Narty - skionline.pl
Jump to content

MichalR

Members
 • Posts

  1,084
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by MichalR

 1. Masz tam jakieś góry żeby wykorzystać potencjał tego roweru? Co do kwestii XT vs XTR - dla amatora nie ma większej różnicy w tych obu grupach. Waga XTR? Bądźmy poważni, jak nie ścigasz się w UCI to nie poczujesz żadnej wartości dodanej z XTR'a
 2. Szkoda że pogoda się zapowiada do bani, deszcze jakieś.
 3. Tak oglądam te Wasze filmy i zastanawiam się czy córka oprócz tych tyczek to jeszcze coś innego jeździ, jakaś swobodna jazda dla frajdy czy coś w tym stylu, gdzie można uwolnić ciało od tego nieszczęsnego jednorodnego rytmu i dać mu popracować jak chce, umie, ma ochotę. Synowi wkładam do głowy że narty to nie tylko jazda sportowa ale też właśnie, a może przede wszystkim jazda swobodna, dla czystej przyjemności z obcowania z górami, śniegiem, przyrodą itp. I mimo że chłopak mówi że jazda sportowa go najbardziej kręci to widzę już pewną zmianę podejścia do tematu co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy. Ostatnio nawet mając do wyboru trzy dni startów w lidze albo wyjazd na jazdę swobodną z kolegą który aż tak dobrze nie jeździ, o dziwo wybrał to drugie. I więcej myślę z tego wyciągnął niż jakby pojechał się ścigać na te tyczki. Były skoki na hopkach, jazda w choinkach i tony frajdy z zabawy na nartach. Tak sobie myślę że fajnie by było jakby nasze dzieciaki, czy też nasza młodzież miała takie umiejętności i frajdę z narciarstwa jak kolesie z filmu poniżej. Tego sobie i wszystkim szkolącym dzieci życzę, tak na zakończenie sezonu. https://youtu.be/UEGVg3WD2nU
 4. Dlatego moje narty lądują już od łóżkiem, szkoda że nie udało się teraz pojechać i pogoda nie dopisała.
 5. Na dole to wygląda super, niestety na górze już niekoniecznie, od wczoraj trzyma mgła, nic nie widać. Dodatkowo w weekend ma mocno wiać na górze więc może się okazać że Karkonosz nie będzie jeździł. Ostrzyłem sobie zęby na ten śnieg ale przy tak niepewnej pogodzie jazda 500km w jedną stronę nie ma sensu. Zobaczymy co będzie po 15.04, wtedy kończy się przerwa techniczna.
 6. Szrenicę zamykają po weekendzie, zostaną skitury albo wjazd z nartami powolnym wyciągiem dwuosobowym.
 7. Śnieżynka też jest niewygodna bo przez spory kawałek leci trawersem, i też są tam różne przełamania terenu, odcinki strome też się pojawiają, na wiosnę sporo tam przecierek. Jak ktoś szuka wyrównanych nartostrad to prócz Puchatka za wiele na Szrenicy takich nie znajdzie, no chyba że wyjedzie na halę, tam jest jak na lotnisku, równo i niewielkie nachylenie, każdy się tam odnajdzie. Hala jednak ma inne walory które stanowią o jej sile - naturalne ukształtowanie terenu, drzewa wśród których można lecieć slalomem i świetny naturalny śnieg.
 8. Jak czytam te wpisy o Loli to mam łzy w oczach, Szrenica oprócz Pilska to moja ulubiona góra, obie jak na dzisiejsze standardy są dziko piękne i dają cudowne wrażenia z jazdy. Dla mnie to jest absolutny top polskich tras, mimo gównianej infrastruktury. I niech tak zostanie, więcej nie potrzebuję.
 9. Na Szrenicy w weekend ma być pełna zima, więc...😉
 10. Karkonosz Express zaiwania. I kilka wyciągów w Białce, Porsche na rusińskim, Grapa Ski, parę by się znalazło.
 11. Parę razy tam byłem w życiu, przy pełnej zimie. Ani razu czarna nie była czynna/przygotowana.
 12. 20 lat temu były takie zimy że dawało się tamtędy zjeżdżać.
 13. To zależy, na dół też pamiętam fajnie się jechało, wzdłuż trasy kolejki krzesełkowej.
 14. Fakt, z tego typu ośrodków, których nie dotknęła zbytnio nowoczesna cywilizacja narciarska znam dwa: Szrenicę i Korbielów. Na Szrenicy to wiadomo, park narodowy więc wiele tam już nie zmienią, w Korbielowie jeszcze jest szansa, choć moim zdaniem jedyna rzecz jakiej tam brakuje to szybsza kolej na Szczawiny. Cała reszta może sobie zostać jaka jest.
 15. Dziś drugi dzień na Szrenicy. W nocy była mżawka, później przymrozek i rano na trasach bardzo twardo. Ale słońce zrobiło swoje i po godzinie już zrobiło się świetnie. Ludzi minimalna ilość, piękna pogoda, fajny śnieg i dobra góra. Hala jak zwykle kultowa, jazda między choinkami wymiata jak zawsze. Za tydzień kończą sezon ale ma jeszcze śnieżyć.
 16. Byłem dziś na Szrenicy, hala się trzyma, mimo wysokich temperatur. Cały dzień lampa. Na Śnieżynce bardzo miękko, to samo na Puchatku. Góra od Kamienia do górnej stacji Karkonosza bardzo fajna. Pod wieczór mżawka, zobaczymy co przyniesie poranek, prognozy póki co optymistyczne, nad ranem mają być lekiem minusy na górze. Z tego co wiem ośrodek działa do przyszłego weekendu, ma tam jeszcze śnieg sypnąć więc może być ciekawie.
 17. Daj znać jak było, bo na dole dziś 17 stopni więc nie wiem czy coś tam się utrzyma do weekendu. A planuję jechać więc śledzę warunki na bieżąco.
 18. A co się z nim stało? Od jakiegoś czasu faktycznie nie widziałem żadnych wpisów.
 19. Ja o tych planach w obrębie Pilska to już słyszę ładnych kilkanaście lat. One już były zanim się mój syn urodził, dziś ma 13 lat i jeszcze na Pilsku nie był, mimo że świetnie jeździ na nartach. Jak dziś zobaczyłem na stronie Korbielowa jak to faktycznie wygląda to załamałem ręce. Że w obecnych czasach występuje takie kuriozum jak fakt że np karnet kupiony ze zniżką posezonową nie obowiązuje na orczyku na Kopiec. To znaczy co, bramka rozpoznaje czy mam zniżkę na karnecie czy nie i albo wpuszcza albo nie? Takie cuda to chyba tylko polski góral mógł wymyślić. Ciekaw jestem czy na Szczawiny da się chociaż szybko wyjechać krzesłem z parkingu, jak tam ostatni raz byłem to podróż trwała ze 20 minut, prawie tak długo jak wyjazd krzesłem pod Szrenicę w Karkonoszach. Pilsko to świetna góra, tylko co z tego jak jest bezmyślnie zarządzana przez kolejnych głupich właścicieli.
 20. Ja o tych planach w obrębie Pilska to już słyszę ładnych kilkanaście lat. One już były zanim się mój syn urodził, dziś ma 13 lat i jeszcze na Pilsku nie był, mimo że świetnie jeździ na nartach. Jak dziś zobaczyłem na stronie Korbielowa jak to faktycznie wygląda to załamałem ręce. Że w obecnych czasach występuje takie kuriozum jak fakt że np karnet kupiony ze zniżką posezonową nie obowiązuje na orczyku na Kopiec. To znaczy co, bramka rozpoznaje czy mam zniżkę na karnecie czy nie i albo wpuszcza albo nie? Takie cuda to chyba tylko polski góral mógł wymyślić. Ciekaw jestem czy na Szczawiny da się chociaż szybko wyjechać krzesłem z parkingu, jak tam ostatni raz byłem to podróż trwała ze 20 minut, prawie tak długo jak wyjazd krzesłem pod Szrenicę w Karkonoszach. Pilsko to świetna góra, tylko co z tego jak jest bezmyślnie zarządzana przez kolejnych głupich właścicieli.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...