danym czasie wykonuje Kristoffersen)

Robiłem to w układzie 100 skakanek, po tym 25 + 25 przeskoków z nogi na nogę jak do GS (2 sek.), po tym 45-50 przeskoków obunóż jak tutaj. To jedna seria.

Przerwy pomiędzy ćwiczeniami około 30 sek. 3 serie po czym miętka dętka i antonipadalski :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dumnie!

Ja robiłem pod okiem Zity. W jakim czasie i ile serii oraz powtórzeń nie wiem... Wiem tylko, że Zita siedział z zepsutym kolanem, w ręce dzierżył stoper i coś tam gadał-krzyczał :) nie wiem, nic do mnie nie dotarło... W tym roku planuje to od października włączyć do regularnych treningów i mam nadzieję, że będzie efekt!

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prawda jest taka, że najwięcej zależy od samozaparcia, motywacji i chęci. Tutaj chłopaki mają zaangażowanego sprzętu za kilka tysięcy - nie więcej. Myślę, że gdyby tylko była miejscówka odpowiednia, to 3 osoby składając się po powiedzmy +/- 1000 zł są w stanie zorganizować naprawdę sensowne miejsce do ćwiczeń :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...