Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla dużego, ciężkiego, średnio-dobrze jeżdżacego faceta.


Marasek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie administratorze! miała być kontrola... i usuwanie wpisów nie zgodnych z tematem... a tu wszechwiedzący Mitek!!! może wszystko

PS. Facet pokaż co potrafisz a potem filozofuj!

Kolega ma poważanie u innych użytkowników forum więc chyba jeździ super i ktoś to widział z Weteranów tego forum! Staż kolegi mitka mówi sam za siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak!

Na Mottolino jest (a przynajmniej był) punkt testowania nart, gdzie za 5 EUR na godzinę można było testować narty i po każdym zjeździe próbować następną parę. Możesz testować różne modele oraz długości, sam sprawdzisz jaka długość jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Takiego osobistego testu żadna forumowa porada nie zastąpi!

A jeśli jakaś para Ci wyjątkowo podejdzie, to możesz targować cenę :)

Chris, to co piszesz jest bardzo interesujące i kuszące. Naprawdę. Boję się jednak że ze względu na kwiecień - punkt testów może byc już zamknięty, a ja zostanę ze swoimi zabytkowymi volklami V2 :) Jazda na nich jest męcząca bo są za miękkie, nie trzymają krawędzi i myszkują podczas jazdy na wprost.

Może napiszę jak będę jeździć. Otóż tylko po stoku, na przygotowanej trasie - od rana do popołudnia. Na pewno nie lubię tylko slalomowo. Żadne wyścigi, jazda rekreacyjna, czasem szybciej czasem wolniej.

Poczytałem trochę, popytałem sprzedawców w sklepach z różnymi nartami. Mam w głowie : volkl code, lub rossignol pursuit. W sklepie powiedzieli mi ze przy moich gabarytach narty, które są dla kogoś twarde - dla mnie mogą być w sam raz. Poniżej zamieszczam kilka linków, i jeszcze raz proszę o pomoc w wyborze.

http://skiteam.pl/narty/2518-set-narciarski-voelkl-code-psi-m-w12.html

http://allegro.pl/volkl-code-psi-182-cm-marker-nowe-i5169983600.html

http://allegro.pl/narty-volkl-code-psi-2014-175cm-mega-47-i5193250914.html

http://skiteam.pl/narty/2466-set-narciarski-rossignol-pursuit-18-elite-m-w12.html

http://myski.pl/narty-rossignol-pursuit-16-ti-axium120s-2013-p-5502.html

http://24tanienarty.pl/tanie-narty-rossignol-pursuit-14-prestige-2013?filter_name=prestige

http://24tanienarty.pl/tanie-nartt-y-volkl-rtm-77-4motion-10-model-2015?filter_name=rtm%2077

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie administratorze! miała być kontrola... i usuwanie wpisów nie zgodnych z tematem... a tu wszechwiedzący Mitek!!! może wszystko .....

a w którym miejscu Mitek odbiegł od tematu :confused::

narty z tej samej grupy , niezależnie od producenta są do siebie bardzo podobne , więc jak nie mamy dużego doświadczenia/objeżdżenia , to ciekawe na jakiej podstawie ten kto posłucha porady kogoś z forum , będzie wiedział , że np jakiś Rossignol jest dla niego lepszy od np. Heada ? , na podstawie tego , że ktoś tak napisał ?

zresztą , to co napisał Mitek

..Nie chciałbym nikogo zniechęcać do testowania czy w ogóle jeżdżenia na innych nartach. To znakomita sprawa, bardzo rozwijająca narciarza. Powiem więcej, narciarz, który umie jeździć tylko na jednym typie narty czy też jednej długości jeździć po prostu nie umie.

ma dużo sensu , bo testowanie różnych nart , w różnych warunkach , to fajna rzecz i z pewnością pomaga zrozumieć dlaczego narty , w zależności od swojej geometrii ,długości , budowy , itp, itd , zachowują się tak , a nie inaczej . Potem już nie musimy zadawać wielu pytań , bo sami wiemy o co kaman z tymi nartami , no i wiemy , które dla nas najlepsze:) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, to co piszesz jest bardzo interesujące i kuszące. Naprawdę. Boję się jednak że ze względu na kwiecień - punkt testów może byc już zamknięty, a ja zostanę ze swoimi zabytkowymi volklami V2 :)

W tej sytuacji jedyne co Ci mogę jeszcze doradzić, to przeczytać ten post: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18044-Jak-dobra%C4%87-deski-we%C5%BA-sprawy-w-swoje-r%C4%99ce?highlight=dob%F3r+sprzetu

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chris ma rację. Artykuł Mówi, że jak nie wiesz czego chcesz to i tak musisz strzelać. Zawsze jednak można mieć lepszy celownik więc warto go przeczytać.

Pozdrowienia

Cześć

Panie administratorze! miała być kontrola... i usuwanie wpisów nie zgodnych z tematem... a tu wszechwiedzący Mitek!!! może wszystko

PS. Facet pokaż co potrafisz a potem filozofuj!

Wiesz więcej umiesz więcej - chętnie pogadam. Mój mail mitekj@interia.pl. jak chcesz to możesz zadzwonić - daj znać na priv to podam numer.

Pozdrowienia serdecznde

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chris, to co piszesz jest bardzo interesujące i kuszące. Naprawdę. Boję się jednak że ze względu na kwiecień - punkt testów może byc już zamknięty, a ja zostanę ze swoimi zabytkowymi volklami V2 :) Jazda na nich jest męcząca bo są za miękkie, nie trzymają krawędzi i myszkują podczas jazdy na wprost.

Może napiszę jak będę jeździć. Otóż tylko po stoku, na przygotowanej trasie - od rana do popołudnia. Na pewno nie lubię tylko slalomowo. Żadne wyścigi, jazda rekreacyjna, czasem szybciej czasem wolniej.

Poczytałem trochę, popytałem sprzedawców w sklepach z różnymi nartami. Mam w głowie : volkl code, lub rossignol pursuit. W sklepie powiedzieli mi ze przy moich gabarytach narty, które są dla kogoś twarde - dla mnie mogą być w sam raz. Poniżej zamieszczam kilka linków, i jeszcze raz proszę o pomoc w wyborze.

http://skiteam.pl/narty/2518-set-narciarski-voelkl-code-psi-m-w12.html

http://allegro.pl/volkl-code-psi-182-cm-marker-nowe-i5169983600.html

http://allegro.pl/narty-volkl-code-psi-2014-175cm-mega-47-i5193250914.html

http://skiteam.pl/narty/2466-set-narciarski-rossignol-pursuit-18-elite-m-w12.html

http://myski.pl/narty-rossignol-pursuit-16-ti-axium120s-2013-p-5502.html

http://24tanienarty.pl/tanie-narty-rossignol-pursuit-14-prestige-2013?filter_name=prestige

http://24tanienarty.pl/tanie-nartt-y-volkl-rtm-77-4motion-10-model-2015?filter_name=rtm%2077

Z góry dziękuję.

Sporo modeli ciężki wybór. Nigdy nie będziesz pewny, że wybór był dobry. Ja zrobiłbym tak (tak przynajmniej robię do lat sam):

Grupę nart określiłeś sobie dobrze. Teraz wybierz w ramach tej grupy narty najlepsze w sensie pozycji katalogowej i jednocześnie z najlepszej cenie. Długość w granicach 175 cm powinna być OK. Jeżeli im więcej rockera - trochę dłuższe. Tip rocker lub bez - weź koło 170cm.

Każda inna rada wraz ze wskazaniem modelu byłaby wróżeniem z fusów i po prostu oszustwem w stosunku do Ciebie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sporo modeli ciężki wybór. Nigdy nie będziesz pewny, że wybór był dobry. Ja zrobiłbym tak (tak przynajmniej robię do lat sam):

Grupę nart określiłeś sobie dobrze. Teraz wybierz w ramach tej grupy narty najlepsze w sensie pozycji katalogowej i jednocześnie z najlepszej cenie. Długość w granicach 175 cm powinna być OK. Jeżeli im więcej rockera - trochę dłuższe. Tip rocker lub bez - weź koło 170cm.

Każda inna rada wraz ze wskazaniem modelu byłaby wróżeniem z fusów i po prostu oszustwem w stosunku do Ciebie.

Pozdrowienia serdeczne

A subiektywnie którą byś wziął żeby była najprzyjemniejsza ? Naprawdę się nie znam.... podobają mi się czarne ....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Narty dla dużego, ciężkiego, średnio-dobrze jeżdżacego faceta.

Ze swojego doświadczenia mogę jeszcze dorzucić ci na przyszłość, że na stoku narciarskim dobrze sprawdzają się również Narty Rossignol. Dobrze trzymają się nogi i wygodnie się na nich jeździ na stoku. Mój mąż na nich jeździ i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty dla dużego, ciężkiego, średnio-dobrze jeżdżacego faceta.

Cześć

Ze swojego doświadczenia mogę jeszcze dorzucić ci na przyszłość, że na stoku narciarskim dobrze sprawdzają się również Narty RossignolDobrze trzymają się nogi i wygodnie się na nich jeździ na stoku. Mój mąż na nich jeździ i jest zadowolony.

Jak reklamować to może nie w taki nieelegancki i zdradzający całkowity brak znajomości tematu sposób?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia mogę jeszcze dorzucić ci na przyszłość, że na stoku narciarskim dobrze sprawdzają się również Narty Rossignol. Dobrze trzymają się nogi i wygodnie się na nich jeździ na stoku. Mój mąż na nich jeździ i jest zadowolony.

Obśmiałem się jak norka. Potem zauważyłem, że gdyby zmienić "narty Rossignol" na "buty Rossignol" to mimo że tekst dalej byłby beznadziejny, to już nie tak abstrakcyjnie idiotyczny...

Mitek sprawdziłeś może - ten link to był do nart czy do butów? :biggrin:

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obśmiałem się jak norka. Potem zauważyłem, że gdyby zmienić "narty Rossignol" na "buty Rossignol" to mimo że tekst dalej byłby beznadziejny, to już nie tak abstrakcyjnie idiotyczny...

Mitek sprawdziłeś może - ten link to był do nart czy do butów? :biggrin:

Tadek

Do niczego.;)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...