Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lampa na Chopoku


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszył Chopok,więc trza było zawitać.Obecnie i tak prawie nic nie działa,a jeśli już,to krótkie trasy.Inaczej się ma to w Jasnej...

Niestety na Chopok nie ma autostrady,wię trzeba wyjeżdżać wcześniej rano.Pobudka przed piątą rano,wyjazd ok. 6.30 i cegła na gaz.Po drodze zabieram jeszcze Speedtbi i ciśniemy.Droga w większości sucha,to i jazda idzie sprawnie.Jedyne co może niepokoić,to obecność Policji w liczbie mnogiej.Nie zatrzymywali kierowców.Domyślam się,że to ze względu na uchodźców,a w jednym miejscu,ze względu na remont mostu i ograniczoną nośność mostu.Wyglądało to tak,że stali po obu stronach w miejscach,gdzie jest możliwość zawrócić ciężarówkę lub skierować na objazd.Nas to jednak nie dotyczy,póki co nie planuję jazdy na narty TIR-em.

Po przejechaniu tej góry za Rohacami,ukazuję się piękny widok: czubki gór wystające spod morza chmur.Zapowiada się piękny widok.Kiedy zjeżdżamy w dół w te chmury,widać spory mróz.Miejscami droga jest oblodzona.Nic groźnego.Szybko docieramy na miejsce i parkujemy na pierwszym parkingu,czyli na Lucky.Tutaj niby jeszcze mróz,ale już czuć,że dziś będzie ciepło.Ubieram się więc cienko i udajemy się do kasy.Tu mały Zonk!Speedtbi wydrukował kartkę z grupona,którą wcześnie wystarczyło podać w okienku i po sprawie.Teraz trzeba to załatwić samemu przez internet.Na szczęście Biuro Obsługi jest obok,a miła dziewczyna szczegółowo poinstruowała nas co trzeba zrobić.Właściwie to sama za nas to zrobiła,bo był mały problem z klawiaturą komputera - Słowacy mają nieco inny układ... Po ogarnięciu tego,ja tylko dałem swój skipass całosezonowy do sprawdzenia,po wcześniejszych informacjach na Forum i już można było ruszać na stok.

Już na pierwszy rzut oka widać,że jest nieźle! Niebieska trasa nr 14 wygląda na dobrze przygotowaną,choć nie na pełnej szerokości.Już po pierwszym przejeździe się to potwierdza.Tutaj mega warun!To samo można powiedzieć o wyższej trasie nr 5.

p1060390.jpg

p1060397.jpg

Po kilkukrotnym zaliczeniu tutejszych tras udajemy się po dużą gondolę i ciśniemy w stronę południa.Tutaj na wejściu wielka informacja w 3 językach,że trasa przy gondoli zamknięta,można jedynie zjeżdżać na własną odpowiedzialność.Trasę przy Biela Put sobie odpuszczamy,bo tam tylko ta mega płaska niebieska otwarta.Im wyżej,tym piękniejsze widoki.Dziś jazda powyżej chmur,a co lepsze,chmury zatrzymały się poniżej dolnych stacji wyciągów.Wygląda to niesamowicie! Przy tym w słońcu jest bardzo przyjemnie. W tych okolicznościach uznaliśmy,że trzeba sobie porobić trochę zdjęć...

p1060407.jpg

p1060409.jpg

I My sami,w pozycji "na marboru"...

p1060414.jpg

p1060426.jpg

Czas się obrócić i spojrzeć na południową stronę.Tam chyba jeszcze piękniej to wyglądało.Ponieważ Jasiek mówił,że czarną da się zjechać,choć warunki kiepskie,postanowiliśmy ją przetestować.Faktycznie da się,ale trzeba bardzo uważać.Najlepiej było pod lancami.Gorzej na dojazdówce do gondolki - tutaj pod koniec dramat!Oczywiście rezygnujemy z ponownego przejazdu i ruszamy na czerwone trasy poniżej.

p1060421.jpg

p1060436.jpg

Wspomniane czerwone to 31 i 36.Obie miodzio! Jazda mega przyjemna. Pozostajemy tu nieco dłużej. Tutaj też lepiej operuje słońce,przez co nieco puszcza trasa,ale też jakoś tak przyjemniej i opalić się można... Tutaj też najlepiej widać,gdzie zaczynają się chmury. Nieco niepokoił jedynie orczyk przy 36,bo coś tam grzebali i co chwilę stawał.Raz na nieco dłużej. Skoro tak,to już nie ryzykujemy i kręcimy się woku krzesła. Jazda wyśmienita!

p1060447.jpg

p1060441.jpg

Była oczywiście przerwa na złocisty trunek.Wybraliśmy Bar Kosodrevina,czy jakoś tak.Jest tam nawet WiFi.Do tej knajpki przekonuję nie wątpliwie też położenie i ekspozycja południowa tarasu.

Po konsumpcji udajemy się pod gondolę i ciśniemy z powrotem na Północ.Trzeba by jeszcze trochę poszaleć po tamtejszych trasach.No i tutaj małe gapiostwo i niezły fart! Wysiadając z gondoli zapomniałem kasku.W gondolce ciepło,więc ściągnąłem.nie wiem jak to mogło się stać,ale dopiero po opuszczeniu gondoli poczułem,że coś mi w głowę za bardzo wieje.uznałem,że nie zdążę wsiąść do tej właściwej gondoli,więc się zawahałem.W ty momencie mój kompan dostrzegł,że ktoś wyrzucił ów kask z gondoli!To był fart,bo w dół większość gondoli jedzie pusta... Na strachu się skończyło.

Mimo,że trasa pod Funitelem jest zamknięta,postanowiliśmy spróbować.Trzeba jakoś dotrzeć na Lucky bez podchodzenia.Okazuję się,że wcale nie jest źle! Początek uważnie,a później mega warun! Tam już chyba ratrak jeździł,bo równo,bez kamieni i bardzo przyjemna jazda. Zjechaliśmy do przecinki 5a i nią już do niebieskiej piątki.Na tyle nam się to spodobało,że zrobiliśmy tu jeszcze jeden zjazd.

p1060499.jpg

p1060501.jpg

Niestety szybko się to degraduję,więc ruszamy już na koniec na niebieskie trasy i czerwoną FIS.Mimo upływu czasu,warunki tu nadal całkiem dobre.Miejscami wyszło nieco lodu,trochę odsypów po bokach,ale nic wielkiego.Może trochę więcej ludzi i chwilami gęsto,ale to wszystko co mogło przeszkadzać.Co ciekawe,tutaj trasy ani na chwilę nie puściły!

Cóż,dzionek bardzo udany!

PS.Więcej zdjęć jest w Galerii Skionline,więc jak ktoś chce pooglądać,to zapraszam.

http://www.skionline.pl/forum/gallery/browseimages.php?do=member&imageuser=7116

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie polot i zdolności :biggrin:

PS. tylko jednego nie rozumiem jak mogliśmy się nie spotkać jeżdżąc po tych samych 4 trasach i pijąc browara w tym samym miejscu :biggrin: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie polot i zdolności :biggrin:

PS. tylko jednego nie rozumiem jak mogliśmy się nie spotkać jeżdżąc po tych samych 4 trasach i pijąc browara w tym samym miejscu :biggrin: :stupid:

:biggrin:

Też się nad tym zastanawiam.Chyba wyjątkowo się mijaliśmy,albo taka euforia była tego dnia... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle super opisane, pokazane :applause: tylko że przy aktualnych warunkach pogodowych takie relacje są lekko dołujące, bo chciałoby się, a za bardzo nie ma jak :frustrating:

Miejmy nadzieję,że sytuacja się poprawi.Chyba w przyszłym tygodniu jest szansa choć na nocne mrozy,więc może coś dosypią i wreszcie ruszy coś więcej. :)

Johnny przez Ciebie chyba w końcu pojadę na narty na Słowację zamiast w Alpy?:stupid:

Chopok jest wyjątkowo fotogeniczny,więc zdjęcia muszą kusić... :wink:

Niewątpliwie to najlepsza stacja w promieniu kilkuset kilometrów i sporo przypomina stacje alpejskie,ale przed Słowakami jeszcze trochę pracy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok jest wyjątkowo fotogeniczny,więc zdjęcia muszą kusić... :wink:Niewątpliwie to najlepsza stacja w promieniu kilkuset kilometrów i sporo przypomina stacje alpejskie,ale przed Słowakami jeszcze trochę pracy... :)
Dokladnie...szczegolnie jak sie trafi na morza chmur,a teraz byly 3 dni z rzedu!!!,mi pozostaly jedynie kamerki,a widze Johny ze dales 2 foty na pd,z tymi niesamowitymi chmurami...ja bym sie chyba zafocil ;)AA,co do wysokosci to polecam ci wybranie sie na KralovaHole, np ze skiturami...to ten szczyt we wschodniej czesci Niznych T ze 130m masztem na szczycie,wyciagow tam niema,ale mozna wjechac rowerem czy sobie na nartach podejsc :)

Krywan2olel-2.jpg

KralovaHola.jpg

Krywan2olel-2.jpg.7b0db6d8b32f74ba7eb09055bb4cf87e.jpg

KralovaHola.jpg.67a913a6b2d7f29b7619cbabfe1b4c4f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie...szczegolnie jak sie trafi na morza chmur,a teraz byly 3 dni z rzedu!!!,mi pozostaly jedynie kamerki,a widze Johny ze dales 2 foty na pd,z tymi niesamowitymi chmurami...ja bym sie chyba zafocil ;)

Narobiłem mnóstwo fotek!Część z nich jest w Galerii Skionline.Nie chciałem zbytnio zasypywać relacji.Wystarczy na smaczek... :wink:

AA,co do wysokosci to polecam ci wybranie sie na KralovaHole, np ze skiturami...to ten szczyt we wschodniej czesci Niznych T ze 130m masztem na szczycie,wyciagow tam niema,ale mozna wjechac rowerem czy sobie na nartach podejsc :)

[ATTACH=CONFIG]24493[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24494[/ATTACH]

Odnotowałem! :)

Może jak więcej sypnie,to się tam wybiorę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. tylko jednego nie rozumiem jak mogliśmy się nie spotkać jeżdżąc po tych samych 4 trasach i pijąc browara w tym samym miejscu :biggrin: :stupid:

Dobrze,że to nie Ty ten kask z gondoli nie wyrzuciłeś... :cheerful: :biggrin:

Hahaha "pozycja na marboru", nie wiedziałem, że taka istnieje :)

No cóż,był drobny plagiat... :wink: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...