Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

3 dni Alpy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

potrzebuje małej i pilnej porady gdzie. Mam 3 dni w pierwszej połowie grudnia (3 dni na jezdzenie). Z racji tego, ze bede jechal od północy Alp (Benelux) preferowałbym jakies zachodnie (Francja, Szwajcaria, zachodnia Austraia). Podpowiedzcie proszę gdzie? Rozumiem i z tego co widze, Szwajcaria baaaardzo droga. Podpowiedzcie prosze gdzie najlepiej (patrzylem na Chamonix, Soelden, Hintertux, Pitztaler itp itd). Jak rozumiem najlepiej by byl lodowiec by byla gwarancja sniegu. Na pewno będe wypożyczał narty. Powtórze, dwa noclegi, 3 dni jezdzenia. Moze macie jakies gotowe sprawdzone propozycje??? Z gory dzieki za kazde info.

Pozdrawiam,

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

potrzebuje małej i pilnej porady gdzie. Mam 3 dni w pierwszej połowie grudnia (3 dni na jezdzenie). Z racji tego, ze bede jechal od północy Alp (Benelux) preferowałbym jakies zachodnie (Francja, Szwajcaria, zachodnia Austraia). Podpowiedzcie proszę gdzie? Rozumiem i z tego co widze, Szwajcaria baaaardzo droga. Podpowiedzcie prosze gdzie najlepiej (patrzylem na Chamonix, Soelden, Hintertux, Pitztaler itp itd). Jak rozumiem najlepiej by byl lodowiec by byla gwarancja sniegu. Na pewno będe wypożyczał narty. Powtórze, dwa noclegi, 3 dni jezdzenia. Moze macie jakies gotowe sprawdzone propozycje??? Z gory dzieki za kazde info.

Pozdrawiam,

Mac

Na zachodzie Austrii masz:

- Sankt Anton - dla mnie absolutna bomba

- Lech/Zurs - osobiście uważam, że Lech trochę przereklamowany, ale widoki fajne, choć stoki jak dla mnie za łagodne

- Silvretta Montafon - najbliżej Szwajcarii - nie byłem, więc się nie wypowiem

- Serfaus Fiss Ladis - super ośrodek; reklamują się bardzo rodzinnie, ale także bez rodziny jest extra.

Ja bym poczekał w miarę blisko terminu Twojego wyjazdu i zobaczył jak będzie ze śniegiem. Z kwaterami na pewno w okresie pierwszej połowy grudnia nie będzie problemu. Zostawiłbym to naprawdę na ostatni moment. Także decyzję co do samej miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba sie logistycznie przygotowac. Tzn cenowo zaczynam sie przygladac Chamonix. Pytanie tylko jakie warunki panuja tam przed polowa grudnia tzn. ile np tras moze byc wtedy dostepnych napewno?

W pogodzie nie ma nic na pewno i to jest problem. Gwarancje śniegu to masz raczej na lodowcach, na których zresztą już można pojeździć. Sam dwa tygodnie temu śmigałem na Hintertux. Większość ośrodków w Austrii rusza na przełomie listopada i grudnia, ale może być tak jak rok temu, że oglądaliśmy tu na forum smutne obrazki z Flachau i innych miejsc, gdzie tam gdzie zwykle już był śnieg można było krówki wypasać na pięknych zielonych łąkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba sie logistycznie przygotowac. Tzn cenowo zaczynam sie przygladac Chamonix. Pytanie tylko jakie warunki panuja tam przed polowa grudnia tzn. ile np tras moze byc wtedy dostepnych napewno?

Zapomnij o Chamonix. Tam się nie jedzie jeździć po trasach, tylko poza trasami. Jeśli już te okolice, to pobliski region Evasion Mont Blanc, ale to niskie górki i niekoniecznie będą dobre warunki...

Jeśli w zachodnią część Alp chcesz jechać (czyt. Francja), to kieruj się bardziej na zachód i południe. Nie wiem, czy łatwo znajdziesz kwaterę tylko na 2 dni, chyba musiałbyś poszukać w miejscowościach poza samymi stacjami narciarskimi.

Ja bym pomyślał np. o Bourg Saint Maurice - na miejscu masz kolejkę, która wywozi do Les Arcs (świetny ośrodek). W razie gdyby było krucho ze śniegiem, to masz alternatywę 30km obok - Tignes - tam śnieg jest zawsze.

Jeszcze kilka propozycji by się znalazło, choć pewnie bliżej będziesz miał w zachodnie rejony Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny kwater im blizej nie beda wyzsze?

Ceny nie rosną z każdym dniem im bliżej sezonu,czy świąt.Sezon letni rządzi się się innymi prawami a sezon zimowy jest podzielony na 3 okresy.Przed sezonem i po sezonie,sezon główny czytaj feryjny no i okres świąteczno-noworoczny.

Pomijając to ile można stracić na dwóch czy trzech noclegach.Oczywiście mam na myśli tylko różnicę cen i kwaterunek w tym samym standardzie.Nie myślę o różnicach cenowych między apartamentami a np.hotelami.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z decyzją poczekałbym do grudnia. Na pewno w którymś z wymienionych wyżej ośrodków poza lodowcami będą chodziły wyciągi. Decyzję ostateczną możesz podjąć kilka dni przed wyjazdem w zależności od warunków śniegowych. W tym okresie nie ma nigdzie problemów z noclegami.

Francję bym odpuścił. Jeśli będą warunki wybierałbym pomiędzy Ischgl, a FLS ew. Solden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz już teraz mieć spokój i sobie coś zarezerwować to pewniakami , co do warunków są poza lodowcami - Ischgl i Obergurgl z Soelden w dolinie Otztal , ale w grudniu nie będzie żadnego problemu z noclegami i możesz poczekać do końca , sprawdzić , co i gdzie otworzyli i jakie są warunki i spokojnie szukać kwatery nawet po nartach;-)....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie

Na prawdę cenne rady. Niestety wyjazd skróci nam się w ogóle do dni (tylko weekendowych). Bedzie 600 w jedna i 600 w druga ale czego się nie robi dla pasji :). Jakby ktos mógł poradzić jakąs ciekawą kwatere np w Soelden (tu widze chyba jeden z wiekszych potencjałów), taka tylko jednonoclegową i wzglednie tanią) to bede wdzięczny. Oczywiscie sam cos znajde w necie ale Wasze uwagi sa cenne.

pozdrawiam,

Mac

Jeśli chcesz już teraz mieć spokój i sobie coś zarezerwować to pewniakami , co do warunków są poza lodowcami - Ischgl i Obergurgl z Soelden w dolinie Otztal , ale w grudniu nie będzie żadnego problemu z noclegami i możesz poczekać do końca , sprawdzić , co i gdzie otworzyli i jakie są warunki i spokojnie szukać kwatery nawet po nartach;-)....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pogodą nie ma co panikować..... w związku z tym że w piątek ruszam to trochę zwiedziłem kamerek....

od kilku dni np w Gurglach pełną parą chodzą armatki .... w nocy widać kilkadziesiat jak nie kilkaset pracujacych armatek a otwarcie ośrodka jest 12 listopada !!!

http://webtv.feratel.com/webtv/?cam=5570&design=v3&c0=0&c2=0&c8=0&lg=pl&s=0

to samo w Solden od Gigjocha w górę wszystkie armatki chodzą.... non stop !!!

http://webtv.feratel.com/webtv/?design=v3&cam=5760&c2=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz co oni tam jeszcze remontują na Gigjochu?

Ja wiem tyle, że nic dla nas na ten sezon.

Jakieś przestrzenie magazynowe dla dostawców, i jakieś prace przygotowawcze przed przebudową gondoli na Giggijochu w przyszłym roku.

Tyle wiem z maila, czytałem do tego jakieś spekulacje co by to miało być, że np. nowa gondola wyżej albo tylko wymiana ...nie wiem na pewno.

Może dowiemy się na miejscu - na moje oko, w tej chwili jest szansa, że "winter area" otworzą przed terminem :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... na moje oko, w tej chwili jest szansa, że "winter area" otworzą przed terminem :)
Ogólnie dobrze to wygląda.Dzisiaj przeglądałem "archiwa" mojej ukochanej Areny i znalazłem coś takiego:21.10.2015

2015.jpg

21.10.2014

2014.jpg

Tak że wygląda na to iż otworzą ośrodki przed terminem nawet te niższe.Pozdrawiam

2015.jpg.a2f99d378186348ddfdef4e20ec993e1.jpg

2014.jpg.9317c5cae58f4a6a76f7c1265d36e375.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób chcących jeździć w Austrii przed Bożym Narodzeniem.

W większości ośrodków sezon zimowy 2015/16 w Austrii, oprócz lodowców, rozpoczyna się w pierwszym lub pod koniec pierwszego tygodnia grudnia. Wcześniej można jeździć jedynie na lodowcach i w kilku wyżej położonych ośrodkach. I tak dla Tyrolu będą to Obergurgl, Hochgurgl i Ischgl (początek sezonu koniec listopada).

A jeśli chodzi o najbliższe ośrodki jadąc od strony Belgii, będą to:

Mellau - Damüls - Faschina (od 7.12.2015), www.mellau-damuels.at

wspomniane Montafon-Silveretta (wyciągi ruszają 3.12.2015), www.montafon.at/en

i Lech, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken, St. Anton, St. Christoph, Stuben i Klösterle-Sonnenkopf (od 4.12.2015), www.skiarlberg.at

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób chcących jeździć w Austrii przed Bożym Narodzeniem.

W większości ośrodków sezon zimowy 2015/16 w Austrii, oprócz lodowców, rozpoczyna się w pierwszym lub pod koniec pierwszego tygodnia grudnia. Wcześniej można jeździć jedynie na lodowcach i w kilku wyżej położonych ośrodkach. I tak dla Tyrolu będą to Obergurgl, Hochgurgl i Ischgl (początek sezonu koniec listopada).

Z tego co widzę w danych sezonu, to nie jest to prawdą:rolleyes::

bo za listopada mają ruszyć takie ośrodki jak:

Obergurgl - Hochgurgl - Tirol

Jungholz - Tirol

Obertauern - Salzburger Land

Reiteralm / Schladming - Steiermark

St. Johann - Alpendorf - Ski amade - Salzburger Land

Ischgl - Tirol

Flachau - snow space - Ski amade - Salzburger Land

Grossglockner - Zellersee - Salzburger Land

Kühtai - Tirol

Schmitten - Zell am See - Salzburger Land

Sportgastein - Ski amade - Salzburger Land

Wagrain - Ski amade - Salzburger Land

Axamer Lizum - Tirol

Bergeralm - Steinach am Brenner - Tirol

Buchensteinwand - PillerseeTal - Tirol

Dorfgastein - Ski amade - Salzburger Land

Gaaler Lifte - Steiermark

Großarl Tal - Ski amade - Salzburger Land

Hinterstoder - Höss - Oberösterreich

Hochfügen - Tirol

Hochlitten Riefensberg - Vorarlberg

Hochzillertal - Tirol

Katschberg - Kärnten

Klug Lifte Hebalm - Freiländeralm - Steiermark

Lackenhof - Ötscher - Niederösterreich

Loser - Altaussee - Steiermark

Mayrhofen - Zillertal - Tirol

Modriach-Winkel Hoislifte - Steiermark

Panoramabahn Kitzbüheler Alpen - Mittersill - Salzburger Land

Zauchensee - Flachauwinkl - Ski amade - Salzburger Land

Schilifte Feistritzsattel - Niederösterreich

Oczywiście wszystko zależy od ilości śniegu jaki uda się zgromadzić do tego czasu, ale widzę że nawet nisko położne ośrodki śnieżą już od kilku dni, np. Reiteralm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sankt Leonhard im Pitztal

Szanowni Państwo,

czy mieszkał ktos w tej miejscowosci? Z tego co widzialem na mapie trzeba by zrobić duże koło, zeby dojechać do Soelden. Pytanie czy tam nie ma w poblizu jakiegos wyciagu na kompleks lodowcowy? Poradzcie prosze... Chyba, ze mozecie poradzic jakas konkretna i tania kwatere w/pod Soelden??? Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...