Narty - skionline.pl
Jump to content

MichalR

Members
 • Content Count

  646
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

MichalR last won the day on February 24 2017

MichalR had the most liked content!

Community Reputation

657 Excellent

About MichalR

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 02/09/1975

Personal Information

 • Imię
  Michał
 • Miejscowość
  Warszawa

Ski equipment

 • Narty marka
  Rossignol Actys/Atomic SL9
 • Buty marka
  Lange
 • Gogle
  Uvex

Skills

 • Styl jazdy
  krótki skręt
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tyle tu mądrości a jakoś prócz kolegi od szybownictwa to nie widzę jakoś chętnych ani na ekstremalne wyprawy na Everest czy nawet Mount Blanc ani nawet na mniejsze wyczyny jak chociażby Wisła 1200 czy rajd Piękny Wschód, czyli 500km rowerem w 30h. Ja bym najpierw sam spróbował a później może bym się podjął oceniania innych, bo oceniać najłatwiej tylko jakoś zrobić czy zdobyć trudniej.
 2. Sariensis po prostu wszędzie był, wszystko zdobył i wszystkich zna, w szczególności wszelakich profesji Mistrzów Świata
 3. Na rodzimych forach to normalka - jak idziesz w niskie góry to zawsze znajdzie się jakiś 'alpinista' który Ci pokaże ze niskie góry to nie góry, jak jedziesz na narty na mały stok albo na niebieska to objawi się 'narciarz' który Ci pokaże ze nie umiesz jeździć i jesteś leszczem, bo tylko czarne w Alpach mają sens, a jak jedziesz na rowerze 20km a nie 100 to ujawni się 'cyklista' który Ci powie ze nie umiesz jeździć bo nie robisz rajdu Wisla 1200. Takie to juz mamy klimaty.
 4. MichalR

  GoPro HERO7

  A moim zdaniem filmy z GP7 są kompletnie nierzeczywiste, właśnie dzięki zbyt mocnej stabilizacji obrazu, ucieka gdzieś dynamika, jest zbyt sterylnie.
 5. Wczoraj zacząłem sezon górski, pierwszy etap Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej w Chęcinach, 37 km, prawie 1000m przewyższenia, mocno pod górę, szybkie zjazdy, wysoki stopień trudności. Czas gorszy niż rok temu, wciąż do optymalnej formy dość daleko.
 6. Coś tam jeszcze montuję z końca sezonu
 7. Mieliśmy w Odrodzeniu rezerwację na Sylwestra, więc nie było wyjścia. Najgorszy odcinek był między Szrenicą a stacją, mocno wiało, klasyczna zamieć, szliśmy po sterczących ze śniegu patykach, szlaku nie było w ogóle widać. Za stacją były lepsze warunki, finalnie doszliśmy do celu. Wtedy nie jeździłem jeszcze na nartach, kolega mnie namówił żebyśmy ze Szrenicy zjechali w drodze powrotnej, zjeżdżałem oczywiście pługiem a częściowo na tyłku, ale na tyle mi się spodobało że postanowiłem nauczyć się jeździć. I tak mi zostało a teraz syna tam wożę, w lecie na wycieczki piesze a zimą na narty:-)
 8. Przedzierając się kiedyś ze Szrenicy do schroniska Odrodzenie przez śnieżycę i zaspy, zatrzymaliśmy się na ogrzanie w stacji. Po osuszeniu mokrych ciuchów ręcznikiem położyłem go na kaloryferze, a że kaloryfer mocno grzał a ręcznik był na pół plastikowy to się z deka roztopił. Takie mam fajne wspomnienie z tego miejsca:-)
 9. Dzwoniłem dzisiaj i facet powiedział że dłużej niż 7.04 nie będzie, już teraz jest tak słaba frekwencja że nie opłaca im się wszystkiego uruchamiać. Czechy już płynęły tydzień temu więc musiałoby ścisnąć mrozem żeby tam jeszcze się dało pojeździć. Wygląda że dla mnie to koniec sezonu.
 10. Zgrzytam zębami, myślisz że poleży do połowy kwietnia? Kiedy tam zamykają?
 11. Widać że masz blade pojęcie o Kubicy, ale trend jest teraz taki w Polsce że wszyscy po nim jadą, więc doskonale się wpisałeś.
 12. Ale jakie to ma w ogóle znaczenie? To jest właśnie ideologia o której pisałem w innych wątkach - nie traktuje się tu jazdy na nartach jako czegoś zwykłego tylko przypisuje się tej czynności jakieś szczególne moce, a niektórych tu piszących traktuje się niemalże jak szamanów czy mędrców których nie obowiązują żadne zasady bo ich zdanie jest święte. Dla mnie to jest chore. Narty to sport jak każdy inny, są w nim jednostki wybitne, ponadprzeciętne, zwyczajnie dobre i słabe. Naprawdę, nie róbmy z tego jakiejś magii dostępnej tylko dla magików.
 13. Wszystko fajnie, tylko można by to przedstawić w trochę bardziej empatycznej formie a nie rzucać cieniasami, leszczami czy kazać iść nauczyć się jeździć. Znaczy każdy kto nie jeździ jak grupa 2 powinien się nie odzywać tylko od razu brać instruktora? Przecież nawet nie wiemy de facto, poza tymi co spotkają się na WZF, jak kto z nas faktycznie jeździ, więc nawet jak mi napiszesz że jesteś mistrzem samodoskonalenia to nie wiem czy przypadkiem właśnie nie wyszedłeś z pługa.
 14. @Wujot Wydaje mi się że nikt tu nie napisał że nie dąży do samodoskonalenia i poprzestaje na byciu średniakiem bądź leszczem. Jako świadomi narciarze chcemy się doskonalić, ale czy to ma być cel sam w sobie? Ja np mam tak mało dni narciarskich w sezonie że muszę jakoś wszystko wypośrodkować, podzielić jakoś część nazwijmy to z grubsza ćwiczeniową od części rekreacyjno zabawowej. Dlatego nie jestem aż tak zaawansowany jakbym chciał. Może jakbym mieszkał bliżej gór to miałbym więcej czasu i możliwości częściej się doszkalać, a tak to korzystam z tego co mam. Okoliczności zawsze grają olbrzymią rolę w życiu, trzeba to również brać pod uwagę przy jakichkolwiek ocenach.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...