Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór narty !!!


babyson12

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku jak ja rano w lustro popatrzę to mam takie video że aż mnie odrzuca :biggrin:

a tak serio nienawidzę kręcić sam siebie... (no może jeszcze z kija) :sorrow: tylko takie jak co...

No po tym filmie dużo widać.... że wiało i że Rictorki masz fajne! :tongue: Tak swoją drogą mamy podobny zestaw: K2 Rictor i D2 SL:biggrin:

Edit: zdaje sie że odbiegliśmy od tematu :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLki testowaliśmy rano na wyratrakowanym stoku po świeżym opadzie śniegu - cienka warstwa puchu na sztruksie. Wszystkie narty mniej więcej w tych samych warunkach.

No to twardo nie było. To może dużo tłumaczyć, że ci sie D2 nie spodobały, on są do "betonu" stworzone

A co do Salomonów, gdzie szukac tego oznaczenia Ti2 na narcie? poszperam w zdjęciach , bo zdaje sie cyknąłem im fotke, to sobie sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Salomonów, gdzie szukac tego oznaczenia Ti2 na narcie? poszperam w zdjęciach , bo zdaje sie cyknąłem im fotke, to sobie sprawdze.

12697152_913653142064450_4120199146374595304_o.jpg

Na przodzie narty z S-ką - pod nią jest taki mały żółty kwadracik, na tym kwadraciku jest oznaczenie Ti2.

Najśmieszniejsze jest to, że w galerii sprzętu: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,salomon.html zarówno na Skionline jak i u Salomona tych desek nie ma dużo...a w rzeczywistości na stokach w Polsce i za granicą odmian SeLek X-Pro zatrzęsienie.

Czyżby aż tak dużo było odmian marketowych na rynku? Sam nie wiem? ...ale widziałem ich mnóstwo, a były niepodobne do moich chodź mocno zbliżone w wyglądzie.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie narty z S-ką - pod nią jest taki mały żółty kwadracik, na tym kwadraciku jest oznaczenie Ti2.

Najśmieszniejsze jest to, że w galerii sprzętu: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,salomon.html zarówno na Skionline jak i u Salomona tych desek nie ma dużo...a w rzeczywistości na stokach w Polsce i za granicą odmian SeLek X-Pro zatrzęsienie.

Marboru - jeździłem na modelu 2015/16 - dokładnie tym: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,salomon,x-race-race-plate-xx,8427.html

Twoje są z sezonu wczesniejszego. Nie wiem czy to to samo, ale na zeszłorocznym WorldSki test musiałeś jeździć dokładnie na model 2015/16 - tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe OT - do właścicieli D2 SL Na razie katuje oryginalne fabryczne wyostrzenie, ale serwis zbliża się dużymi krokami ... no i właśnie - jakie katy tam siedzą fabrycznie ktoś wie? Na ile dajecie ostrzyć: 88 stopni, 87 stopni, czy wszystko jedno :stupid:?

Edit: chodzi o D2 3.0 SL sezon 15/16

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tak dyskretnie... D2 SL! te z 14/15 i 15/16 - czytałem że krawędź już tak dobrze nie trzyma, jak 12/13 i 13/14. Jeździł ktoś na tych nowych?

Faktycznie maja zmienioną całą geometrię narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tak dyskretnie... D2 SL! te z 14/15 i 15/16 - czytałem że krawędź już tak dobrze nie trzyma, jak 12/13 i 13/14. Jeździł ktoś na tych nowych?

Faktycznie maja zmienioną całą geometrię narty.

bez zmian doskonale , nowsze bardziej oddają energię w skręcie

Jeszcze małe OT - do właścicieli D2 SL Na razie katuje oryginalne fabryczne wyostrzenie, ale serwis zbliża się dużymi krokami ... no i właśnie - jakie katy tam siedzą fabrycznie ktoś wie? Na ile dajecie ostrzyć: 88 stopni, 87 stopni, czy wszystko jedno :stupid:?

Edit: chodzi o D2 3.0 SL sezon 15/16

standart to 88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zmian doskonale , nowsze bardziej oddają energię w skręcie

standart to 88

Napisałem do Atomica i oto taka odpowiedz przyszła:

Hi Krzystof,

We recommend you sharpen the side bevel at a value of 2-2,5. Base angle is maximum 1 degrees.

Best regards,

Erik in ‘t Zand

International Marketing Trainee

Atomic Austria GmbH

A-5541 Altenmarkt, Austria, Atomic Straße 1

FN: 127080h, LG Salzburg; DVR: 078 70 19

Erik.intZand@atomic.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Atomica i oto taka odpowiedz przyszła:

Hi Krzystof,

We recommend you sharpen the side bevel at a value of 2-2,5. Base angle is maximum 1 degrees.

Best regards,

Erik in ‘t Zand

International Marketing Trainee

Atomic Austria GmbH

A-5541 Altenmarkt, Austria, Atomic Straße 1

FN: 127080h, LG Salzburg; DVR: 078 70 19

Erik.intZand@atomic.com

Czyli 88 / 87.5 stopni. Dolna maks 1.

Jeździł ktoś z dolną powyżej 0,5o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tadeusz.

W zeszłym roku miałem przyjemność uczestniczenia w Word Ski Teście.

Przed tą imprezą myślałem podobnie do Ciebie... a tak naprawdę, wg mnie ocena jest bardzo prosta i łatwa (warunki na stoku chyba nie mają aż tak dużego znaczenia).

...ależ jakie było moje zdziwienie, w trakcie trwania tej imprezy, w czasie jazdy, gdy okazało się, że pośród wielu SLek są tak wielkie różnice w komforcie jazdy dla mnie - ocena subiektywna.

Szczerze, to tylko 3 pary desek mi się podobały - reszty nie chciałbym nawet za darmo aż takie to były różnice.

A najfajniejsze w tym teście było to, że Salomony X-race, na których jeżdżę na codzień nie okazały się dla mnie najlepsze mimo dużego objeżdżenia tej narty.

Jeśli chodzi o Atomica konkretnie - to mnie osobiście mocno rozczarował.

Moje typy z tego testu:

1. Rossignol.

2. Salomon.

3. Dynastar.

A jeszcze śmieszniejsze jest to, że będący na tym teście Piotr_67 w pierwszej trójce wytypował zupełnie inne deski (w sumie mnie to nie ździwiło bo obydwaj z Piotrem preferujemy na co dzień zupełnie inny styl jazdy)...

...z całą pewnością na dobór idealnej dla siebie narty mają osobiste preferencje narciarza - to jest moja opinia...

...dlatego uważam, że przed kupnem nart warto je wypróbować na stoku.

Czyli zgadzamy się prawie we wszystkim, z wyjątkiem tego, czy pierwsze sklepowe slalomki są podobne, czy mocno się różnią. :smile:

  • Nie wiem, może akurat te na których tego dnia jeździłem były przez przypadek bardzo podobne?
  • Może, gdyby testy w których brałeś udział, były na stromej oblodzonej trasie, Twoje odczucia byłyby inne?
  • Może ja po prostu za słabo jeżdżę, żeby te różnice wychwycić???

Nie wiem.

Z drugiej strony, tego samego dnia jeździłem na 3 różnych drugich slalomkach.

Różnica pomiędzy obiema grupami baaaardzo duża. Zaskakująco duża. Chodzi o trzymanie na stromym, oblodzonym stoku. O dynamikę skrętów. Czyli wszystkie pierwsze slalomki doskonałe, dwie drugie mocno średnie, jedna dobra.

Ale jeśli ktoś, by porównywał narty z obu grup na płaskiej trasie, na miękkim śniegu, w odstępie np. miesiąca, to możliwa jest odwrotna ocena... :biggrin: :eek: :eek:

Przy okazji, dwie drugie slalomki były bardzo podobne, ale jedna odstawała in plus, choć nie w skali trzymania na twardym.

Nawet nie bardzo potrafię opisać dlaczego. Chyba chodziło o płynność skrętów. To było 3 lata temu... nie bardzo pamiętam :eek:, choć chyba zaraz po jeździe też nie potrafiłem dokładnie sprecyzować różnice pomiędzy nartami Stoeckli Laser SC a pozostałymi dwiema drugimi slalomkami.

Co do ostatniego Twojego zdania to mam oczywiście sprzeczne odczucia... :smile::

  • Jeśli chodzi o wybór grupy, to naprawdę warto jeździć na różnych typach nart przed wyborem tych dla siebie.
  • Próbowanie konkretnych nart, a nawet grupy może skutkować odrzuceniem doskonałych, bo wymagających długiej adaptacji, albo poprawienia techniki. Jest duża szansa, że nie zdecydował bym się na Dynastary CR 74 pro po godzinie jazdy na twardym i szybkim śniegu.

Na zakończenie uwaga ogólna już oczywiście nie do Ciebie...

Jeśli ktoś myśli, że może porównać narty na których jeździł w odstępie 2 tygodni, przy innym śniegu i innym stoku to jest w błędzie.

Co nie oznacza, że nie należy jeździć na jak największej ilości nart. Należy! Przy każdej okazji trzeba się zamieniać, pożyczać itd.

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12697152_913653142064450_4120199146374595304_o.jpg

Na przodzie narty z S-ką - pod nią jest taki mały żółty kwadracik, na tym kwadraciku jest oznaczenie Ti2.

Najśmieszniejsze jest to, że w galerii sprzętu: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,salomon.html zarówno na Skionline jak i u Salomona tych desek nie ma dużo...a w rzeczywistości na stokach w Polsce i za granicą odmian SeLek X-Pro zatrzęsienie.

Czyżby aż tak dużo było odmian marketowych na rynku? Sam nie wiem? ...ale widziałem ich mnóstwo, a były niepodobne do moich chodź mocno zbliżone w wyglądzie.

Ten kwadracik w skrócie znaczy "Double Ti Laminate"

Z tego co wyczytałem to są pojedyncze i podwójne wzmocnienia tytanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z tego co wyczytałem to są pojedyncze i podwójne wzmocnienia tytanowe.

Nie tytanowe tylko titanalowe. Kluczem w tej nazwie - titanal - są te dwie literki al.

Titanal to stop aluminium z kilkoma innymi metalami (do 8%) czyli dural. Titanal to dural o najwyższych parametrach, ale tytanu w nim jest około 1% (słownie: jednen procent :biggrin:). Oczywiście w wypocinach działów marketingu titanal często zmienia się w tytan. Ale to tylko ignorancja pracowników tych działów albo bezczelne kłamstwo...

Tadek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tytanowe tylko titanalowe. Kluczem w tej nazwie - titanal - są te dwie literki al.

Titanal to stop aluminium z kilkoma innymi metalami (do 8%) czyli dural. Titanal to dural o najwyższych parametrach, ale tytanu w nim jest około 1% (słownie: jednen procent :biggrin:). Oczywiście w wypocinach działów marketingu titanal często zmienia się w tytan. Ale to tylko ignorancja pracowników tych działów albo bezczelne kłamstwo...

Tadek

Dzięki Tadziu za sprostowanie :wink:

Zatem podwójne i pojedyncze wzmocnienia titanalowe :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie tytanowe tylko titanalowe. Kluczem w tej nazwie - titanal - są te dwie literki al.

Titanal to stop aluminium z kilkoma innymi metalami (do 8%) czyli dural. Titanal to dural o najwyższych parametrach, ale tytanu w nim jest około 1% (słownie: jednen procent :biggrin:). Oczywiście w wypocinach działów marketingu titanal często zmienia się w tytan. Ale to tylko ignorancja pracowników tych działów albo bezczelne kłamstwo...

Tadek

Widzieliśmy się tak niedawno ale jak zwykle nie było aż tyle czasu, żeby się nagadać.

W każdym razie uwielbiam Tadek Twoje posty bo jest to w 100% Twoja wiedza zaczerpnięta z Twojej praktyki a nie kopiowanie Wiki (co mi się czasami zdarza niestety).

Co do titanalu, skrótów, itd. to najlepiej sprzedaje mój stosunek do nich Jurek. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...