Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PORADA jaka długość nart


zzocha

Rekomendowane odpowiedzi

wzrost-180cm

waga-74kg

Chcę kupić narty Atomic NOMAD BLACKEYE TI tylko nie wiem jaka długość 174cm czy 181cm .Na 174 jeździłem i było ok ,ale nie wiem czy na 181 nie było by lepiej:confused::Narty mają Rocker więc wszyscy:rolleyes:: wiedzą że powinny być dłuższe.Może ktoś z własnego doświadczenia coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 174... dlaczego: Atomic ma krótki rocker i nie wiem czy go w ogóle wyczujesz. Ja osobiście 2 sezony temu przesiadłem się na rossignol'ki z rockerem i nie widzę wielkiej różnicy! w świeżym śniegu albo jak są przesypy... a to spoko rocker jest boski ale na twardym nie ma wielkiej różnicy (tyle że przody niekiedy dziwnie "podskakują") ale jak dociśniesz jest OK ale to all mountain.

Poza tym to tak jak piszą poprzednicy to trzeba wyczuć i dostosować do siebie.

PS. ale to moje prywatne zdanie! ja mam 182 i narty 175 (czy jakoś tak) rocker przód i tył, poprzednie też rossi bez rockera 170 - żadnej wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tych nartach od dwóch sezonów (seria 11/12), jestem bardzo zadowolony mam długość 174 i dokładnie tyle mierzę, mój brat ma 185cm wzrostu i takiej samej długości jak moje Blackeye. Lubimy szybką jazdę i mamy pod domem dobre trasy w Szczyrku i na Pilsku. Powiem wprost, nie leżałem jeszcze w czasie jazdy od czasu kiedy kupiłem te narty (nie licząc kilku upadków na płaskim bo te narty nie lubią płaskiego chyba, że jazda na krechę) a mój brat leci na kark przez lewy czy prawy bark przynajmniej raz w m-cu. Myślę, że to z powodu krótszej długości i dlatego twierdzę, że jest to narta dla zaawansowanych tak jak w opisie tej narty (nie patrz na mnie:)) ale koniecznie w długości równej wzrostowi śmigacza. Bierz 181 a będziesz zadowolony pod warunkiem, że masz dostępne dobre trasy, nie pojeździsz na trasach środkowej Polski na tej crossowej, superowej narcie. To jest bolid mercedesa wśród nart i tak jak te samochody lubią jezdnie formuły 1 tak ta narta czarne ostre trasy.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam ochoty być najszybszy na stoku.Wystarczy mi że dobrze pojadą po kiepsko przygotowanych polskich i czeskich stokach,a na alpejskie sztruksy mam inne deski.Przyznam że jakoś trochę mam obawy co do 181cm bo już nie pokręcę sobie kółek i nie pobawie się ,ale z drugiej strony jak się chce pozapierdzielać trochę to dłuższe zdecydowanie lepsze i sam nie wiem :rolleyes::Najlepiej będzie jak gdzieś sobie wypożyczę i wtedy problem sam się rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tych nartach od dwóch sezonów (seria 11/12), jestem bardzo zadowolony mam długość 174 i dokładnie tyle mierzę, mój brat ma 185cm wzrostu i takiej samej długości jak moje Blackeye. Lubimy szybką jazdę i mamy pod domem dobre trasy w Szczyrku i na Pilsku. Powiem wprost, nie leżałem jeszcze w czasie jazdy od czasu kiedy kupiłem te narty (nie licząc kilku upadków na płaskim bo te narty nie lubią płaskiego chyba, że jazda na krechę) a mój brat leci na kark przez lewy czy prawy bark przynajmniej raz w m-cu. Myślę, że to z powodu krótszej długości i dlatego twierdzę, że jest to narta dla zaawansowanych tak jak w opisie tej narty (nie patrz na mnie:)) ale koniecznie w długości równej wzrostowi śmigacza. Bierz 181 a będziesz zadowolony pod warunkiem, że masz dostępne dobre trasy, nie pojeździsz na trasach środkowej Polski na tej crossowej, superowej narcie. To jest bolid mercedesa wśród nart i tak jak te samochody lubią jezdnie formuły 1 tak ta narta czarne ostre trasy.

Pozdrawiam

Wzrost wzrostem, tu waga się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...