Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwatery gdzieś na Slowacji


MichalR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dłuższej nieobecności. Zeszły rok był powrotem do intensywnego narciarstwa za sprawa syna który zaczął jeździć, wiec w tym roku będzie intensywna kontynuacja. Wybieramy się grupa około 10 osób na Słowację, tyle ze nie byłem tam z 10 lat, a ostatni Osrodek jaki pamietam to Ruzomberok. W związku z planami, mam do Was dwa pytania:

1. Jaki Osrodek polecacie dla rodzin z małymi dziećmi

2. Czy moglibyście polecić jakieś konkretne kwatery które moglibyśmy wynająć, może być nawet cały dom, bo jedzie spora grupa.

Będę wdzięczny za wszelka pomoc.

Czas przygotowywać narty, sezon za pasem ?

Pozdrawiam,

Michał

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Dolny Kubin

Może:

Kwatera tu: http://www.uby.sk/privat-mlyn-dolny-kubin?locale=pl

Narty tu:

http://www.kubinska.sk/pl/stredisko/o-srodku

Z kwatery tej nie korzystałem a ośrodek na Kubinskiej Holi sympatyczny, szerokie trasy, mało kolejek, dwa krzesła i kilka szybkich talerzyków, dolna część stacji idealna do nauki dla dzieci a górna część spodoba się dorosłym :)

Dojazd z kwatery około 6 km do góry na parking przy dolnej stacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwatery gdzieś na Slowacji

Dziwi mnie tylko, że jeśli kryterium głównym jest ośrodek dla rodzin z małymi dziećmi, celujesz w Słowację. Tego typu ośrodków w PL jest sporo, Słowację rozważałbym bardziej pod kontem Łomnicy/Chopoka czyli czegoś lepszego niż ośrodki w PL, a zarazem bliżej niż Alpy;)

Jeśli jednak musi to być Słowacja, to Rohace są na pewno takim rodzinnym ośrodkiem(chociaż nie dla 3-5 latków stawiających pierwsze kroki na nartach), ale na dobrą sprawę to jest tylkojedna długa trasa...

Wysłane za pomocą Tapatalk

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że jeśli kryterium głównym jest ośrodek dla rodzin z małymi dziećmi, celujesz w Słowację. Tego typu ośrodków w PL jest sporo, Słowację rozważałbym bardziej pod kontem Łomnicy/Chopoka czyli czegoś lepszego niż ośrodki w PL, a zarazem bliżej niż Alpy;)

Wybieramy się w czasie ferii, więc w Polsce będą dzikie tłumy a chcemy trochę pojeździć. Być może na Słowacji w czasie polskich ferii będzie tak samo, trudno mi powiedzieć bo dawno tam nie byłem. Dzieci w sumie nie są już takie małe i już jeżdżą, ale głównie po niebieskich, są w wieku 7-10 lat. Chodzi jednak o to, żebyśmy mogli bezpiecznie pojeździć rekreacyjnie a nie napinać się na jakichś stromiznach. Biorąc te wszystkie kryteria pod uwagę, czy w ogóle opłaca się wybierać Słowację jako miejsce docelowe? Słyszałem wiele pochlebnych opinii o tamtejszych ośrodkach, sporo nowych też ponoć powstało, więc pomyślałem że może to być dobry wybór.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też są miejsca gdzie tłumów można uniknąć. Dzikie tłumy to raczej tylko w Białce. Na Kubinskiej, która tu Ci polecano nie jeździłem, patrząc po mapie wygląda ok, ale to też jakiś duży ośrodek nie jest. Na Słowacjijeździłem jeszcze z 15 lat temu w Malino Brdo, kolo Ruzemberoka ale z tego co widze to od 15 lat nic sie tam nie zmienilo;)

Jeśli już to ja na Twoim miejscu nie skupiałbym się na 1 ośrodku, a celował w miejsce gdzie można z bazy noclegowej wyskoczyć w 2-3 miejsca, ale to tylko moja opinia;)

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to ja na Twoim miejscu nie skupiałbym się na 1 ośrodku, a celował w miejsce gdzie można z bazy noclegowej wyskoczyć w 2-3 miejsca, ale to tylko moja opinia;)

No taki właśnie jest plan, zakwaterować się w jednym miejscu, gdzieś przy jakimś fajnym ośrodku, ale robić też wypady do innych ośrodków.

Dziękuje wszystkim którzy do tej pory odpowiedzieli na moje wołanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. podobnie jak napisał Mysiauek, tylko nocleg w okolicy Tatrzańskiej Łomnicy, masz wtedy w zasięgu:

T. Łomnica na miejscu, Szczyrbskie Pleso 30 min., Bachledova 20 min., ew. Chopok coś ponad 1h.

Na Łomnicy masz cały przekrój tras od czarnej na górze, poprzez różnej trudności czerwone, po łatwe niebieskie na dole.

Zależy czego oczekujesz, czy ośrodków z 3-4 trasami o różnej trudności, czy czegoś więcej. Jeśli więcej, to Chopok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

No i byłem tam tydzień temu, mieszkaliśmy w Hilson Jasna, na samym końcu Demanowej patrząc w stronę Chopoka. Mają cztery domy wolno stojące z apartamentami typu studio. Jak się jedzie w dwie osoby to taki apartament jest w sam raz, jak w 4 to radzę wziąć dwa, cena wyjdzie ta sama. W czwórkach jest ten sam metraż co w dwójkach, tyle że łóżko jest piętrowe. Jeśli chodzi o standard to jest bardzo dobry. W cenę pobytu miałem wliczony skipas dla dorosłego, śniadania bardzo obfite, Apres Ski bar, wellness, sauna i jacuzzi, co dwa dni wymiana ręczników i owoce do pokoju. Pokój z aneksem kuchennym i kompletem garnków. Na powitanie flaszka wina musującego. Do stoku 10km, ale przystanek skibusa na przeciwko domków więc można jechać akubusem. Ogólnie było miło.

Sent from mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...