Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Vysoké Tatry - Haute Route!


Rekomendowane odpowiedzi

Coś z naszego tatrzańskiego podwórka :P chociaż "za płotem" :)

Znalezione na wspinanie.pl

http://wspinanie.pl/film/tatrzanskie-haute-route/

Film z pięknej tatrzańskiej skitury. Robert Vrlak i Peter Koteles w jeden dzień przeszli trasę ze Schroniska nad Popradzkim Stawem do Schroniska nad Zielonym Stawem. Słowacy zatytułowali swój film „Vysoké Tatry – Haute Route” (Haute Route to jedna z najsłynniejszych alpejskich tras skiturowych).

Vysoké Tatry - Haute Route

[vv]163792507[/vv]

https://vimeo.com/163792507

Być może, ktoś z Was rozpozna przełęcze lub szczyty :) kilka osób powinno! :)

Ciekawostką jest również sprzęt przy takiej wyrypie :) narty >180cm, 95mm pod butem, a same buty >1500g/szt :)

To tak dla rozluźnienia forum :)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź, wkurzają tylko takie obrazki , teraz.

Żelazne Wrota, pamiętam że z Kamilem się zastanawialiśmy czy da się tam zjechać na drugą stronę. Jak widać bez problemu :)

Szli przez Rohatke, Czerwoną Ławkę i Baranią? Tomek, w której sekundzie jaka przełęcz ?

W Tatrach już trójka, znaczy fest napadało.

Widzieliście foty Toprowcow z wczoraj? Chyba mówią TPNowi: taki warun a wy ludziom zamykacie Tatry !!!

Mario

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzańska Haute Route prowadzi od Zielonego stawu przez Baranią przełęcz, Czerwoną Ławkę, Rohatkę i Wschodnie Żelazne Wrota, oni robią w drugą stronę :)

Niestety Czerwoną Ławkę i Rohatkę znam tylko z lata, a Baraniej Przełęczy nie znam.

0:26 - Wschodnie Żelazne Wrota (przy okazji widać jak ładnie kamerka sportowa przekłamuje :P, na tym screenie po prawej to żleb którym zjeżdżaliśmy, a tutaj wygląda jakby tam było 55st :P)

1:53 - Rohatka (letni szlak idzie chyba żlebem po lewej (patrząc z góry)

2:41 - Czerwona Ławka

3:05 - Baranie Rogi? (*edit oczywiście chodziło mi o przełęcz :P)

3:30 - ? zagadka :P bo nie wiem :)

Oglądnąłem foty z fb TOPR, rzeczywiście sezon skiturowy zamknięty :) śniegu nie ma, a toprowcy patrolują z buta :P:)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3:05 chodziło mi oczywiście o Baranią Przełęcz :), wiadomo Baranie Rogi to szczyt :P:)

Tego podejścia od ZSK kompletnie nie znam, ale w tym roku latem na pewno poznam :P. Popatrzyłem sobie na zdjęcie satelitarne i rzeczywiście widać, żleb w stronę ZSK.

Zobaczymy może w przyszłym sezonie zamiast Mięguszowieckiej uda się zrobić High Tatras Haute Route :) ale w wersji "light" czyli na spokojnie 4dni :P. Ewentualnie jeszcze w grę wchodzi Staroleśna :)

Tak czy inaczej dzięki Baartos za rozwianie wątpliwości :)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3:05 chodziło mi oczywiście o Baranią Przełęcz :), wiadomo Baranie Rogi to szczyt :P:)

Tego podejścia od ZSK kompletnie nie znam, ale w tym roku latem na pewno poznam :P. Popatrzyłem sobie na zdjęcie satelitarne i rzeczywiście widać, żleb w stronę ZSK.

Zobaczymy może w przyszłym sezonie zamiast Mięguszowieckiej uda się zrobić High Tatras Haute Route :) ale w wersji "light" czyli na spokojnie 4dni :P. Ewentualnie jeszcze w grę wchodzi Staroleśna :)

Pozdrawiam

Tomek

2 przełęcze na 1 dzień to chyba byśmy dali radę,

a do tego dodatkowe 2 dni na zwiedzanie dwóch dolin,

o takim planie myślisz ? :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o High Tatra Haute Route to myślałem o takim planie:

Dzień 1 ZSK -> Barania Przełęcz -> schronisko Terinka + wycieczka na Lodową Przełęcz

Dzień 2 Terinka -> Czerwona Ławka -> Zbójnicka Chata + Zawracik Rowieńkowy

Dzień 3 Zbójnicka Chata -> Świstowy Szczyt -> Rohatka -> Wschodnie Żelazne Wrota -> Popradzki Staw

Ewentualnie któryś dzien można rozbić aby osobnym celem był np. Zawracik + Świstowy. :) Dodatkowym celem może być też Mała Wysoka :)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przewrotnie w tym wątku - jakoś nie zanotowałem tego wcześniej więc może i Wy przegapiliście. Od miesiąca mamy nowy rekord Haute Route

Francuski zespół Bastien Fleury i Olivier Meynet w czasie 16:35 pokonał najsławniejszą skitourową turę Alp, czyli trasę Chamonix-Zermatt, tzw. Haute Route. Ich rekord jest o dwie godziny lepszy od poprzedniego!

Dla tych co nie pamiętają:

długość: 110 km

łączne przewyższenia:

– podbiegi: 8350 m

– zbiegi: 7750 m

pozdro

Wiesiek

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...