Narty - skionline.pl
Jump to content

Austria "tymczasowo zawiesza" zasady Schengen.


andy-w
 Share

Recommended Posts

Wracają po latach kontrole na granicach w Austrii.

Co prawda nie jesteśmy uchodźcami, ale też będziemy kontrolowani.

Info z GW:

"1. Austria wprowadza tymczasowe kontrole na granicach państwa

2. Imigranci ekonomiczni będą odsyłani do swoich państw

3. Kanclerz Austrii: "Istnienie UE pod znakiem zapytania"

Porozumienie z Schengen zostało "tymczasowo zawieszone" na austriackiej granicy - poinformował kanclerz Werner Faymann w rozmowie z dziennikiem "Osterreich". Wiedeń wprowadza również system monitorowania osób ubiegających się o azyl w Austrii. Na granicy wszyscy podróżni mają obowiązek okazania dowodu osobistego. Ci, którzy go nie posiadają, lub zostali wcześniej odrzuceni na niemieckiej granicy, zostaną automatycznie zawróceni do swoich krajów.

UE pod znakiem zapytania

- Jeśli Unia Europejska nie potrafi zabezpieczyć zewnętrznych granic, a istnienie Schengen stoi pod znakiem zapytania, kraje muszą same kontrolować granice - ocenił kanclerz. Zdaniem Faymanna jeśli granice strefy nie zostaną zabezpieczone w bliskiej przyszłości "cała Unia stanie pod znakiem zapytania".

Wojsko na granicach

W sobotę weszły w życie nowe przepisy austriackiego Ministerstwa Obrony - na granicach rozmieszczone zostało wojsko, które skontroluje przybyszy z Bałkanów. Odesłani z granicy zostaną wszyscy ci, którzy chcą przez Austrię dotrzeć do innych krajów i nie zamierzają ubiegać się o status uchodźców. Nowe przepisy zakładają kontrolę wszystkich uchodźców i odsyłanie imigrantów ekonomicznych.

Szlak migracyjny

Austria jest ostatnim przed Niemcami krajem na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym, którym setki tysięcy migrantów przedostały się już do Europy z krajów Bliskiego Wschodu czy Afganistanu.

Setki tysięcy migrantów przeszły przez Austrię do Niemiec od września, gdy oba kraje otworzyły granice dla ludzi uciekających z Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Afganistanu. W 2015 roku tylko 90 tys. z nich złożyło wniosek o przyznanie statusu azylanta w Austrii. Jednak masowy przepływ migrantów i związane z tym obawy Austriaków przyczyniły się do wzrostu skrajnej prawicy."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19489270,austria-tymczasowo-zawiesza-zasady-schengen-kanclerz-ostrzega.html#Czolka3Img

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jechałem dzisiaj przez Znojmo i żadnej kontroli na granicy nie było.Owszem stało z 6 czeskich radiowozów i na stanowisku mieli przygotowane oświetlenie,policjantów brak.

Kilkadziesiąt metrów dalej jeden radiowóz austriackiej Policji i dwóch policjantów zajętych robieniem fotek ich własnemu "dyliżansowi".:cheerful:

Dojechałem do Spital am Semmering,bo taki był (od dawna) cel mojej podróży w celach narciarskich.:stupid:

I tu wyszły braki pracy panów policjantów.:wink:

Pod sklepem "pilnuje wózków" uchodźca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Create New...