Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kuhtai - Ski Free - rzadkość w Alpach 27.11. – 18.12.2015


jodek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno się zdziwiłem ... Na Kuhtaiu Mają w terminie 27.11-18.12 przy noclegu nawet 3 dniowym darmowe Skipasy - ośrodek zawsze miał tanie skipasy ale .... za darmo ? jestem pod wrażeniem :tongue:

Ceny noclegów są atrakcyjne : http://www.kuehtai.info/pauschalen/

Ośrodek jak na Austrię nie jest duży ma 44 km , mieszka się na wysokości powyżej 2 tys metrów - zdecydowanie przeznaczony dla zaawanasowanych narciarzy :biggrin: tylko się pakować i jechać :stupid:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w najtańszą ofertę z Twojego linka - Jak kasują za 3 noclegi 166 e dając przy tym 2-dniowy skipass to prawdziwe FREE SKI....

Masz przecież sezonówkę to dla ciebie wszystko drogo :)

za 266 euro od osoby masz 7 noclegów i 6 dni karnet (wart 141 euro) a to już fajna cena.... :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ofertach jest dopisek "ab" co oznacza od :)

Nie ma linków do gotowej oferty tylko wysyłasz zapytanie do danego punktu i właściciel odsyła jakąś tam cenę.

Druga sprawa że pomimo tego że jest to fajny ośrodek ale siedzieć 6 dni w Kuhtai wymagałoby sporo poświęcenia :)

W grudniu można pojeździć za fajne pieniądzę niekoniecznie spędzając cały tydzień w takim maluchu.

Dla przykładu - jedziemy w terminie 12-15.12 na pięć dni do Tyrolu, dwa dni pojeździmy w Serfaus Fiss Ladis a trzy pomieszamy w dwóch innych ośrodkach i całościowy koszt karnetów na pięć dni jazdy w trzech osrodkach z których każdy jest sporo większy niż Kuhtai wyniesie ok 135 eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ofertach jest dopisek "ab" co oznacza od :)

Nie ma linków do gotowej oferty tylko wysyłasz zapytanie do danego punktu i właściciel odsyła jakąś tam cenę.

Druga sprawa że pomimo tego że jest to fajny ośrodek ale siedzieć 6 dni w Kuhtai wymagałoby sporo poświęcenia :)

W grudniu można pojeździć za fajne pieniądzę niekoniecznie spędzając cały tydzień w takim maluchu.

Dla przykładu - jedziemy w terminie 12-15.12 na pięć dni do Tyrolu, dwa dni pojeździmy w Serfaus Fiss Ladis a trzy pomieszamy w dwóch innych ośrodkach i całościowy koszt karnetów na pięć dni jazdy w trzech osrodkach z których każdy jest sporo większy niż Kuhtai wyniesie ok 135 eur.

Myślę, że to kwestia filozofii i podejścia do sprawy. Ja sam jak jadę na te 5-6 dni to lubię pojechać do ośrodka, który ma powiedzmy 150 km tras, żeby było jakieś urozmaicenie. Z drugiej strony zwykle łapie się na tym, że po 2 dniu i tak zaczynam jeździć na tych kilku trasach które szczególnie sobie upatrzyłem. W Kuhtai są podobno zajefajne trasy, a dodatkowo karnet obejmuje jeszcze drugi ośrodek który obejmuje też coś ok. 40 km tras, więc w sumie jak ktoś lubi się przemieszczać to ma do dyspozycji prawie 90 km tras, a to nawet na dłuższy pobyt już jest spore urozmaicenie. Rozumiem przy tym podejście SB i kilku innych osób, które jeżdżą do niekoniecznie wielkich ośrodków typu Hochkar, Turracher Hohe, Sulden, gdzie tras nie masz mierzonych w setkach km, ale te które istnieją, są odlotowe.

Ja z kolei chyba bym nie dał rady tak jak wy, 2 dni na Sefraus-Fiss-Ladis, a potem mix ośrodków. Chyba bym wolał 5 dni w SFL. Myślę więc, że to naprawdę kwestia indywidualna. Jedna osoba obskoczy ileś ośrodków w 5 dni, a druga skoncentruje się na jednej fajnej miejscówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież sezonówkę to dla ciebie wszystko drogo :)

za 266 euro od osoby masz 7 noclegów i 6 dni karnet (wart 141 euro) a to już fajna cena.... :cool::

Może nie przeglądałem ofert free ski w tym ośrodku,ale kiedyś z przekory wysłałem zapytania o noclegi i powiem, że sprawa nie wygląda zbyt różowo pod względem cenowym. Z resztą nie dziwota jak stoją tam same duże hotele i pensjonaty. Bo w lato tam nikt nie mieszka. No ale mamy ski in ski out a to zobowiązuje. W takim układzie wolę grudniową ofertę SFL. 50-60 Jurków na tydzień drożej, a jest w czym przez tydzień wybierać.

No ale jak to mówią, każdy wydaje jak lubi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można porównywać Kuhtaia który lezy na wysokości powyżej 2000 tyś metrów z noclegiem w dolinie Otztal lub innym kilka lub kilkanascie kilometrów od ośrodka bo to inna bajka cenowa - jezeli ktoś lubi mieszkać na sporej wysokosci i mieć kilkadziesiąt metrów do wyciągu gdzie nie ma szczególnie wielu tras jednak te co są - są naprawdę wymagające to jest to doskonała oferta

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się nie mogę spać powyżej 1700 m. Przewracam się pół nocy. A rano to pysk mam taki jakbym do ula wsadził.:stupid:

Pozdrawiam.

no tak ... na tej wysokości moga się zacząć szczególnie dla metopatów :) problemy - jednak jeżeli chce ktoś odpocząć i nabrać siły ( produkcja czerwonych krwinek) to efekt nawet po tygodniu jest niesamowity - w skrócie tryskasz energią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przeglądałem ofert free ski w tym ośrodku,ale kiedyś z przekory wysłałem zapytania o noclegi i powiem, że sprawa nie wygląda zbyt różowo pod względem cenowym. Z resztą nie dziwota jak stoją tam same duże hotele i pensjonaty. Bo w lato tam nikt nie mieszka. No ale mamy ski in ski out a to zobowiązuje. W takim układzie wolę grudniową ofertę SFL. 50-60 Jurków na tydzień drożej, a jest w czym przez tydzień wybierać.

No ale jak to mówią, każdy wydaje jak lubi.

Pozdrawiam.

wysłałem zapytanie z ciekawości :confused::

najtańsza odpowiedź/oferta od 50 ojro /osoba/noc. :eek:

najfajniejsza poniżej:

Herr

Michal

Polen

Kühtai, 27.11.15

ANGEBOT Nr. 91837

Sehr geehrter Herr Michal!

Herzlichen Dank für Ihre Anfrage. Wir freuen uns, dass Sie sich für das Hotel Astoria interessieren und Ihre Ferien bei uns auf 2.020m verbringen möchten.

Denn schon die phantastische Lage gibt einen eindrucksvollen Hinweis darauf, welchen Stellenwert das traditionsreiche Hotel Astoria im Kühtai besitzt. An einem der schönsten und sonnigsten Plätze von Kühtai steht das familiär geführte, im Tiroler Stil erhaltene Erstklasshotel, direkt an den Skipisten und Liften und doch zentral gelegen. Von unserem Skikeller gelangen Sie direkt auf die Piste und von dort aus erreichen Sie auch alle anderen Lifte im Kühtai!

Besonders bekannt sind wir durch unsere vorzügliche Gourmetküche mit täglich wechselnden Kreationen unseres Küchenchefs (Diäten aller Art, Vollwertküche, vegetarische Küche, glutenfreie Kost). Kostenloses Wlan auf allen Zimmern, im Bar- und Lobbybereich.

Gerne können wir Ihnen unverbindlich dieses Angebot unterbreiten:

Freitag, 18.12.15 (Anreise) bis Montag, 21.12.15 (Abreise)

1 Doppelzimmer mit Balkon

mit Bad, WC, Fön,Sat-TV,Safe,Telefon

zum Gesamtpreis von € 878,00 für 2 Erwachsene

exklusive Ortstaxe von Euro 2,00 pro Person und Tag (ab 15 Jahren)

Diese werden vor Ort extra berechnet.

Der oben angeführte Preis versteht sich inkl. reichhaltigem Frühstücksbuffet, Skifahrer - Mittagsbuffet und unsere kulinarischen Gourmetabende (z. B. Schmankerlbuffet, Italienischer Abend, K&K-Abend, Leichtes aus der österreichischen Küche, Tiroler Buffet, Kulinarische Weltreise). Natürlich haben wir auch den passenden Wein zu Ihrem Abendessen. Unser fachkundiges Personal berät Sie gern.

Zum Wohle unserer geschätzten Gäste bieten wir folgende Annehmlichkeiten:

Großes Panoramahallenbad mit Sauna, Solarium und Infrarotkabine

beheizter Skikeller

Garagen gegen Aufpreis direkt am Hotel

Verwöhn- und Sportmassagen

Gediegener Zirbenholzspeisesaal und Fonduestüberl

Gemütliche Kaminhalle mit Tagesbar und Terrasse

Eisbar direkt an der Skipiste mit Sonnenterrasse und Liegestühlen

In der Nähe des Hotels befindet sich ein Ski- und Snowboardverleih

kostenloses Wlan auf allen Zimmern, im Bar- und Lobbybereich

Direkt vom Hotel auf die Piste

Pauschalangebote finden Sie unter

www.hotelastoria.at

Skiverleih und Skischule

Selbstverständlich sind wir Ihnen auch gerne bei der Beschaffung Ihrer Ausrüstung und bei der Organisation Ihres Skikurses behilflich. Im Kühtai haben Sie die Auswahl zwischen

3 Skischulen. Alle sind sehr gut. Wobei wir sehr eng mit der Skischule TOP2000 zusammenarbeiten. Sie erhalten hier, sowie im Skiverleih Sport Seppl, als Astoria Gast

10 % Ermäßigung.

Skipass

Gerne stellen wir Ihnen auch Ihre Skipässe direkt an der Hotelrezeption aus. Ab der

6-Tageskarte ist der Nachtskilauf (Samstag und Mittwoch) im Preis inkludiert. 80 km bestens präparierte Pisten erwarten Sie im Skigebiet Kühtai – Hochoetz.

Die „Astorianer“ würden sich freuen, Sie in Kühtai verwöhnen zu dürfen und stehen Ihnen für weitere Fragen selbstverständlich jederzeit gerne zur Verfügung.

Schon jetzt freuen wir uns darauf, recht bald wieder von Ihnen zu hören!

Einstweilen herzlichste Grüße aus dem schönen Tirol!

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ja nie wiem bo nie byłem :angel:

pewnie umiesz bardzo dobrze jeżdzić :) :wink: dla mnie było za ostro ośrodek wydaje się większy niż podają ... brakowało mi łatwych tras poniżej z google tłumaczenie :

"W oparciu o zalecenie WKO w 2013 roku w celu obliczenia długości stok, stoki były w Kühtai przez firmy AEP mierzona w bezpośredniej linii spadku:

Całkowita długość stoku 41.120m

niebieski 6.044m

czerwony 26.184m

czarny 6.652m

Freestyle 2.240m

Stoki łącznej powierzchni 116,4 ha, z czego 90,3 ha sztuczny śnieg (77,6%), czyli około 3/4 powierzchni drogi! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...