Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy ktoś "prał" buty narciarskie :)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No po sezonie wyprałem wszystko łącznie z kaskiem :biggrin:, wiązania popuszczone, narty zakonserwowane... no i pozostały buty! mam taki pomysł aby wkładki wrzucić do pralki :rolleyes:: :eek: robił ktoś takie eksperymenty?

PS. proszę o sprawdzone porady a nie filozofię na temat prania i zjawisk fizycznych lub procesów chemicznych które będą zachodziły podczas cyklu prania i suszenia :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po sezonie wyprałem wszystko łącznie z kaskiem :biggrin:, wiązania popuszczone, narty zakonserwowane... no i pozostały buty! mam taki pomysł aby wkładki wrzucić do pralki :rolleyes:: :eek: robił ktoś takie eksperymenty?

PS. proszę o sprawdzone porady a nie filozofię na temat prania i zjawisk fizycznych lub procesów chemicznych które będą zachodziły podczas cyklu prania i suszenia :biggrin:

Pozdrawiam

Czy byty narciarskie się pierze to nie wiem. Wkładki do butów narciarskich jak najbardziej, chyba , że ktoś lubi wąchać swoje smrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byty narciarskie się pierze to nie wiem. Wkładki do butów narciarskich jak najbardziej, chyba , że ktoś lubi wąchać swoje smrodki.

dodo Widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem oraz swoimi smrodkami... cóż życie! jak byś suszył buty po każdym jeżdżeniu to by tak nie waliło :biggrin:

Pisałem proszę o sprawdzone porady a nie bzdury pisane tylko po to żeby zaistnieć. A czy to tak JAK NAJBARDZIEJ to nie jestem przekonany: mam wkładki z pianki termicznej i nie jestem przekonany czy się np. nie odkształcą :rolleyes::

PS. Poczytaj poradę poniżej twojego postu to może zrozumiesz o co mi chodziło

Tadeusz T - dzięki za poradę, jutro może się odważę, choć doczytałem że producent nie zaleca właśnie ze względu na termoplastyczne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze link działa. Sprawdzone.

Dzięki za poradę... ale nie do końca chodzi mi o "smród" bo one nie śmierdzą ale...! jak przez 3 lata (około 120 dni) ściągasz buty i są mokre... suszysz i na drugi dzień są mokre... itd. to tak sobie pomyślałem trzeba by odświeżyć... czy nie? :rolleyes::

Ja osobiście chemię z jonami srebra profilaktycznie stosuję do biegówek,halówek i butów narciarskich tylko jakoś mnie tak naszło... na takie normalne pranie... czy nie? :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to tak JAK NAJBARDZIEJ to nie jestem przekonany: mam wkładki z pianki termicznej i nie jestem przekonany czy się np. nie odkształcą :rolleyes::

Tadeusz T - dzięki za poradę, jutro może się odważę, choć doczytałem że producent nie zaleca właśnie ze względu na termoplastyczne dodatki.

Moje kapcie nie są specjalnie wyrafinowane, więc nie wiem jak się zachowają Twoje.

Napisz może do Gajowego. To za jego poradą wyprałem swoje. Jego kapcie pewnie są bardziej zaawansowane, może się jeszcze czegoś dodatkowego dowiesz.

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę... ale nie do końca chodzi mi o "smród" bo one nie śmierdzą ale...! jak przez 3 lata (około 120 dni) ściągasz buty i są mokre... suszysz i na drugi dzień są mokre... itd. to tak sobie pomyślałem trzeba by odświeżyć... czy nie? :rolleyes::

Ja osobiście chemię z jonami srebra profilaktycznie stosuję do biegówek,halówek i butów narciarskich tylko jakoś mnie tak naszło... na takie normalne pranie... czy nie? :rolleyes::

Ale to po co chcesz prac te wkładki? Odświeżyć? Ale co i po co?

Wymieniony sposób to właśnie idealne odświeżenie bez używania wysokiej temperatury i "obijania" pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to po co chcesz prac te wkładki? Odświeżyć? Ale co i po co?

Wymieniony sposób to właśnie idealne odświeżenie bez używania wysokiej temperatury i "obijania" pralki.

:biggrin: nooo niby tak ale... jak sobie pomyślę że tak w kurtce tylko suszę :eek: przez 3 lata :stupid: a buty to co... nie należy im się? tylko szkoda jak by je miał... strzelić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po sezonie wyprałem wszystko łącznie z kaskiem :biggrin:, wiązania popuszczone, narty zakonserwowane... no i pozostały buty! mam taki pomysł aby wkładki wrzucić do pralki :rolleyes:: :eek: robił ktoś takie eksperymenty?

PS. proszę o sprawdzone porady a nie filozofię na temat prania i zjawisk fizycznych lub procesów chemicznych które będą zachodziły podczas cyklu prania i suszenia :biggrin:

Ja swoje stare wkładki prałem parę razy, i nic złego się nie stało (buty Salomon xWave 10, rocznik 06/07).

Na oko kiedyś oceniłem, że materiały z których są zbudowane przeżyją ten proces i faktycznie tak było.

Wkładki zyskały na świeżości i trochę na "pulchności", czyli nieco odwróciłem proces "ubijania się" wkładki.

Używałem normalnego proszku + płyn do zmiękczania przy płukaniu, nie pamiętam dokładnie ale temp. prania to było najpewniej 40 st. C.

Nowych butów jeszcze nie prałem, na razie nie widziałem potrzeby - trzeba będzie oglądnąć uważnie wkładki, z czego są, czy nie ucierpią, zwłaszcza przy wirowaniu - bo wilgoć przecież mają na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje stare wkładki prałem parę razy, i nic złego się nie stało (buty Salomon xWave 10, rocznik 06/07).

Na oko kiedyś oceniłem, że materiały z których są zbudowane przeżyją ten proces i faktycznie tak było.

Wkładki zyskały na świeżości i trochę na "pulchności", czyli nieco odwróciłem proces "ubijania się" wkładki.

Używałem normalnego proszku + płyn do zmiękczania przy płukaniu, nie pamiętam dokładnie ale temp. prania to było najpewniej 40 st. C.

Nowych butów jeszcze nie prałem, na razie nie widziałem potrzeby - trzeba będzie oglądnąć uważnie wkładki, z czego są, czy nie ucierpią, zwłaszcza przy wirowaniu - bo wilgoć przecież mają na co dzień.

No ja mam buty z 2013 wkładki z pianki termicznej (myślę że wielu takie ma... wkładasz nogę twarde, gniotą i totalna beznadzieja --> za 10 min. spoko... a po 30 papcie a nie buty narciarskie) a więc jak one dostosowują się do nogi w temp. 36,6 to raczej nie będę mógł w 40 :rolleyes:: chyba? na razie nie mam czasu bawić się ale kusi mnie... kask tak pięknie pachnie :biggrin: a buty nooo też powinny w końcu mają pół roku wakacji :biggrin:

Pozdrawiam i dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...