Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

3 Doliny, Puchofile vs Sztruksofile 3:0


Rekomendowane odpowiedzi

Zakończył się właśnie mój kolejny wyjazd do tego topowego zakątka francuskich Alp. Tym razem zamiast kwatery w ulubionym Val Thorens, mieszkanie w niżej położonym Les Menuires, oczywiście na stoku.

Jako, że o tym ośrodku (3V) możnaby gadać godzinami (lub do wyczerpania limitu znaków posta), to podaruję sobie opis. Kto był - ten wie jak to tam wygląda, kto nie był... znajdzie opis ;-)

Największymi przegranymi wyjazdu z pewnością będą ci lubiący sztruks, twarde stoki, itp. Ze względu na pogodę tego praktycznie nie było wcale! Zima postanowiła w ciągu tygodnia nadrobić miesięczne zaległości

i niemal codziennie sypało z nieba w ilościach mocno ponadstandardowych. Na większości tras codziennie rano warstwa świeżego śniegu. Ale na wyjazd pojechały ze mną moje Żelazne Dziewice, którym to bardzo odpowiadało :biggrin:

A takich 2 dni jak teraz ze słońcem i półmetrowym puchem się długo nie zapomina :smile:

Np. takim jak poniżej...

IMG_0762.JPG

Do opadów śniegu dochodził silny wiatr, co powodowało, że z dużego zagrożenia lawinowego robiło się zagrożenie jeszcze większe. Skutek: ciągłe wybuchy i codzienna loteria: otworzą górne wyciągi i połączenia z sąsiednimi dolinami,

czy nie otworzą, jeśli otworzą to o której itp.

Ale były i plusy takiej sytuacji, gdy po dojechaniu od odciętego z innych stron zakątka okazywało się, że ludziów nie ma, za to jest piękna miejscówka FR, tu: Plan de Mains

IMG_0734.JPG

IMG_0738.JPG

Jak wspomniałem obsługa sporo bawiła się dynamitem, efekty czasem były dość widowiskowe:

IMG_0739.JPG

Ostatni dzień, to lampa, duży mróz i takie widoki:

Les Menuires

IMG_0779.JPG

Val Thorens

IMG_0765.JPG

wysokogórsko

IMG_0783.JPG

IMG_0785.JPG

wszędzie ośnieżone drzewa

IMG_0786.JPG

i ja...

IMG_0781.JPG

THE END

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Lecę tam końcem marca - mam nadzieję, że będzie wiosenna lampa i śnieżny beton ;) W sumie jadę tam po raz drugi i po raz drugi mieszkać będę w centrum Val Thorens. Miałem jeszcze opcję w Orelle, ale stwierdziłem, że to jest bez sensu, zwłaszcza jeśli chce się wziąć rozszerzony karnet na całe 3 doliny. Jak z mieszkaniem w Les Menuires? Ogólnie to ta miejscowość jest położona dużo niżej - końcem marca nie powinno być z tym żadnego problemu, jednak jak ktoś planuje jechać tam w kwietniu lub początkiem sezonu, to trzeba uważać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orelle... bardzo zły pomysł. Zamiast klimatu mieszkania w górach, codzienne tłuczenie się gondolą 2*20 minut plus częsta kolejka. A oszczędność kosztów w stosunku do np. Les Menuires raczej minimalna. Też zazwyczaj jak już tam bywam, to mieszkam w Val Thorens. Bo miejscówka ma swój klimacik.

Les Menuires też fajne, oczywiście pod koniec sezonu będzie tam gorszy śnieg, miękko itp, bo jednak niżej i bardziej nasłonecznione stoki. A w VT nawet w kwietniu w górnych partiach są zimowe warunki. A patrząc na ostatnie zimy, to na początku sezonu, w grudniu, to tylko i wyłącznie Val Thorens.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...