Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
kuba_pleszka

Do oceny - mój pierwszy film "z kasku"

Recommended Posts

[video=youtube;E3mpTx2qq-g]

Nagrałem pare dni temu mój zjazd z Góry Chełm w Myślenicach. Jest to mój pierwszy film nagrany "z kasku". W przyszłym sezonie jeśli warunki pogodowe pozwolą - będę regularnie nagrywać takie filmy. W planach m.in. Mosorny Groń, Kasprowy Wierch oraz oczywiście Góra Chełm (druga trasa). Zapraszam do oglądania i oczywiście do oceny. :)

• Like 2

Całkiem przyzwoity, czekam na kolejne :) Sam planuję kupić jakąś kamerkę, żeby nagrywać swoje zjazdy, ale jakoś nie mogę się do tego zebrać.

Wyszło dość stabilnie jak na kask. Ale dorzucić coś więcej, ujęcia z innej perspektywy, wtedy zacznie się zabawa :smile:

Dzięki panowie za opinie. Następny film do oceny zrobię jak Andi powiedział. W sumie bardzo ciekawy pomysł na nagrywanie filmów. :)

Nigdy nie zrozumiem idei nagrywania tego typu filmów.

Idea jest taka: wielokrotnie zdarza się, że chciałbym zobaczyć jak wygląda jakaś trasa narciarska w rzeczywistości. Oczywiście, że są często dostępne zdjęcia zrobione przez forumowiczów i jest na stronie kamerka live ze stoku, ale to nie oddaje w pełni całej trasy i warunków. Fajnie jest nagrać coś takiego, z widoku w miarę zbliżonego do tego co widzę podczas jazdy (oczywiście kamerka jest trochę wyżej). Poza tym sądzę, że fajnie będzie oglądnąć cos takiego za kilka(naście lat) - własna satysfakcja. :)

Oczywiście, że są często dostępne zdjęcia zrobione przez forumowiczów i jest na stronie kamerka live ze stoku, ale to nie oddaje w pełni całej trasy i warunków. Fajnie jest nagrać coś takiego, z widoku w miarę zbliżonego do tego co widzę podczas jazdy (oczywiście kamerka jest trochę wyżej).

Wcale nie widać. Film nie oddaje tego co jest faktycznie. Jedna z najbardziej nachylonych tras w Alpach:

[video=youtube;Jeqov0AShKY]

Nie widać różnicy wzgl, tego co zaprezentowałeś, a w rzeczywistości różnica jest wielka.

Tu też nie widać tego co w rzeczywistości, a tu akurat byłem i wiem co to jest i żartów ni ma (75%), a na filmie tak sobie nie:

[video=youtube;KX1UomkhbQo]

Pozdrawiam.

Edited by lokiec3
  • Like 3

Ale za to tu widać, że trzeba pacierze znać na pamięć:

[video=youtube;FNz5PWs2oYE]

Akurat w tym ośrodku kto lubi mocne wrażenia się nie zawiedzie, bardzo duża reprezentacja czarnych prawdziwych czarnych tras. Ja nie tyle że wymiękam, zjadę w miarę pewnie po każdej, ale przyjemność powiedzmy średnia.

Pozdrawiam.

PS Trochę chłopaki mieli zagryzkę, żeby zjechać.

Edited by lokiec3
  • Like 5

z widoku w miarę zbliżonego do tego co widzę podczas jazdy (oczywiście kamerka jest trochę wyżej). Poza tym sądzę, że fajnie będzie oglądnąć cos takiego za kilka(naście lat) - własna satysfakcja. :)

Też lubię takie filmiki :)

Totalnie ulubiony to:

[video=youtube;AGh7MwkXkUI]

A jak chcesz widok jeszcze bardziej zbliżony do tego co widzisz to polecam gogle z wbudowaną kamerką. Ja mam Liquid Image All Sport http://www.liquidimageco.com/products/model-384-all-sport

Mała próbka tej kamerki tutaj (wrzucałem już wcześniej):

[video=youtube;eV6XUIAN0IQ]

• Like 3

Też lubię takie filmiki :)

A jak chcesz widok jeszcze bardziej zbliżony do tego co widzisz to polecam gogle z wbudowaną kamerką. Ja mam Liquid Image All Sport http://www.liquidimageco.com/products/model-384-all-sport

Fajna sprawa, muszę w takim razie trochę na ten temat poczytać. Film wyszedł bardzo fajnie.

Nie widać różnicy wzgl, tego co zaprezentowałeś, a w rzeczywistości różnica jest wielka.

Pozdrawiam.

To prawda. Na moim filmie trasa wygląda bardzo płasko, a nachylenia prawie w ogole nie widać. Zwróciłem na to uwagę zaraz po pierwszym oglądnęciu filmu. Myślę, że w pewnym stopniu fisheye zniekształca obraz. Kamera tak czy inaczej wypłaszcza - widać to podczas dowolnych zawodów narciarskich w tv. W każdym razie miałem na myśli, że taki film jest bardziej miarodajny od kamerki live czy zdjęc, co nie oznacza, że odzwierciela trasę w 100%. Dla mnie takie nagrywanie to i tak ogromna frajda. :)

Dzięki wszystkim za linki, przydadzą się do inspiracji z pewnością. :)

Pozdrawiam

Edited by kuba_pleszka
błąd w cytacie
  • Like 1

Guest
Lokiec. Ten pan w czarnym na filmie chyba nie powinien się tam znajdować :biggrin:

No i na taką trasę, w takich warunkach na Redsterach... :stupid: :applause:

No i na taką trasę, w takich warunkach na Redsterach... :stupid: :applause:

To że na Redsterach to akurat ma najmniejsze znaczenie.

Pozdrawiam.