Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Marxx74

Zawody Pucharu Świata - Inline Alpine, 10-11 czerwca, 2017, Warszawa

Recommended Posts

Temat może kogoś zainteresuje.

W dniach 10-11 czerwca na warszawskiej Agrykoli zostaną rozegrane zawody Inline Alpine zaliczane do cyklu Pucharu Świata (SL) - gościć będziemy światową czołówkę Inline Alpine w tym, prawdopodobnie, postacie znane z zimowej karuzeli Pucharu Świata .. Dla tych co nie wiedzą - Inline Alpine czyli slalom na rolkach. Zawody rangi WorldCup rozgrywane są w podziale na kategorie panie/panowie. Dodatkowo, Otwarte Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w kategoriach wiekowych (prawdopodobnie najmłodsi na starcie reprezentować będą rocznik 2010). 40 do 60 bramek ustawionych w sposób zbliżony do znanego z alpejskiego SL, nachylenie stoku 6 do 15%, kółka zazwyczaj 110 .. a więc szybko. Dwa przejazdy, do drugiego przejazdu kwalifikuje się 40 Pań i 40 Panów z najlepszymi czasami pierwszego przejazdu. Decyduje suma czasów z dwóch przejazdów.

Więcej informacji : Inline Alpine Poland

W planach intensywnego weekendu : piątkowy wieczorny trening (otwarty dla publiczności), sobota (10.06) - II Otwarte Mistrzostwa Polski zaliczane do kategorii World Ranking (SL, wszystkie kategorie wiekowe, +- odpowiednik zawodów FIS, może oczko wyżej ;) ), niedziela (11.06) - Puchar Świata (SL).

.. a już w najbliższy weekend Kadra Polski po raz pierwszy w tym sezonie wystartuje w niemieckim Unterlenningen walcząc o pierwsze punkty do klasyfikacji World Cup i World Ranking. Trzymanie kciuków za naszą ekipę mile widziane :).

Pozdrawiam,

M.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By pawelb91
   Już tylko lekko ponad dwa tygodnie do startu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim!

   Inauguracja tradycyjnie gigantem pań i panów w Sölden w dniach 26 i 27 października 2019.

   Będzie to sezon bez zawodów rangi mistrzowskiej oraz bez wielu świetnych zawodników i zawodniczek. Coś się kończy, coś zaczyna. Może wypłyną w tym sezonie nowe talenty?

   Wrzucam udostępnione przez TechnoAlpin zdjęcia z przygotowywania trasy na inaugurację.

  • By andy-w
   Udało nam się zorganizować na szybko rodzinny wyjazd do Szpindlerowego Młyna na zawody pucharu świata. Nigdy nie byliśmy w tym rejonie i oprócz oglądania zawodów planujemy trochę ponartować. Rano wyjechałem z Marcinem z Bielska, a we Wrocławiu dołączył do nas student Marek, który przyjechał z Warszawy. Ok. 12 godz. byliśmy w Vrchlabi czyli ok 17 km od Szpindla. Tutaj policja nas zatrzymała (tego się spodziewaliśmy) i wskazała parking obok torów do narciarstwa biegowego. Szybkie przebranie w ciepłe narciarskie ciuchy i za chwilę jesteśmy w autobusie. Po 15 min jazdy wysiadamy w centrum Szpindlerowgo Młyna. 10 minutowy spacer i jesteśmy u wyjścia na teren zawodów. Ekscytacja rośnie, spiker i widownia szaleją. Za chwilę zaczyna się 2 czyli finałowy przejazd giganta. Jesteśmy w strefie wzdłuż stoku zawodów. Widoczność na stok całkiem dobra, a atmosfera jeszcze lepsza. Podchodzimy jakieś 200-300 m w górę i tu zostajemy. Z każdym przyjazdem zawodniczek publika mocno się ożywia. W ruch idą aparaty-smartfony. Ale przejazdy Mikaeli i Petry to już maksymalne pobudzenie. Czeski spiker oznajmia, że wygrała "nasza" . Zaraz, przecież Petra to Słowaczka. Zapytałem lokalnych kibiców o co chodzi i wyjaśnili mi, że Czesi i Słowacy to w gruncie rzeczy jedno. Zeszliśmy niżej. Dekoracja, hymn, wywiady, śpiewy kibiców, świetna atmosfera. Czesi zorganizowali wszystko wzorowo. Mam nadzieje, że jutro na slalomie będzie przynajmniej tak samo. Zabieramy narty i mamy zamiar pogodzić jeżdżenie z kibicowaniem.   Mikaela i Petra

   20190308_141945.mp4 20190308_142514.mp4
  • By rung
   Witajcie
   Odstąpię bilet na PŚ w Spindlerovym Mlynie. na 9 marca.
   Bilet nie jest imienny.
   Cena nominalna 590CZK, miejsca siedzące.
   Odstąpię za 80zł
   Wysyłka e-mailem (plik PDF).

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...