Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stuhleck am Semmering 18-22.01.2016


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się w celu nartowania na Stuhleck am Semmering.

I podoba mi po pierwszym,...tfu,tfu po nie całych czterech godzinach nartowania.

Zdecydowałem się na wariant od poniedziałku do piątku ,aby minąć ruch weekendowy,który to jest wzmożony,bliskość Wiednia,Bratysławy,Czech,Węgier,...Polski.Z pewnością jest tego powodem.

Jak będzie to się okaże.:rolleyes::

Zdjęć nie będzie.Chyba,że wstawi SB te,które mu przesłałem.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba nie ten wątek :eek: piszesz w czasie przeszłym :stupid:

No właśnie, ale już zareagowałem, natomiast dopatruję się całą masę braków formalnych i żądam o ich uzupełnienie, a mianowicie:

Co wpłynęło na decyzję o wyborze tego ośrodka i czy toczyła się burzliwa dyskusja ekipy przez długie jesienne wieczory?

Czy pakowanie przebiegało sprawnie, czy pamiętano o papierze toal i czy zabrano ryż, jeśli tak to ile worków:stupid:

Wyjazd, podróż, ciekawe rzeczy po drodze, pomniki nie wiadomo kogo, ect....

No i już podczas pobytu nie zapomnieć pisać o czym się marzy zamykając oczy do snu:stupid:

To takie niezbędne minimum :biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaśmiecać wątku... :stupid: :crazy:

O Q...

Dopiero teraz patrzę,że mój prywatny-publiczny mod przeniósł założył nowy temat.

W mojej ekipie decyzje podejmuje się autorytarnie,...nie ma dyskusji ani marudzenia.Co najwyżej można zostać w domu.:wink: :tongue:

Pomników było bez liku,ale wiedeńskie drogi troszkę rozkopują,bałem się zgubić,to jechałem prosto na Semmering.:laughing:

Ryż,ryż,...hmmm. Jest kasza gryczana.Może być?

Co tam dalej nurtowało SB?

Aha,pakowanie.Torba Bodego i to co na sobie,jakieś 15 minut.Próbowano mnie zmusić do zabrania ręcznika.:cool::

Nie żebym się nie lubił kąpać,czy unikał higieny,ale lubię jak jest po mojemu.:angel:

Po co? Jest w pobliżu Vivax (basen w Mürzzuschlag) i termy bliżej Wiener Neustadt (Linsberg Asia),powiedziałem,tam można wypożyczyć ręcznik ,szlafrok i wr ocić wykąpanym do mieszkania.

Owszem,mam marzenia przedsenne :rolleyes::,żeby było jutro słonecznie i nieco bliżej zera.Bo cały dzień od -16 do -12 to mi się już nudził ten mróz.

Śnieg głównie wytworzony,żeby nie pisać sztuczny.Równo,twardo i pod koniec dnia,szczególnie w dolnych partiach trzeba się pilnować.Nie ma lodowiska,ale trafiają płaty.

Klientów umiarkowanie,żadnego stania do wyciągów.Na trasach luźno a miejscami pustawo.Wszystkie trasy tutaj mimo,że posiadają oznaczenie niebieskie i czerwone mogłyby być oznaczone jednym kolorem,albo najlepiej dwoma ale każda jedna.

Ja oznaczyłbym wszystkie raczej na czerwono.

Mimo to są na tyle szerokie,że nie widać aby ktoś specjalnie się męczył nawet na tych ,które są oznaczone kolorem niebieskim,a mają mocniej nachylone odcinki.

Mnie się tutaj podoba.Szczególnie,że mam tu z domu tylko 460 km.

Edytowane przez MB
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na orczyku to jest nic ale,że z własnej woli nie przymuszonej przez nikogo czy też nieoczekiwany zbieg okoliczności.:stupid:

Jam ci to uczynił,"nie chwaląc się".:wink: (jak mawiał Pan Zagłoba)

Wszędzie był dzisiaj "mega warun",a koło tego orczyka było mega,mega - jak mawia młodzież.

W nocy sypnęło kilka centymetrów na urobione przez ratraki trasy.To było coś!!!

Około 10:30 zniknęło pełne zachmurzenie i powróciła tradycyjna pogoda z ostatnich czterech dni.:biggrin:

Wszędzie chciałem zjechać.Tam gdzie byłem i tam gdzie nie byłem,czyli na te orczyki.

Na jutrzejszy poranek AccuWeather przewiduje -22 o 7:00,ale jak dla mnie bardziej miarodajna i ,która sprawdzała się to prognoza z bergfex.at.

I tam podają -13,czyli byłoby wszystko w normie.W ramach rekompensaty "dają pełną lampę" już od godzin porannych.:laughing:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na orczyku to jest nic ale,że z własnej woli nie przymuszonej przez nikogo czy też nieoczekiwany zbieg okoliczności.:stupid:

Jam ci to uczynił,"nie chwaląc się".:wink: (jak mawiał Pan Zagłoba)

Wszędzie był dzisiaj "mega warun",a koło tego orczyka było mega,mega - jak mawia młodzież.

...

Rozumiem Cię całkowicie, bo to samo mam zawsze w Soelden na lodowcu Tiefenbach z orczykiem prowadzącym na początek trasy 39 - warto nim wyjechać, bo mało oblegany, a przez to trasa z pojedynczymi narciarzami i bardzo długo utrzymującym się sztruksikiem :biggrin: :cheerful: swoją drogą:wyjazd pod orczykiem tak przygotowany, że wyjeżdżać nim to żaden trud :applause:

Czemu u nas się tak nie da :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q...

Q...

Q...

pół godziny pisałem epopeję narciarską ze Stuhlecka,kiedy chciałem zamieścić to okazało się ,że mnie wylogowało i to mądre urządzenie kazało odświeżyć.:mad:: :angry:

I w pi...

ja się do tego nie nadje.:redface:

Uspokój się i zacznij od nowa, dasz radę, jesteśmy z Tobą, prócz dzięksa dostaniesz reputację, a może i innych do tego namówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokój się i zacznij od nowa, dasz radę, jesteśmy z Tobą, prócz dzięksa dostaniesz reputację, a może i innych do tego namówię :)

O!!! I to mnie zmotywowało. :crazy:

Od trzech lat Stuhleck am Semmering był na moim celowniku bo blisko i same szybkie wyprzęgane urządzenia wyciągowe a orczyki nie zmuszają mnie tu do korzystania z nich.

Zaklepałem mieszkanko tuż przy stacji pośredniej Stuhleckbahn,nie tylko moje powszechnie znane wygodnictwo było tego powodem.:tongue: Miał jeszcze jechać senior i taki był prawdziwy powód,niestety nie pojechał a moje wygodnictwo zostało ukarane 48 schodami,które każdy chcący skorzystać ze stacji pośredniej musi pokonać,..tak na rozgrzewkę,chcąc się dostać na peron.

Przy dolnej stacji kolei Stuhleckbahn jest ogromny parking oznaczony na mapkach P1,jednak nie ma możliwości zjechania na tenże parking na nartach.Trzeba na stacji pośredniej wsiadać na kanapę i zjeżdżać nią ostatni odcinek w dół.

Przy stacji pośredniej są miejsca parkingowe P2 ,kasy ,toalety i restauracja SB :smile: (tak stoi napisane) Jakieś 200 metrów dalej przy orczyku Sonennlift również P2 gdzie jest też kasa,ale tylko kasa.

Jakiś 400 metrów dalej jest parking duży P4 do którego schodzi Promibahn 4 os. szybkie wypinane krzesło,są toalety i kasy.Choć wszystko jest w kontenerach są to czyściutkie i cieplutkie pomieszczenia.

Pozostają jeszcze parkingi oznaczone jakoP3,prowadzi do nich Parkstrasse Schieferweise i pnie się serpentynką w górę ośrodka.Parkingi te usytuowane bezpośrednio przy trasie zjazdowej nr 1b.

Wszystkie trasy były doskonale utrzymywane i przygotowywane perfekcyjnie każdej nocy.

Szczytowe partie ośrodka są pozbawione drzewostanu 1782mnpm,to nieco wyżej jak nasza Babia Góra.Jednak prawie wszystkie trasy poprowadzone są w lesie,co osobiście mnie bardzo odpowiada.W dodatku mają one wystawę północną,co w sezonie wiosennym może mieć nie bagatelne znaczenie.

Trasy są długie 1500 do 2500,szerokie nieco dziwnie oznaczone jeśli chodzi o skalę trudności,ale to może być moje subiektywne odczucie.

Jak dla mnie są one wspaniałe.

Rodziny z dziećmi też mają co robić i co fajne wg mnie te tereny dla dzieci są położone zupełnie na uboczu co daje większe oczucie bezpieczeństwa dla maluszków.

Cały tydzień na Stuhlecku?

Dlaczego nie,ale na taki 3 dniowy wypad polecę każdemu.

Edytowane przez MB
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...