Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Powstaje największy połączony region narciarski w Austrii


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pięknie ładnie ale tylko dla tych z (w) Saalbach I Hintergl I tych którzy tam maja interesy lub przyjeżdżaja do tych już nie najtańszych miejscówek.Połączenie Fieberbrun z leogangiem jest bardziej teoretyczne niż faktyczne.Byłem w Leogangu w br I dojeżdżałem do Hinterglemm ale z możliwością tylko do 2 godz.tam jazdy.Wąskim gardłem jest Saalbach przez które trzeba się z nartami przespacerować a następnie w godzinach szczytu odstać kilkanaście min w kolejce.Również rozpoczęcie dnia z pierwszą gondola daje niewiele,bo ośmioosobowa kanapa Asitz.....bahn(taka pomarańczowa) rozpoczyna pracę od 9.00 a jest jedyną opcją przejazdu do Saalbach I dalej.Tak więc jak to zwykle bywa bogaty będzie bogatszy a ci mniejsi czyli Leogang I Fieberbrun dalej między sobą będą konkurować o mniej zamożnych klientów.Dla mnie osobiście połączenie narciarskie ma sens ,jeżeli ze "skrzydła"ośrodka do najdalszego wyciągu dojadę na nartach do 2 godzin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A ja powtórzę to już nie pierwszy raz, takie działania to nic innego jak legalna zmowa cenowa i skok na nasze kieszenie:rolleyes::

W tym przypadku (jak i zapewne w wieli innych) masz moim zdaniem rację, ale gdyby Saalbach i Hinterglemm były na osobnych karnetach??? :biggrin::biggrin:. Czyli różnie z tymi łączeniami bywa. Nieraz są oczywiste i ich brak wkurza, w innym przypadku - jest jak piszesz - czysta zmowa cenowa, czyli rozbój na prostej drodze.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec planów co do powiększania tego ośrodka. Mieszkając w Maishofen w 2013 właściciele apartamentów mówili, że około 2018-2020 planowane jest połączenie od strony Viehhhofe/Maishofen ze Schmittenhohe! Wtedy to dopiero ceny karnetów będą obciążeniem dla kieszeni.

Edit..

Na skiresort.de informacja o ww. planach jest nawet na 2017 r.

Edytowane przez p.e.t.e
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ww inwestycja - to jest połączenie Saalbach-Hinterglemm z Zell am See było zapowiadane już z 6-7 lat temu. Potem zarzucono tę koncepcję na rzecz połączenia Shmittenhohe nowymi wyciągami z jakąś miejscowością od połódnia. Z tego drugiego projektu także nic nie wyszło (i chyba dobrze), a pieniądze szły na nowe gondolki naShmittenhohe (zamiast starych kolejek linowych) i na nowe inwestycje w Kaprun na lodowcu pod Kitzeinhornem (chyba mają jeden budżet w ramach Europa Sportregion).

Połączenie Saalbach i Zell am See na oko wymaga tak z 4 sporych wyciągów więc całkiem spore przedsięwzięcie ale łączne wyciągi i stoki będą miały wtedy na prawdę imponującą długość. Pozostaje czekać z nadzieją że to szybko ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...